Προς το περιεχόμενο

iCloud: Γιατί κρατάει απεγκατεστημένα apps;


N3CR4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες στο iCloud συγχρονίζονται τα apps που έχω εγκατεστημένα στο iphone μου. Όταν όμως κάποια apps τα απεγκαταστήσω συνεχίζουν και είναι μέσα στη διαχείριση χώρου του iCloud που βλέπω.

 

Για να σβηστούν από εκεί πρέπει να γίνει χειροκίνητα ή τα σβήνει μόνο του μετά από κάποιο διάστημα; 

 

Νόμιζα πως όποια αλλαγή κάνει κάποιος στο iphone του γίνεται αυτόματα και στο iCloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To icloud κρατάει BACKUP. Απεγκατεστημένες εφαρμογές μετά απο κάποιο backup θα επανεμφανιστούν αν κάνεις επαναφορά απο αυτό το αντίγραφο. Χειροκίνητο σβήσιμο θέλει.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό-άσχετο

έχω επαφές σε hotmail τις οποίες πέρασα εύκολα και έχω ορίσει το hotmail για επαφές.

όταν προσθέτω μια δεν την περνάει κατευθείαν, πρέπει να κάνω τον διακόπτη off και ξανά on.

έτσι είναι σε όλους ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ορίσει το icloud για τις επαφές, και τις περνάει αυτόματα μέσα με το που θα προσθέσω κάποια. Αν έχεις icloud δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς hotmail ή τίποτα άλλο. iCloud και μόνο, και μετά από restore ή οτιδήποτε, απλά ανοίγεις το διακόπτη επαφών από τις Ρυθμίσεις - icloud και εμφανίζονται όλες στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To icloud κρατάει BACKUP. Απεγκατεστημένες εφαρμογές μετά απο κάποιο backup θα επανεμφανιστούν αν κάνεις επαναφορά απο αυτό το αντίγραφο. Χειροκίνητο σβήσιμο θέλει.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

 

Οκ σε ευχαριστώ. Από ότι κατάλαβα δηλαδή, το σύννεφο δεν σβήνει. Δεν γίνεται ακριβώς sync. Απλά κρατάει backup των δεδομένων, άσχετα αν εγώ τα έχω διαγράψει. 

Επεξ/σία από N3CR4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

To icloud κρατάει BACKUP. Απεγκατεστημένες εφαρμογές μετά απο κάποιο backup θα επανεμφανιστούν αν κάνεις επαναφορά απο αυτό το αντίγραφο. Χειροκίνητο σβήσιμο θέλει.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

Οκ σε ευχαριστώ. Από ότι κατάλαβα δηλαδή, το σύννεφο δεν σβήνει. Δεν γίνεται ακριβώς sync. Απλά κρατάει backup των δεδομένων, άσχετα αν εγώ τα έχω διαγράψει.

Ακριβώς. Ειναι σαν τα backup του itunes, με τη διαφορά ότι έχει και τις επιλογές τις οποίες μπορείς να συγχρονίσεις ξεχωριστά ακόμη κι αν δεν χρησιμοποιήσεις το restore from icloud backup αυτούσιο (οπως οι διακόπτες για τις επαφές τα ημερολόγια κλπ στις Ρυθμίσεις-icloud).Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...