Προς το περιεχόμενο

Root για HTC Wildfire S;


damoclesword

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ύστερα από μια αρκετά χρονοβόρα διαδικασία κατάφερα να ξεκλειδώσω τη συσκευή μου HTC Wildfire S. Ωστόσο δεν έχω καταφέρει να κάνω root, καθώς πολλά forum και site χρησιμοποιούν μια πληθώρα διαφορετικών προσεγγίσεων και υπάρχουν σχόλια ατόμων από κάτω που περιγράφουν πως η διαδικασία απέτυχε. Γι' αυτό απευθύνομαι σε όποιον έχει επιχειρήσει και έχει πετύχει να κάνει root στο κινητό του, να μου πει αν μπορεί ποια μέθοδο χρησιμοποίησε. Επίσης, δεν με ενδιαφέρει τόσο να βάλω κάποια custom ROM μετά το root,όσο να μπορέσω να σβήσω εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, αλλά που υπάρχουν προεγκατεστημένες στην (πολύτιμη ελάχιστη) εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, έτσι ώστε να έχω περισσότερη ελεύθερη. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εύκολο και δοκιμασμένο είναι αυτό: Unlock Root.

Αν δεν τ καταφέρεις δοκίμασε επίσης το HTC Quick Root ή δοκίμασε το αντίστοιχο Toolkit.

 

Για αν απεγκαταστήσεις τις προεγκατεστημένες εφαρμογές θα χρειαστείς επίσης και το busybox.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εύκολο και δοκιμασμένο είναι αυτό: Unlock Root.

Αν δεν τ καταφέρεις δοκίμασε επίσης το HTC Quick Root ή δοκίμασε το αντίστοιχο Toolkit.

 

Για αν απεγκαταστήσεις τις προεγκατεστημένες εφαρμογές θα χρειαστείς επίσης και το busybox.

ευχαριστώ πολύ, θα τα δοκιμάσω. το έχεις επιχειρήσει εσύ Gr_Soul; έχει πετύχει;

 

 

Το πιο εύκολο και δοκιμασμένο είναι αυτό: Unlock Root.

Αν δεν τ καταφέρεις δοκίμασε επίσης το HTC Quick Root ή δοκίμασε το αντίστοιχο Toolkit.

 

Για αν απεγκαταστήσεις τις προεγκατεστημένες εφαρμογές θα χρειαστείς επίσης και το busybox.

ευχαριστώ πολύ, θα τα δοκιμάσω. το έχεις επιχειρήσει εσύ Gr_Soul; έχει πετύχει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο τουλάχιστον το έχει δοκιμάσει ένας αναγνώστης στο Wildfire S με επιτυχία. Για τα άλλα δεν ξέρω.

thanks και πάλι φίλε. μόλις το δοκιμάσω θα ανεβάσω feedback, to whom it may concern.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πειραματισμούς και με τις 2 μεθόδους που αναφέρθηκαν παραπάνω, το Unlock Root δυστυχώς δεν έπιασε στη δική μου συσκευή. Αλλά το  HTC Quick Root ήταν πετυχημένο 100%. Και τώρα μόλις εγκατέστησα επιπλέον το Busybox για να διαγράψω επιτέλους τις περιττές εργοστασιακές εφαρμογές και να δώσω μια ανάσα στη φτωχή μνήμη του Wildfire S. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...