Προς το περιεχόμενο

καρτες αγορων


GT-MAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγοραζω πραγματα μεσω ιντερνετ...συγκεκριμενα απο ebay , amazon και λοιπα...ειμαι αναμεσα σε χρεωστικη ή προπληρωμενη ...ποια ακριβως η διαφορα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγοραζω πραγματα μεσω ιντερνετ...συγκεκριμενα απο ebay , amazon και λοιπα...ειμαι αναμεσα σε χρεωστικη ή προπληρωμενη ...ποια ακριβως η διαφορα τους?

 

 

Η χρεωστική είναι σαν μετρητά και "βλέπει" τα χρήματα που έχεις στο λογαριασμό σου ενώ η προπληρωμένη βλέπει μόνο αυτά που τις έχεις φορτώσει. Πολλοί χρησιμοποιούν τη δεύτερη για λόγους ασφάλειας αλλά νομίζω ότι με τα μεγάλα καταστήματα που αναφέρεις δεν θα έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις είτε αυτές τις δύο είτε και την πιστωτική. Προσωπικά, χρησιμοποιώ την τελευταία και στα δύο αυτά καταστήματα, με μόνη διαφορά ότι άλλαξα πριν από λίγους μήνες την κάρτα της Eurobank με εκείνη της ΕΤΕ γιατί η πρώτη με χρέωνε με 2% προμήθεια στις αγορές σε συνάλλαγμα.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο θέμα των καρτών αλλά και, γενικά, στο θέμα των αγορών από το εξωτερικό, θα βρεις στον οδηγό της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...