Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος (Σφύριγμα) Switch


ilpap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα ενα switch και μετά απο 2 μέρες που δουλεύει άρχισε να σφυράει. Να υποθέσω ότι είναι προβληματικό ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Σίγουρα φταίει αυτό γιατί μόλις το βγάζω απο την πρίζα σταματάει. Επίσης αν το στείλω πίσω αναρωτιέμαι μη τυχόν και μου το γυρίσουν επειδή δεν θα ακούνε αυτοί τον θόρυβο.

 

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/diktya/switches/TP-Link-TL-SF1005D-5-port-10-100M-TL-SF1005D.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού όπως λες ,μόλις το βάλεις στην πρίζα σφυρίζει.

Γιατί να μην το ακούσουν αυτοί?

 

Γιατί ενας άλλος που έκατσε στο γραφείο προσπάθησε να το ακούσει αλλά δεν τα κατάφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ενας άλλος που έκατσε στο γραφείο προσπάθησε να το ακούσει αλλά δεν τα κατάφερε.

αν ακούγεται από απόσταση πίστευω πως θα το αλάξουν ,αν πρέπει να ακουμπήσεις το αφτί σου πάνω δεν νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάνοντας διάφορες δοκιμές και με άλλο switch βρήκα ότι το πρόβλημα το κάνει η ethernet του pc. Μπερδεύτηκα πριν γιατί και τα δυο αρχικά ήταν κάτω απο το γραφείο πολύ κοντά και ο θόρυβος σταμάτουσε όταν έβγαινε από την πρίζα το switch.

 

Το παράξενο είναι ότι θόρυβο κάνει μόνο με το νεο switch και όχι με ένα άλλο που δοκίμασα. :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουργιο ειναι 10/100 ενω το παλιό 10/100/1000. Δεν φαντάστηκα ότι θα κάνει διαφορά γενικά αλλά με 10/100 το λαμπάκι του εθερνετ στο pc είναι πορτοκαλί και μόνο τότε κάνει θόρυβο. Με το 10/10/1000 είναι πράσσινο και δεν κάνει θόρυβο.

 

Λες να φταίει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθει να σου στειλει καποιο μηνυμα μηπως φιλε μου;Για ακουσε χαρακτηριστικα το σφυριγμα και περιεγραψε το μας εδω περα.Μπορει να ηταν ανθρωπος και να τον καταραστηκαν και να εγινε αυτο που ειναι σημερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα εισαι πιο αργος ομως επειδη κουμπωνεις στα 100 και οχι στα 1000. Καποιος ταλαντωτης ειναι και δε προκειτε να κανεις κατι για αυτο. Μονο αν το βρεις και το σκεπασεις με κανα βαμβακι, κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουργιο ειναι 10/100 ενω το παλιό 10/100/1000. Δεν φαντάστηκα ότι θα κάνει διαφορά γενικά αλλά με 10/100 το λαμπάκι του εθερνετ στο pc είναι πορτοκαλί και μόνο τότε κάνει θόρυβο. Με το 10/10/1000 είναι πράσσινο και δεν κάνει θόρυβο.

 

Λες να φταίει αυτό;

το χρώμα δείχνει μόνο την ταχύτητα που λειτουργεί εκείνη την στιγμή η κάρτα.άσχετο μου ακούγεται.αν η ethernet είναι σε κάρτα δοκίμασαι και σε άλλο shot ,αλλά δεν νομίζω ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on board είναι η ethernet και το μηχάνημα είναι σε γραφείο.

 

Δοκίμασα πάντως σε 2ο pc (ακριβώς ίδιο) και πάλι κάνει θόρυβο, ενώ σε 3ο pc σχετικά διαφορετικό δν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...