Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ασυρματη συνδεση λαπτοπ σε ρουτερ της Wind


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας γνωστος μου εχει συνδεση wind και οποτε δοκιμαζει να μπει απο το λαπτοπ απλα δεν τον βαζει.Ουτε καν προσπαθει να συνδεθει.Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται?δεν εχω καταλαβει ακομα.

Ενω με το καλωδιο τον βαζει κανονικα στον ιντερνετ μεσω ασυρματης συνδεσης δεν κανει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.αλλο καναλι στο ρουτερ.

β.αλλο κλειδωμα στον ρουτερ.

γ.πιο νεους drivers για την ασυρματη καρτα.

δ.πιο νεο Firmware για το ρουτερ.

Ενας γνωστος μου εχει συνδεση wind και οποτε δοκιμαζει να μπει απο το λαπτοπ απλα δεν τον βαζει.Ουτε καν προσπαθει να συνδεθει.Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται?δεν εχω καταλαβει ακομα.

Ενω με το καλωδιο τον βαζει κανονικα στον ιντερνετ μεσω ασυρματης συνδεσης δεν κανει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δ το προσπαθησα να το κανω και παλι τιποτα.

Το γ οκ το μπορω το α και το β μηπως μπορειτε να μου πειτε πως θα τα κανω?

Μεσω της συνδεσης στην σελιδα του ρουτερ?Πρεπει το κλειδωμα να ειναι ιδιο με το καναλι του ρουτερ η δεν εχει προβλημα?

Ενας γνωστος μου ειπε να δω αν περνει αυτοματα ip το ρουτερ



Πέταμα το ΖΤΕ;

Πεταμα δεν λες τιποτα αστα να πανε ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος σου εννοει να δεις αν ειναι ο dhcp ανοιχτος στο ρουτερ που αμα εκανες και Hard reset σιγουρα ειναι,μπες στην σελιδα του ρουτερ και καπου θα σου λεει για καναλι απο 1 εως 11.δοκιμασε διαφορετικα να δεις τι γινεται.μετα δοκιμασε να βαλεις αλλο ssid και αλλο κωδικο στο wifi και αν δεν παιξει εκει απο wpa πχ καντο wpa2 η το αναποδο.ολα στο κομματι wireless ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...