Προς το περιεχόμενο

modem router


Donacgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα modem router για να αλλάξω αυτό που μου έχουν δώσει από otenet. Ο λόγος; θέλω να κάνω live streaming ασύρματα full hd τανίνες σε ένα Mac mini που πήρα αρχές του 12 από τους nas δίσκους μου. Με το router από otenet έχω πολλές διακοπές για buffering.

Με Κάποιο από αυτά τα δύο θα κάνω δουλειά;

 

Asus rt n66u 900mbps

 

Netgear wndr 4500 n900

 

Μπορείτε να προτείνετε και εσείς κάποιο που έχετε δοκιμάσει.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχεις ποσταρει σε λαθος session δες σε draytek-zyxell και μετα κανα netgear3700. Δε μιλας για ασυρματο LStr ετσι? Πιθανοτατα παλι θα εχεις buffering. Αν θες και ασυρματα κοιτας σε ασυρματο μοντεμ που να παιζει 300n..... και βαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lstr δεν ξέρω καν τι είναι. Γιατί ασύρματα με ενδιαφέρει. Αυτό τα δύο που έδειξα είναι 900mbps και τα δύο. Λες να έχω πάλι buffering? Γιατί; αν είναι να έχω πάλι δεν αξιζει να δωσω τόσα λεφτά.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

live streaming σε συντομογραφια το εγραψα και αυτα που λες εσυ ειναι σκετα ρουτερς χωρις να το εχω κοιταξει... απο το κωδικο τους μονο. 

 

Και οντως μονο ρουτερς ειναι (οχι μοντεμ δλδ, αλλα δε σε πειραζει), προυποθετει ομως να εχεις και ιδιες ασυρματες καρτες αλλιως τον πινεις και παιζεις οσο οι καρτες σου. 

 

Θες και ασυρματες καρτες στα πισι σου 900mbps δλδ. To mac τι καρτα εχει? Το NAS? Καταλαβες τι εννοω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netgear νομίζω ότι είναι και μόντεμ. Με ενδιαφέρει μόνο για το Mac mini που έχω στο δωμάτιο και δεν ξέρω τι κάρτα έχει. Το pc που είναι στο σαλόνι ούτος η άλλος είναι με καλώδιο μιας που είχα προβλέψει και είχα βάλει μπριζα πίσω από την θέση της τηλεόρασης...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.αν παρεις κατι στα 900 θες αντιστοιχη καρτα.οι περισσοτερες ειναι 300.αν παρεις κατι σκετο σε ρουτερ θα σου ερθει πιο φτηνα αλλα θα εχεις παραπανω ρυθμισεις και ενα adsl router απο τον οτε που ειναι της πλακας.οποτε για μενα παρε κατι καλο που να ειναι και router.αν ειναι 300αρι το mac τοτε σε κατι φτηνο netgear dgn2200 και μετα σε πιο ακριβο vigor 2710 n και αλλα μοντελα πιο πανω.βεβαια υπαρχουν και τα Powerlines οπως βεβαια και η καλυτερη λυση ενα καναλι και ενα Utp Μεσα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...