Προς το περιεχόμενο

Καινούριο laptop


CastorTroy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 3520 το αποκλειω ,γιατι ξεφευγει απο τα αρχικα χρηματα.(σκεψου,οτι ξεκινησα απο τα 300-350 :P)

τωρα το 3521 σε σχεση με το l520.

εχουν διαφορα αντικειμενικα στο 50αρικο,με ολα μεσα το 3520,δεν θα χρειαστει να βαλω ουτε ευρω,ακομα και για τα μεταφορικα του service του lenovo :P

αν και εχει 2 καταστηματα στη θεσσαλονικη,θα πρεπει να το στειλουν αλλου???

 

σου λεω πως το βλεπω,δεν ειμαι προκατειλημενος για κανενα μηχανακι,γι αυτο αλλωστε γραφω κι εδω.

 

οσον αφορα αυτο που ειπες για το amazon,τι το θελες και το πες :P

θα εψαχνα λαπτοπ απο dell.uk και να μου το φερει φιλη οταν ερθει ,που ισχυει κανονικα η εγγυηση και ολα(απ οσο διαβασα),οχι σαν το αμαζον με 1 χρονο που βλεπω τα περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το όνομα της dell, μαζι με την ποιοτητα της εξυπηρετησης της με ελκύουν περισσότερο. Πιθανότατα δεν υπάρχει λόγος αλλά έχω μια ενστικτώδη επιφύλαξη όσον αφορά τα Lenovo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω προς τα εκει κλεινω,οχι λογο μαρκας ,αλλα γι αυτα που δινει.

και ανωνυμα να ηταν αν τα βαλεις κατω νομιζω υπερτερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα με lenovo.

Λοιπον έχουμε και λέμε.

Όλα τα thinkpad εχουν 3 χρονια εγγυηση

Ολα thinkpad EDGE εχουν 1 χρονο εγγυηση και δεν υπαρχει κατι σχετικο με την επεκταση εγγυησης απ οσο μου ειπε ο κυριος.

 

Οσον αφορα τα μεταφορικα που λενε οτι χρεωνουν.

αυτο ισχυει για απομακρες περιοχες συνηθως που δεν εχει καταστηματα εξυπηρετησης για lenovo.

πχ καποιος που ειναι Θεσσαλονικη η Αθηνα το παει ο ιδιος εκει χωρις κανενα εξοδο.

 

μετα απο αυτο νομιζω οτι ειμαι αισιως αναμεσα στο

Lenovo l520 ( B960/4GB/320GB/Free DOS/15.6"1600X900HD+,3 χρόνια εγγύηση ) 380

Dell 3521 ( i3-3227U/4GB/320GB/FreeDOS,2 χρόνια εγγύηση On Site ) 425

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια, όσο το σκέφτεστε και το καθυστερείτε , να ξέρετε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα , τα laptops που σας ενδαφέρουν με τις συγκεκριμένες τιμές να εξαντλήθούν.

Παράδειγμα. Κώστα εσένα σου είχα προτείνει το 3521 με 500αρι σκληρό και windows 8, από τον Κωτσόβολο, στα 450 ευρώ και μου είχες γράψει τότε, ότι κατέληξες σε εκείνο.

Αντε ψάξε βρές το τώρα σε εκείνη την τιμή. Δεν υπάρχει πια. Η χαμηλότερη τιμή της αγοράς πλέον σε εκείνο είναι 499 ευρώ.

Ετσι υπάρχει κίνδυνος να εξαντληθεί και το freedos και να καταλήξεις για τα ίδια χαρακτηριστικά, να πληρώσεις 50+ ευρώ πάνω.



Μολις μιλησα με lenovo.
Λοιπον έχουμε και λέμε.
Όλα τα thinkpad εχουν 3 χρονια εγγυηση
Ολα thinkpad EDGE εχουν 1 χρονο εγγυηση και δεν υπαρχει κατι σχετικο με την επεκταση εγγυησης απ οσο μου ειπε ο κυριος.

Οσον αφορα τα μεταφορικα που λενε οτι χρεωνουν.
αυτο ισχυει για απομακρες περιοχες συνηθως που δεν εχει καταστηματα εξυπηρετησης για lenovo.
πχ καποιος που ειναι Θεσσαλονικη η Αθηνα το παει ο ιδιος εκει χωρις κανενα εξοδο.

Οχι ακριβώς χωρίς κανένα έξοδο. Την Βενζίνη ή τα εισιτήρια και τον χρόνο που πρέπει να διαθέσεις, δεν τα υπολόγισες.

Σου είπαν δηλαδή σίγουρα ότι το συγκεκριμένο Thinkpad Enge , δεν περιλαμβάνει τα μεταφορικά στην εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι κι εγω θυμομουν οτι το χα βρει 450 με ολα μεσα και μετα λεω,που πηγε??

δεν το βιαζομουν γιατι ακομα δεν ειχα δωσει το λαπτοπ που ειναι να δωσω..γι αυτο..που να ηξερα..

τους ρωτησα ξεκαθαρα οτι αν το φερω εκει στο καταστημα θα εχω επιβαρυνση?

και μου ειπαν οχι..

λεει θα τα χρεωθω μονο αν πχ βαριεμαι και θελω να τους το στειλω με κουριερ ,αυτα τα εξοδα θα χρεωθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε Κώστα...τα μεταφορικά εννοείται πως χρεώνονται για το κουριερ. Αν το πας εσύ γιατί να χρεωθείς?

Αλλά σου λέω. Το ίδιο είναι να σου στείλει μια εταιρία, κούριερ να παραλάβει το laptop, να το πάει στο σερβις και να σου το επιστρέψει πάλι στην πόρτα σου, με το να το πας εσύ ο ίδιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ενα δικιο,αλλα μικρο το κακο,γιατι εκτος του οτι ειναι κοντα το καταστημα,το lenovo εχει κ ακομα ενα χρονο παραπανω εγγυηση,που μπορει και να μην χρειαστει ποτε,σε κανενα απο τα 2 λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα λες για το L520. Να μιλάς συγκεκριμένα σε ποια μοντέλα αναφέρεσαι γιατί δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω.

Πάντως και το L520 αυτη τη στιγμή διατίθεται στην αγορά από ένα μόνο κατάστημα και αν συνεχίσεις να το σκέφτεσαι θα το χάσεις και αυτό και μετά δεν υπάρχει πουθενά αλλού , για να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια, όσο το σκέφτεστε και το καθυστερείτε , να ξέρετε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα , τα laptops που σας ενδαφέρουν με τις συγκεκριμένες τιμές να εξαντλήθούν.

Παράδειγμα. Κώστα εσένα σου είχα προτείνει το 3521 με 500αρι σκληρό και windows 8, από τον Κωτσόβολο, στα 450 ευρώ και μου είχες γράψει τότε, ότι κατέληξες σε εκείνο.

Αντε ψάξε βρές το τώρα σε εκείνη την τιμή. Δεν υπάρχει πια. Η χαμηλότερη τιμή της αγοράς πλέον σε εκείνο είναι 499 ευρώ.

Ετσι υπάρχει κίνδυνος να εξαντληθεί και το freedos και να καταλήξεις για τα ίδια χαρακτηριστικά, να πληρώσεις 50+ ευρώ πάνω.

 

Οχι ακριβώς χωρίς κανένα έξοδο. Την Βενζίνη ή τα εισιτήρια και τον χρόνο που πρέπει να διαθέσεις, δεν τα υπολόγισες.

Σου είπαν δηλαδή σίγουρα ότι το συγκεκριμένο Thinkpad Enge , δεν περιλαμβάνει τα μεταφορικά στην εγγύηση?

Μαγδαληνή έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες - απλώς φαντάζομαι πως όπως κι εγώ έτσι κι ο Κώστας αν βγάλουμε από την τσέπη 500 ευρώ αύριο θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις επόμενες μέρες αρκετά στενάχωρα. Προσωπικά τουλάχιστον, γι αυτό το καθυστερώ - να πάρω το λάπτοπ αλλά να έχω και κανένα φραγκάκι την επόμενη να πάω σούπερ μάρκετ :( (Γαμώ την κρίση μου γαμώ).

 

Έχεις πάντως μεγάλο δίκιο - οι προσφορές ούτως ή άλλως σπάνια κρατάνε για πολύ. Ελπίζω προσωπικά μέσα στη επόμενη εβδομάδα να κάνω την αγορά, άμεσα εύχομαι και στον Κώστα να επιλέξει την καλύτερη λύση.

 

Τουλάχιστον κάναμε μεγάλο ξεσκαρτάρισμα αφού, ή Lenovo ή Dell θα πάρουμε τελικά...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον θες κάτι οικονομικό, να σου θυμίσω ότι υπάρχει και το Dell B980 , χωρίς όμως θύρες usb3.0 http://www.skroutz.gr/s/2633671/Dell-Inspiron-3520-B980-4GB-500GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον θες κάτι οικονομικό, να σου θυμίσω ότι υπάρχει και το Dell B980 , χωρίς όμως θύρες usb3.0 http://www.skroutz.gr/s/2633671/Dell-Inspiron-3520-B980-4GB-500GB.html

 

Είναι ήδη μέσα στις πρώτες επιλογές μου αυτό...  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξτρα συσκευη δεν μπαινει αραγε; (Αν ποτε χρειαστει) αν κ οπως ειπα κ στη μαγδαληνη δεν καιγομαι για τα windows8,ας ειμαι κ free dos

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα μου ήρθε προσφορά για άτοκες από Κωτσόβολο, οπότε αλλάζουν άρδην τα δεδομένα για μένα. Αναγκαστικά θα αγοράσω από εκεί λόγω ευκολίας πληρωμών.

 

Τα Dell που έχει ο Κωτσόβολος είναι σαφώς δυνατότερα και ακριβότερα όμως με δόσεις πλέον μπορώ να ανεβάσω το μπάτζετ. Αν κάποιος μπορεί να προτείνει μια value επιλογή από Κωτσόβολο, θα είναι ιδιαίτερα ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...