Προς το περιεχόμενο

AMD: Παρουσιάζει την dual-GPU Radeon HD 7990


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα βάλω 2 τέτοιες στο PC θα το απογειώσουν; Όχι σε επιδόσεις, κυριολεκτικά ρωτάω.

 

Μόνο 3 ανεμιστήρια;

Σε λίγο θα θέλουν 2 οκτάπινα και μια πρίζα σούκο για να μπαίνει το ενσωματωμένο aircondition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η κάρτα θα είναι φοβερή.

αυτοί που βρίζουν τις ακριβές κάρτες ας βρίσουν και τις formula 1 και τις veyron και τις ferrari  και ότι high end υπάρχει....έλεος πια δεν τους αναγκάζει κανένας να τα αγοράσουν.

εξάλλου τα high end μοντέλα είναι που πάνε μπροστά την τεχνολογία και δίνουν τα φώτα τους και για τις επόμενες γενιές mid-range gpus,αυτό τον σκοπό έχουν αυτές οι κάρτες ενώ οι mid-range είναι για να προσφέρουν έσοδα στην εταιρία.

προσωπικά πιστεύω πως η ανάπτυξη παιχνιδιών έχει βουρκώσει προς το παρόν εν όψη νεων κοσνολών και λόγο ότι τώρα τρώνε bottle neck απο τις παλιές.

και είδη τεχνολογίες σαν το tress fx,αυτό με το πρόσωπο της activision έχουν αρχίσει να εμφανίζονται σε high end επίπεδο που στο μέλλον θα είναι το midrange και θα βρούνε χρήση,τώρα με τα υπάρχοντα "απαρχαιωμένα" σε γραφικά παιχνίδια σε σχέση με τo hardware οι κάρτες της γενιάς gtx400 και HD5000 καλύπτουν τους πάντες μια χαρά,ακόμα και εγώ που έχω μια παλιατζούρα gtx470(σε σχέση με τις καινούριες) τρέχω σε full HD με τέρμα γραφικά πολλά παιχνίδια πλην ελάχιστων βαριών παιχνιδιών.

σε καναδυο χρόνια με τα την κυκλοφορία των ps4/xbox θα δείτε πως και οι επεξεργαστές i5/i7/fx και οι κάρτες gtx600/HD7000 θα αρχίσουν να κάνουν σιγά σιγά στην άκρη για νέο πιο δυνατό hardware,εδώ με τόση αναμονή σε αυτή την κατάσταση φτάσανε να παίζουνε τα πάντα και τα apus/igpus.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται...Αχαχαχαχα καλα σε λιγο θα βαλεις τα κλαματα για το hardware που εχω. Κλασσικος Ελλην.  

 

Για να κανουμε και λιγο πλακα, η καρτα βγηκε μονο για ενα λογο. να μπορει να τρεχει TressFX  :-D

To Hardware σου είναι το λιγότερο μη-ισορροπημένο.

 

Η κάρτα βγήκε για να πάρει και πάλι η AMD το Performance Crown.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί για οποιαδήποτε κατηγορία της τεχνολογίας πρέπει να υπάρχουν και «τυφλοί ακόλουθοί» της; Και οι 2 εταιρίες βγάζουν πολύ καλά προϊόντα για όλα τα γούστα. Γιατί πρέπει η μία να «πηδάει» την άλλη ας πούμε; Έρε μανία να μεταφέρουμε τον οπαδισμό των γηπέδων παντού... Όχι ΠΑΟ ή Ολυμπιακός... Όχι Samsung ή Apple... Όχι Βίσση ή Βανδή... Όχι ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ... Όχι NVIDIA ή AMD. Μη φανατίζεστε ρε επιτέλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η κάρτα θα είναι φοβερή.

αυτοί που βρίζουν τις ακριβές κάρτες ας βρίσουν και τις formula 1 και τις veyron και τις ferrari  και ότι high end υπάρχει....έλεος πια δεν τους αναγκάζει κανένας να τα αγοράσουν.

εξάλλου τα high end μοντέλα είναι που πάνε μπροστά την τεχνολογία και δίνουν τα φώτα τους και για τις επόμενες γενιές mid-range gpus,αυτό τον σκοπό έχουν αυτές οι κάρτες ενώ οι mid-range είναι για να προσφέρουν έσοδα στην εταιρία.

προσωπικά πιστεύω πως η ανάπτυξη παιχνιδιών έχει βουρκώσει προς το παρόν εν όψη νεων κοσνολών και λόγο ότι τώρα τρώνε bottle neck απο τις παλιές.

και είδη τεχνολογίες σαν το tress fx,αυτό με το πρόσωπο της activision έχουν αρχίσει να εμφανίζονται σε high end επίπεδο που στο μέλλον θα είναι το midrange και θα βρούνε χρήση,τώρα με τα υπάρχοντα "απαρχαιωμένα" σε γραφικά παιχνίδια σε σχέση με τo hardware οι κάρτες της γενιάς gtx400 και HD5000 καλύπτουν τους πάντες μια χαρά,ακόμα και εγώ που έχω μια παλιατζούρα gtx470(σε σχέση με τις καινούριες) τρέχω σε full HD με τέρμα γραφικά πολλά παιχνίδια πλην ελάχιστων βαριών παιχνιδιών.

σε καναδυο χρόνια με τα την κυκλοφορία των ps4/xbox θα δείτε πως και οι επεξεργαστές i5/i7/fx και οι κάρτες gtx600/HD7000 θα αρχίσουν να κάνουν σιγά σιγά στην άκρη για νέο πιο δυνατό hardware,εδώ με τόση αναμονή σε αυτή την κατάσταση φτάσανε να παίζουνε τα πάντα και τα apus/igpus.......

Να πω οτι το μοναδικο game που γονατιζει το pc μου μεχρι στιγμης σε ultra settings ειναι μονο το max payne 3 και αυτο οχι υπερβολικα αλλα βλεπεις stuttering σε πολλα σημεια αλλιως οπως λες τα περισσοτερα τρεχουν με ανω των 45 fps και δεν εχω υπερβολικα High End Μηχανιμα οπως ειπα i7-2600k 8gb ram xms3 και 2 6970... μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος τωρα αν το καινουργιο battlefield 4 μου το γονατισει χειροτερα απο το maxpayne το συζηταω για αναβαθμιση. περα απο κει θα συμφωνησω απολυτα... Αν και λεγεται οτι το καινουργιο Crysis ειναι αστα να πανε σε γραφικα.... δν το εχω παιξει ακομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν αρκετοι που εχουν τα λεφτα γι αυτη την καρτα,εχει ανοιξει πολυ το χασμα πλουσιων φτοχων 

 


 

Τιμή δεν αναφέρουν πουθενά? Λογικά θα είναι κανένα κατοστάρικο πιο φτηνή από την GTX690 για να της πάρει μερίδιο πελατών... Πλέον δεν υπάρχει λόγος να έρχονται τέτοιες κάρτες στην Ελλάδα, ποιος θα δώσει πάνω από ένα μισθό για μια κάρτα γραφικών? 

 

Τιμή δεν αναφέρουν πουθενά? Λογικά θα είναι κανένα κατοστάρικο πιο φτηνή από την GTX690 για να της πάρει μερίδιο πελατών... Πλέον δεν υπάρχει λόγος να έρχονται τέτοιες κάρτες στην Ελλάδα, ποιος θα δώσει πάνω από ένα μισθό για μια κάρτα γραφικών? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000ρικο + θα ειναι η τιμη και δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που θα τα διαθετουν οπως ειπες........... απλα η συζητηση που κανουμε εδω ειναι τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη και θα την παρω!

Και εγω... αν παει 990.... θα χτυπησω 4.... ετσι για να πινω το καφε μου το πρωι και να γουσταρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...