Προς το περιεχόμενο

Απορίες / Ερωτήσεις (μικρές ή γενικές)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Έχω μια γενική απορία και είπα να φτιάξουμε αυτό το thread για αντίστοιχες περιπτώσεις, μιας και δεν βρήκα κάτι ανάλογο.

 

Η απορία μου είναι:

 

Κάποτε (πάνω από 10 χρόνια πριν) είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό για ένα υβριδικό παιχνίδι Multiplayer Real Time Strategy όπου οι μονάδες που ελέγχει ο παίχτης είναι με τη σειρά τους επίσης άνθρωποι οι οποίοι παίζουν ένα action παιχνίδι.

 

Δεν είμαι σίγουρος για την περιγραφή, αλλά εγώ το είχα φανταστεί σαν να βρίσκονται πχ 22 παίχτες σε ένα παιχνίδι και χωρίζονται σε ομάδες των 11, όπου σε κάθε ομάδα ο 1 κάνει τον θεό που ελέγχει το παιχνίδι από ψηλά σαν να παίζει RTS και οι 10 παίζουν τους στρατιώτες στους οποίους δίνει εντολές ο παίχτης (και φυσικά ΑΝ θέλουν ακολουθούν ή όχι) και παίζουν κανονικά ένα action multiplayer, απλά με καθοδήγηση.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Αν και το συγκεκριμένο (παλιό) παιχνίδι δεν μπορώ να το θυμηθώ (μου φέρνει λίγο σε Battlezone για κάποιο λόγο), υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο Nuclear Dawn - αν και ίσως δυσκολευτείς πλέον να βρείς κόσμο online - ή εναλλακτικά το Natural Selection 2.

 

Edit: Το Savage που αναφέρει ο MeSiaSs είναι πλέον freeware, ενώ υπάρχει και sequel που συνδιάζει FPS, RTS και RPG στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χμ... ενδιαφέρουσες οι προτάσεις, δε μου φαίνεται όμως να έχουν μεγάλη απήχηση. Είναι ποιοτικά παιχνίδια; Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...