Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αναβάθμιση κάρτας, σχετικά βιαστική...


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή την στιγμή έχω μια 7770 από το πλαίσιο 

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-R7770-PMD1GD5-PCI-Express-x-16-3-0-1-GB-GDDR5-BTO-R7770-PMD1GD5.htm
 

 

  .   Την έχω λίγες ημέρες και έχω δικαίωμα επιστροφής. Ψάχνοντας βρήκα μια 7950 στα 309Ε πάλι από το πλαίσιο  

 

http://www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Bundles/Gigabyte-Radeon-HD-7950-3GB-GV-R795WF3-3GD.htm
 

 

 

Να δώσω την διαφορά 190Ε να την πάρω; Το υπόλοιπο σύστημα είναι τροφοδοτικό 550W, i5 3.2 και 8Gb ram. Η οθόνη μου είναι 1440χ900.Δεν αποκλείω να αλλάξω οθόνη στο μέλλον αλλά δεν είναι και άμεση προτεραιότητα. Αυτή την στιγμή με την 7770 παίζω crysis 3 και far cry 3 με ελαφρώς μειωμένες ρυθμίσεις άνετα στα 50-60fps στην native ανάλυση. 

 

Να την αλλάξω τώρα ή να περιμένω και σε 1-2-3 χρόνια όταν δεν θα τραβάει να πάρω πάλι μια mid range όπως έχω τώρα την 7770 που θα πάιζει τα παιχνίδια εκείνης της γενιάς ικανοποιητικά;

 

Λέω σχετικά επείγον γιατί την έχω κρατημένη μέχρι σήμερα το βράδυ την 7950...

 

Ευχαριστώ.

 

EDIT. Δεν μπορώ να κάνω το Link να δουλέψει και έβαλα τα url σε code...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αν δεν αλλαξεις και οθονη στο αμεσο μελλον ,η 7950 θα ηταν OVERKILL ! Δηλαδη εχεις τοσο χαμηλη αναλυση που ακομα και 7770 θα σε ικανοποιουσε ,ενω η 7950 θα δουλευε ΜΑΧ στο 60% της δυναμης,μπορει να λεω και πολυ,διοτι θα την εκοβε η αναλυση σου. Οποτε αν σκοπευεις να παρεις μια οθονη 1080p μεσα στο καλοκαιρι πχ,τοτε ναι παρε την 7950. Αν θες να μεινεις σε αυτην την οθονη για αρκετο καιρο ακομα,τοτε μια χαρα θα εισαι και με την 7770 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...