Προς το περιεχόμενο

Αγορά Πληκτρολόγιου


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι ένα πληκτρολόγιο για αγορά για λίγο gaming,typing και γενικά λίγο απ'όλα.

Έχω ξεχωρίσει μέχρι ώρας το sidewinder 4 και το razer arctosa αλλά με χαλάει που δεν εχει backlight.

Εχετε να προτεινετει κατι σε αυτα τα χρήματα maximum ή και λιγότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φωτισμο για να μη προβληματιστεις, θα καταληξεις να τον εχεις συνεχεια αναμενο στο τερμα

 

και γιατι δε φαινεται οταν υπαρχει φως (ακομα και λαμπα να αναψεις δυσκολα τον διακρινεις ) και γιατι στο απολυτο σκοταδι ειναι αρκετα διακριτικος

 

ειναι ισα ισα να βρισκεις τα πληκτρα (ουτε κατι περισσοτερο , ουτε λιγοτερο ωστε να μη τα διακρινεις καθαρα) , δεν ειναι χριστουγεννιατικο δεντρο να σου αποσπαει τη προσοχη , ουτε εχει 15 επιπεδα οπως μερικα που λαμπουν σαν τον ηλιο 

 

τα επιπλεον επιπεδα και ο πολυ   εντονος φωτισμος ειναι κατι που εχουν πιο ακριβα πληκτρολογια που  στο κατω κατω υπαρχει για να δικαιολογηθει το επιπλεον κοστος (μεταξυ αλλων χαρακτηριστικων)

 

το x4 εχει τα απολυτως απαραιτητα που χρειαζεσαι , τιποτα περισσοτερο , αλλα και τιποτα λιγοτερο (επαναλαμβανομαι :P )

δεν ειναι οπως καποια "βασικα" μηχανικα που για να κρατηθει το κοστος χαμηλα τους λειπουν πραγματα που ενδεχομενως και να ηθελες (βλεπε media buttons, mute, calculator) 

εχει ουσιαστικα τα παντα χωρις υπερβολικα φρου φρου , αλλα και χωρις εκπτωσεις σε πραγματα που το 2013 θεωρουνται βασικα 

 

στα μεγαλα συν του παντως εγω βαζω και την εγγυηση του , γιατι σε σχεση με αλλα προιοντα του ειδους  και δεδομενης της "φθηνης" κατασκευης του , τα 3 χρονια μου φαινονται παρα πολυ καλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία ερώτηση και από εμένα. είδα σε δίαφορα βίντεο στο youtube ότι υπάρχει επιλογή στο Χ4 να ανάβουν ορισμένα μόνο πλήκτρα όπως για παράδειγμα τα : wasd και τα βέλη. αυτό είναι προκαθορισμένο ή υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσουμε από μόνοι μας ποια πλήκτρα θα φωτίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...