Προς το περιεχόμενο

Level One 3g router και remote access se DVR


Thomas_D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά  Έχω ένα WBR-6800 της Level one με ένα στικακι 3g της Vodafone(Huawei K3765) , στο οποίο έχω βάλει μια cosmokarta με 500mb για το ίντερνετ  Το router είναι συνδεμενο με ένα καταγραφικό της diamond στο οποίο είναι συνδεμενες 4 κάμερες  Έχω κάνει σωστά όλες τις ρυθμίσεις και έχω ειδοποίηση μέσω email απο τις κάμερες  Το πρόβλημα μου είναι όταν θέλω να έχω σύνδεση με τις κάμερες απο τον υπολογιστή μου. Στο πρόγραμμα που ήρθε με το dvr όταν βάζω την dynamic ip που εχει εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να συνδεθώ.  Με ένα whois της ip που έκανα είδα ότι είναι κάπου στη Αθήνα και ανήκει στην cosmote. Γι αυτό και δεν μπορώ να χρησιμοποιησω την υπηρεσία dyndns. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι  ας βοηθήσει. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.προσεξε κατι βασικο.οταν ειναι να κανεις Remote καπου τοτε πρεπει να το ξερει ο Provider σου πχ cosmote για να σου ενεργοποιησει να παιρνεις πραγματικη Ip και οχι να βγαινεις απο Proxy.ειναι αλλο apn δηλαδη και αλλη υπηρεσια.στο λεω γιατι και εγω εψαχνα να δω τι γινεται σε ενα φωτοβολταικο παρκο.η cosmote νομιζω εχει πχ το apn internet στο οποιο βγαινεις σαν Proxy οποτε δεν θα παιξει Port forward και δεν θα παιξει και το remote και υπαρχει και η υπηρεσια με apn vpn-internet πχ που βγαινεις με πραγματικη ip για να μπορεις να κανεις Remote κτλ.ειναι αλλη υπηρεσια και πρεπει να στην ενεργοποιησουν αλλιως βγανεις απο κατι σαν Proxy που δεν σου κανει και δεν θα παιξει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...