Προς το περιεχόμενο

Google Drive one way sync


Giorgos3924

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

εχω εγκαταστήσει το Google drive στο pc μου. και θέλω να το χρησιμοποιησω σαν backup αρχείων. το θέμα είναι πως όταν σβηνω κάτι απo τον φάκελο drive αυτομάτως συγχρονιζεται και χάνεται και απο το cloud. γίνεται να συγχρονίζει μόνο ότι προσθετω αλλά να μην σβήνει ότι αφαιρω από τον φάκελο drive?

 

Αποστολή από το Nexus S με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε φιλε αφου στην ουσια το google drive ειναι ενας φακελος σε ενα σκληρο της google. Αφου σβηνεις το αρχειο απο εκει (μην σε μπερδευει που το βλεπεις τον φακελο στο pc σου) λογικο δεν ειναι να σβηστει? Μην μπερδευεσαι με συγχρονισμο πχ σε επαφες που ειναι σε δυο σημεια (τηλεφωνο-google) και θες να σβηνεις κατι στο τηλεφωνο αλλα οχι στο google.

 

Υ.Γ. Αφου θες να μενει στο google drive ποιος ο λογος να σβηνεις αρχεια απο το φακελο του google drive???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έβαλα το Drive στο βασικό υπολογιστή με 7 32 και, αφού εγκαταστάθηκε, πρόσθεσα μερικά αρχεία κειμένου για να δοκιμάσω τη λειτουργία του και έμεινα ικανοποιημένος.

 

Σήμερα μετακινήθηκα σε άλλο χώρο με laptop με XP ελπίζοντας ότι αφού εγκαταστήσω το προγραμματάκι θα μπορώ να δουλέψω με τα κείμενα που είναι φορτωμένα. Δυστυχώς, όσες φορές το έχω εγκαταστήσει δεν εμφανίζεται με μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα στο configuration !!!. Άλλαξα την έκδοση του Firefox στην τελευταία αλλά πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Κατέβασα τον Chrome και εγκατέστησα πάλι το προγραμματάκι αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

 

Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...