Προς το περιεχόμενο

Θεμα με αγορασμενο ζευγαρι παπουτσια - γνωμες.


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys, τα νευρα μου να ουμ.
Ειχα παει απο footlocker επι ερμου(γνωριζετε τιμες) κ ειχα παρει κατι reebok transcition 3 των 90 ευρω. Δεν τα ειχα φορεσει παρα μονο σπιτι την ημερα εκεινη της επιστροφης, οπου ειδα οτι το ενα παπουτσι ηταν υπερβολικα πιο στενο κ το υλικο του δεν θα διαστελλωταν αρκετα, παρα μονο ελαχιστα με το φορεμα του κ ετσι επιστραφηκε(σε κατασταση νεου) και αλλαχθηκε με αλλο στα +25 ευρω(115€). Το θεμα πιο ειναι, οτι και αυτο (nike free run 2-τελειο πατημα-ελαφρη) ειναι ελατωμματικο , αλλα το καταλαβα αργα, το ειχα δοκιμασει και στο καταστημα, αλλα με χοντρη καλτσα δεν αντιληφθηκα το προβλημα, ειχα κ τον πωλητη να μου λεει χιλια διακοσια πραγματα, οτι ειναι θεικο κ τα κλασσικα, αποσυντωνιστικα. Προχτες λοιπον(πανε καπου 9 ημερες απο την αγορα του προιοντος, εβαλα λεπτη καλτσα, και ειδα οτι με χτυπαει ενα φουσκωμενο κ σκληρο σημειο της σολας ή εσωτερικης ραφης στην καμαρα του ποδιου, και με κουραζει απιστευτα-ενοχλει υπερβολικα-σε σημειο πονου. (δεν ειναι θεμα ποδιου, αγγιζωντας σε εκεινο το σημειο του παπουτσιου με γυμνο χερι γινεται αντιληπτο. Με την χοντρη καλτσα το καταλαβαινα ελαχιστα ή και καθολου
Το θεμα ειναι οτι ειναι φορεμενα ηδη κανα 8ημερο, δεν νομιζω να γινουν πολλα αν κ θα κανω φασαρια γιατι τα χρηματα ειναι πολλα.. και το προιον ελατωμματικο..
Γνωριζετε κατι επι νομοθεσιας, ή να το παιξω ούνος για την αλλαγη του προιοντος ή επιστροφη του τιμηματος? Πραγματικα, λες και εχουν 2ης διαλογης παπουτσια........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

115 για τα free run 2?!?

Επισης δεν ειναι ελλατωματικο προιον, απλα δεν ειναι για το ποδι σου. Δεν κανουν ολα τα παπουτσια για ολα τα ποδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^οταν εχει εξογκωμα ενα παπουτσι απο ποτε δεν ειναι για το ποδι του?

 

να το πας πισω και εαν σου πουλησουν τρελα να τους αλλαξεις τα φωτα.

επισης ριξε τους ενα καθαρισμα απο κατω με λιγο νερο και μια βουρτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο που λεει ο Τουφας, μαλλον δεν ειναι για το ποδι σου.

 

Ωστοσο μπορεις να δοκιμασεις να τα επιστρεψεις, καθαριζοντας τα πρωτα, και λεγοντας την ιστορια. Εξαρταται σε ποιον πωλητη θα πεσεις, προσωπικα (επειδη εργαζομουν μια περιοδο σε γνωστο καταστημα υποδηματων) αν εβλεπα κατι τετοιο απλα τα αλλαζα και τα επεστρεφα στο κεντρικο ως ελλατωματικα. Υπαρχει αυτη η ανεση συνηθως.

 

Οσον αφορα το πρωτο ζευγαρι, τυγχανει καποιες φορες το ενα παπουτσι να ειναι πιο στενο απο το αλλο. Παιζουν δυο λογοι. Αρχικα τα ποδια μας δεν ειναι τα ιδια. Επειτα μπορει το δεξι πχ, να εχει δοκιμαστει περισσοτερες φορες απο το αριστερο οποτε να εχει μαλακωσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

115 για τα free run 2?!?

Επισης δεν ειναι ελλατωματικο προιον, απλα δεν ειναι για το ποδι σου. Δεν κανουν ολα τα παπουτσια για ολα τα ποδια.

 

Τοσο κανουν εν ελλαδι Νικ!!!

^οταν εχει εξογκωμα ενα παπουτσι απο ποτε δεν ειναι για το ποδι του?

 

να το πας πισω και εαν σου πουλησουν τρελα να τους αλλαξεις τα φωτα.

επισης ριξε τους ενα καθαρισμα απο κατω με λιγο νερο και μια βουρτσα.

 

 

Αυτο που λεει ο Τουφας, μαλλον δεν ειναι για το ποδι σου.

 

Ωστοσο μπορεις να δοκιμασεις να τα επιστρεψεις, καθαριζοντας τα πρωτα, και λεγοντας την ιστορια. Εξαρταται σε ποιον πωλητη θα πεσεις, προσωπικα (επειδη εργαζομουν μια περιοδο σε γνωστο καταστημα υποδηματων) αν εβλεπα κατι τετοιο απλα τα αλλαζα και τα επεστρεφα στο κεντρικο ως ελλατωματικα. Υπαρχει αυτη η ανεση συνηθως.

 

Οσον αφορα το πρωτο ζευγαρι, τυγχανει καποιες φορες το ενα παπουτσι να ειναι πιο στενο απο το αλλο. Παιζουν δυο λογοι. Αρχικα τα ποδια μας δεν ειναι τα ιδια. Επειτα μπορει το δεξι πχ, να εχει δοκιμαστει περισσοτερες φορες απο το αριστερο οποτε να εχει μαλακωσει. 

 

Θα κανω αυτο που λες :)

Απλα φαινεαται οτι στο ενα παπουτσι ειναι πιο σκληρο κ λιγο πιο μεγαλο αυτο το σημειο.. αποτ ο αλλο που ειναι ολα τελεια..ανισοσκελια εχουμε ολοι ετσι και αλλιως, αλλα ειδικα αυτο το ποδι, ειναι το μικροτερο κιολας :Ρ (εκανα πρωταθλητισμο κ ξερω 2 πραγματα για τα ποδια μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα, και επειδη δεν εχω το πιο "απλο" ποδι, εχω προβλημα οταν ψαχνω για παπουτσια. Πχ, με τα pegasus δεν εχω προβλημα, ενω με τα free run ειχα. Ειδικα στην nike το θεμα support αλλαζει αναλογως το πατημα του ποδιου σου



πχ http://www.sportsdirect.com/nike-pegasus-plus-29-shield-mens-running-shoes-211321?colcode=21132147 vs http://www.sportsdirect.com/nike-air-max-tailwind-4-mens-running-shoes-211317 δες την διαφορα πως ειναι απο κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει να εχω και γω προβλημα με παπουτσια τα οποια φοραγα για συγκεκριμενο αθλημα και με χτυπαγαν στην καμαρα στη μεσα πλευρα στο δεξι ποδι.

 

οκ , τα παπουτσια δεν ειχαν κανενα προβλημα σαν παπουτσια και προφανως το ποδι μου δεν εκανε γι αυτα ( δεν ηταν support , ουτε εχω τετοιο θεμα γενικα) , σε καμια περιπτωση ομως δεν επιανα εξογκωμα με το χερι μου στη σολα.

 

εξογκωμα = προβληματικο.

και στα support ακομα η κληση που εχουν μεσα για το ισιωμα του ποδιου ειναι ελαχιστη και σιγουρα δεν μοιαζει με καρουμπαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για το οφ-τοπικ αλλά θελω να μου πειτε τι εποχης θεωρειται αυτο το παπουτσι; Ανοιξη ή χειμωνα/φθινοπωρο;

Το χω βαλει στο μάτι αλλά ο καλός μου επιμενει πως ειναι χειμερινό... :huh:

1778595.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο χειμερινο ειναι και ασχημο και οχι δεν ειναι υποκειμενικο  ειδικα για γυναικα ημαρτον 1 εκατομμυριο σχεδια υπαρχουν αυτο σου αρεσε?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p> :( καλά.Χειμερινό τότε.</p>

<p>Ασχημο δεν είναι γιατί φαίνεται αθλητικό αλλά με την τακούνα μάρεεεσε. -_-</p>

 

Δεν φαινεται να εχει τακουνι αν εχει ,αλλαζει λιγο η αποψη :P

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...