Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s II προβλημα..!


u7timus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον γεια σας..Μολις πριν λιγες ωρες μου ηρθε το κινητο που αγορασα απο το e-bay το samsung galaxy s II..το κινητο ολα καλα αριστη κατασταση.. made by samsung λεει...αλλα εχει και ενα αλλο αυτοκολητο ενα κινεζικο γραμα.. δεν ξερω τι ειναι..μου εχει και καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν μπορω να αφερεσω.. τι γινεται ειναι κινεζικο το κινητο η ειναι αγορασμενο απο κινα και για αυτο? δεν θελω να πιστεψω οτι ειναι κινεζικο...
βοηθεια..

εσυχαριστω φιλικα Στελιος.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιεργο..

Βεβαια οι κινεζικες εφαρμογες μπορει να σημαινει πως ειναι απο καποιον παροχο. Ποσταρε μια το λινκ απο το οποιο το αγορασες στο ebay.

 

Επισης πατα *#1234# στο dialpad και γραψε εδω τι σου βγαζει ακριβως.

Επισης πατα *#06# και τσεκαρε αν το ΙΜΕΙ ειναι το ιδιο με αυτο στο κουτι.

Επισης πηγαινε εδω http://imei-number.com/imei-number-lookup/ και βαλε το ΙΜΕΙ σου και πες μας τι γραφει. ΜΗΝ ποσταρεις το ΙΜΕΙ σου ομως εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brand: SAMSUNG Model: GT-I9100 Manufacturer: SAMSUNG KOREA Device type: PHONE Additional info: GALAXY S2 DEVICE SPECS Display type: SUPER AMOLED PLUS CAPACITIVE TOUCHSCREEN, 16M COLORS Display size: 480 X 800 PIXELS, 4.3 INCHES Internal memory: 16GB/32GB STORAGE, 1 GB RAM Memory card slot: MICROSD, UP TO 32GB, 8 GB INCLUDED GPRS: CLASS 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 SLOTS), 32 – 48 KBPS EDGE: CLASS 12 3G: HSDPA, 21 MBPS; HSUPA, 5.76 MBPS WLAN: WI-FI 802.11 A/B/G/N, DLNA, WI-FI DIRECT, WI-FI HOTSPOT Bluetooth: YES, V3.0+HS Camera: 8 MP, 3264X2448 PIXELS, AUTOFOCUS, LED FLASH Operating system: ANDROID OS, V2.3 (GINGERBREAD) Browser: HTML GPS: YES, WITH A-GPS SUPPORT

 

 

και το *#1234# λεει προβλημα συνδεσης η μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον γεια σας..Μολις πριν λιγες ωρες μου ηρθε το κινητο που αγορασα απο το e-bay το samsung galaxy s II..το κινητο ολα καλα αριστη κατασταση.. made by samsung λεει...αλλα εχει και ενα αλλο αυτοκολητο ενα κινεζικο γραμα.. δεν ξερω τι ειναι..μου εχει και καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν μπορω να αφερεσω.. τι γινεται ειναι κινεζικο το κινητο η ειναι αγορασμενο απο κινα και για αυτο? δεν θελω να πιστεψω οτι ειναι κινεζικο...

βοηθεια..

 

εσυχαριστω φιλικα Στελιος.!

Αφού δεν έχεις πάθει ακόμη έμφραγμα και μας γράφεις, ψύχραιμο σε βρίσκω. Στη θεση σου θα είχα σπάσει όλο το ντουλάπι με τα γυαλικά....Ρε το Galaxy το χιλιοδιαφημισμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eνταξει φαινεται.

Πηγαινε και μια στο Settings> About και γραψε τι λεει για αυτα:

 

Model number

Android version

Baseband version

Kernel version

Build number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις πάθει ακόμη έμφραγμα και μας γράφεις, ψύχραιμο σε βρίσκω. Στη θεση σου θα είχα σπάσει όλο το ντουλάπι με τα γυαλικά....Ρε το Galaxy το χιλιοδιαφημισμένο...

 καλε μου φιλε δεν απεχω και πολυ πιστεψε.. αλλα αφου το ΙΜΕ λεει οτι ειναι galxy s II.. ανακουφιστικα... φυσικα και δεν ξερω τ παιζει αλλα το ΙΜΕ λεει παντα τν αληθεια..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 καλε μου φιλε δεν απεχω και πολυ πιστεψε.. αλλα αφου το ΙΜΕ λεει οτι ειναι galxy s II.. ανακουφιστικα... φυσικα και δεν ξερω τ παιζει αλλα το ΙΜΕ λεει παντα τν αληθεια..!!!

Δεν ειναι τοσο σιγουρο αυτο, υπαρχουν τροποι κλωνοποιησης ΙΜΕΙ (οι οποιοι ειναι παρανομοι φυσικα).

Δες το τελευταιο ποστ μου και γραψε επισης ποση εσωτερικη μνημη βλεπεις. Επισης ενα λινκ απο το ebay θα βοηθουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stormrain, on 05 Apr 2013 - 12:54, said:

Eνταξει φαινεται.

Πηγαινε και μια στο Settings> About και γραψε τι λεει για αυτα:

 

Model number

Android version

Baseband version

Kernel version

Build number

1)GT_I9100

2)4.1.1

3)I9100DDKL1

4)2.6.35.7-I9100XKL3-

CL793489ROUT@DELL136#2

 

και χωρις καρτα λεει149mb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτα τωρα να δεις τι γινεται. Το Βaseband και ο Kernel ειναι σωστα.

Αλλα ειναι απο ασιατικο firmware που εχει 2.3.6 εκδοση λειτουργικου και οχι 4.1.1...

 

Ποση εσωτερικη μνημη βλεπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου μυριζει κλωνος.

 

Και παλι ξαναλεω αν μπορεις να δωσεις το λινκ απο το  ebay.



Aν μπορουσες να βγαλεις και καποιες φωτογραφιες ή/και βιντεο θα βοηθουσε γενικοτερα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν το εχω θα προσπαθησω να μαθω.. και γιατι σ μυριζει κλωνος? δεν θελω να ακουω τετοια...

Γιατι εχει πολυ μικρη εσωτερικη μνημη. 

 

To link θα το βρεις απο το account σου στο ebay στις τελευταιες αγορες. Ποσο το πηρες?

 

Φωτος απο το λειτουργικο θα βοηθουσαν πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν το αγορασα εγω αλλα μου το εδωσαν.. για αυτο το ψηλο φοβαμαι το θεμα..βιντεακι θα σου στειλω σε λιγο..για να καταλαβεις εμενα μ ειπαν οτι το πηραν απο το e-bay χωρις παρεπλεκομενα.. κινητο και φωρτηστης σε εξεφτελιστηκη τιμη..ΛΕΝΕ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...