Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση Υπολογιστη


darktraitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παλιο μου pc ειναι το εξης

CPU:I7 2600k

GPU: 6970 AMD

SSD:OCZ AGILITY 3 126 GB 

HHD:WESTERN DIGITAL 1TB 7200 RP

MOBO:Gigabyte μοντελο δεν θυμαμαι

RAM:4X4 TRANSECND 1333MHZ

PSU:Corsair 850 tx 

Chaser MK-I Thermaltake case 

GT 850 watercooling Thermaltake

Θα κανω αναβαθμισι σε

CPU: FX 8350 AMD

GPU :7970 AMD TWIN X OC

SSD:OCZ AGILITY 3 126GB

HHD:WESTERN DIGITAL 1TB 7200 RP

MOBO:Asus Crosshair v formula-z

RAM : 4X8 CORSAIR VENGEANCE 1866 MHZ

PSU:CORSAIR 850 TX

 

Chaser MK-I Thermaltake case 

GT 850 watercooling Thermaltake

Αξιζει ι αναβαθμιση παραγγελια απο ε-σοπ ολα εκτος απο την καρτα γραφικων που θα την παραγγειλω απο special price.gr θελω να μου πειτε την γνωμη σας

Υ.Γ:Η οθονη μου ειναι LG 24 Inches Full HD και παιζω σε αναλυση 1920χ1080p με καλωδιο hdmi και οπως καταλαβατε το pc ειναι gaming 

Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε για να διαβασετε το αρθρο μου περιμενω απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν αξιζει καμια απολυτως αναβαθμιση.Εχεις μια χαρα συστηματακι και δεν βλεπω κανεναν λογο να τον αλλαξεις..Τωρα γιατι θα ηθελες να πεταξεις αδικα χρηματα δεν ξερω..Το μονο που ισως κανεις ειναι να πουλησεις την καρτα γραφικων σου και να πας αν θελεις τοσο πολυ στην 7970 κατι που παλι δεν νομιζω οτι θα αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση αγορινα μου απλά τα πράγματα που θα αλλάξω θα πανε στον αδερφό μου που τα θέλει!

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το παλιο μου pc ειναι το εξης

 

CPU:I7 2600k

 

GPU: 6970 AMD

 

SSD:OCZ AGILITY 3 126 GB 

 

HHD:WESTERN DIGITAL 1TB 7200 RP

 

MOBO:Gigabyte μοντελο δεν θυμαμαι

 

RAM:4X4 TRANSECND 1333MHZ

 

PSU:Corsair 850 tx 

 

Chaser MK-I Thermaltake case 

 

GT 850 watercooling Thermaltake

 

Θα κανω αναβαθμισι σε

 

CPU: FX 8350 AMD

 

GPU :7970 AMD TWIN X OC

 

SSD:OCZ AGILITY 3 126GB

 

HHD:WESTERN DIGITAL 1TB 7200 RP

 

MOBO:Asus Crosshair v formula-z

 

RAM : 4X8 CORSAIR VENGEANCE 1866 MHZ

 

PSU:CORSAIR 850 TX

 

 

 

Chaser MK-I Thermaltake case 

 

GT 850 watercooling Thermaltake

 

Αξιζει ι αναβαθμιση παραγγελια απο ε-σοπ ολα εκτος απο την καρτα γραφικων που θα την παραγγειλω απο special price.gr θελω να μου πειτε την γνωμη σας

 

Υ.Γ:Η οθονη μου ειναι LG 24 Inches Full HD και παιζω σε αναλυση 1920χ1080p με καλωδιο hdmi και οπως καταλαβατε το pc ειναι gaming 

 

Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε για να διαβασετε το αρθρο μου περιμενω απαντησεις!

 

Στον 8350 πρόσθεσε οπωσδήποτε ψυκτρα στο πακέτο,σίγουρα θα σου χρειαστεί όχι τόσο πολύ λόγω θερμοκρασιών αλλά λόγω θορύβου της μαμάς ψυκτρας!ο επεξεργαστής είναι πολύ καλός και ο 8350 και ο δικός σου ο τωρινός,την διάφορα θα την κάνει σίγουρα η κάρτα γραφικών σε σχέση με το παλιό σου σύστημα σου,όπως και το μεγάλο μέλλον που δείχνει να έχει Ο8350 σαν καθαρός 8πύρηνος!προσωπικά σαν κάτοχος 8350 είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις την δοκιμή της πρώτης μέρας που η μαμά ψυκτρα με απογοήτευσε τρέλα,μετά την αλλαγή όμως μόνο καλά πράγματα έχω να πω!προσωπικά τα πήρα διάσπαρτα τα κομμάτια εκτός του επεξεργαστή -κουτιού και τροφοδοτικότ που πήρα από το msystems!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφόσον θα πάνε στον αδερφό έχει μία λογική η αλλαγή, αλλά θα κάνεις υποβάθμιση αν πας σε 8350, όχι αναβάθμιση. Αν αυτό πρέπει να γίνει τώρα, μόνο 3770Κ αλλά δεν έχει νόημα αφού έχεις ήδη 2600Κ και σε λίγο βγαίνουν οι haswell. Τα δίνεις στον αδερφό σε κανα δίμηνο ή τα κρατάς και παίρνει αυτός άλλο που είναι και το πιο λογικό.

 

ΥΓ. Ούτε ο 8350 είναι "καθαρός" 8πυρηνος, ούτε ο i7. Ούτε τώρα ούτε σε αυτό το περίφημο μέλλον  θα έχει να ζηλέψει κάτι ο sandy. Προς θεού δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παιχνίδια απλά που χρησιμοποιούν 2 πυρήνες η και 4 σίγουρα κάνει μια μικρή υποβάθμιση σε παιχνίδια τύπου bf3 πιο απαιτητικά κάνει αναβάθμιση όμως!και το μέλλον δείχνει ότι όλα τα παιχνίδια έτσι θα εξελιχθούν!επομένως;ακόμα και στις ναυαρχίδές τις ίντελ που είναι προσιτές οικονομικά ο 8350 είναι μπροστά σε παιχνίδια με απαιτήσεις!είπα όμως ότι και εγώ άμα είχα τέτοιο σύστημα σαν του φίλου δεν θα προχωρούσα σε αλλαγή!αν έκανα αλλαγή θα έπαιρνα η 8350 η θα περίμενα το νέο σοκετ της ίντελ και για του λόγου το αληθές http://www.overclock.net/t/1334412/lightbox/post/18758182/id/1142388 !αυτά τα λένε οι ξένοι στην Ελλάδα η δυσφήμηση καλά ζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά δεν είναι μπροστά ο 8350, μην παραμυθιάζεστε με τους "πυρήνες". Υποβάθμιση είναι απ όποια μεριά και να το δεις.

Άνοιξε ένα thread σε όλα τα μεγάλα fora του εξωτερικού και ρώτα. Θα σε περάσουν για τρολ. Οκ είναι ο 8350, δεν είναι κακός επεξεργαστής αλλά μην μπερδεύουμε τα ούτια με τα μπούτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ξεκινησει το θεμα αντιπαραθεσης παλι αναμεσα για το ποιος ειναι καλυτερος επεξεργαστης απο ποιον.Απλα ειναι κριμα αφου εχει ηδη αυτο το pc να παει τωρα για αλλαγη πριν βγουν οι νεοι επεξεργαστες.Παντως φιλε ts αν θελεις ποσταρε ενα screen απο cpu-z και hwmonitor.Αν δεν σου κανει κοπο βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υποβάθμιση ο 8350 αδερφε με αυτήν την μητρική και την κάρτα δεν έχει μεγάλη υπερισχιση και πια ι διάφορα Asus 7970 vs 7970 twin x oc?

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υποβάθμιση ο 8350 αδερφε με αυτήν την μητρική και την κάρτα δεν έχει μεγάλη υπερισχιση και πια ι διάφορα Asus 7970 vs 7970 twin x oc?

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

 

Όχι φίλε μου. Ο 8350 είναι χειρότερος από αυτόν που έχεις και η μητρική δεν προσφέρει επιδόσεις. Μόνο η κάρτα θα σου δώσει επιδόσεις οι οποίες σε συνδυασμό με τον 2600Κ θα είναι ακόμα καλυτερες. Ψαξτο και θα δεις, δεν τίθεται ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μην αρχισουμε λεμε παλι τις αντιπαραθεσεις για τον amd και τον intel.Απλα οταν ο 2600k ειναι καλυτερος απο τον 8350 ειναι υποβαθμιση αυτο το πραγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να σχολιάσουμε τίποτα παραπάνω πάντως ας κάνει ο φίλος ένα τσεκ και σε ξένα site πάντως τα benchmarks που δίνουν και οι ξένοι!μην κοιτάς μόνο λόγια κοίτα και αριθμούς,και το είπα και το ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ στο υπάρχον σύστημα που έχεις αν ήθελα να το κάνω πιο δυνατό θα ήταν μνήμες και γραφικών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το όνομα του Ύψιστου βραδιάτικα. :shock:

Ποια αναβάθμιση ωρέ; Υποβάθμιση ναι. (μόνο στη κάρτα συμφωνώ)

Αν θες να δεις και την άλλη πλατφορμα οκ αλλά Plz μη λες αναβάθμιση. Πέθανα η γυναίκα.

Θα γούσταρα να έχω τέτοιο αδερφάκι πάντως εδώ που τα λέμε :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...