Προς το περιεχόμενο

εβαλα ιντερνετ ADSLDOUBLEPLAY 24mbps μενω σε χωριο και το τεστ φτανει στα 3,5mbps δεν γινετε να την αυξησω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ADSL State

 

 

:

 

 

Up

 

 

 

 

 

Bandwide Down/Up(kbps)

 

 

:

 

 

4384 kbps / 832 kbps

 

 

 

 

 

SNR Margin Down/Up(db)

 

 

:

 

 

6.0 dB / 10.0 dB

 

 

 

 

 

FEC Down/Up

 

 

:

 

 

0 / 36

 

 

 

 

 

CRC Down/Up

 

 

:

 

 

60988 / 4

 

 

 

 

 

HEC Down/Up

 

 

:

 

 

26900 / 83

 

IPTV Connection Information

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VPI/VCI

 

 

:

 

 

8 / 36

 

 

 

 

 

Link Status

 

 

:

 

 

Not Connected

 

 

 

 

 

Connection Type

 

 

:

 

 

Bridge

 

 

 

 

 

connection time

 

 

:

 

 

N/A

 

Internet Connection Information

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VPI/VCI

 

 

:

 

 

8 / 35

 

 

 

 

 

Link Status

 

 

:

 

 

Connected

 

 

 

 

 

up time

 

 

:

 

 

0d: 7h:46m: 2s

 

 

 

 

 

IP address

 

 

:

 

 

94.71.98.108

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστυχώς φιλε μάλλον εκει εισαι...

 

επαρχία πιάνεις καλες ταχύτητες αλλα ΜΟΝΟ οταν εισαι κοντα στο κέντρο... (π.χ. εγω καποια στιγμή πριν πολλά εμενα 300 μέτρα απο το κέντρο του ΟΤΕ και χτυπουσα 21-22 μονιμως).

 

Για μένα καλύτερα βαλε χαμηλότερη ταχύτητα να μη πληρώνεις και αεριτζιδικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

welcome to the machine, αμα φιλαρακι εισαι μακρια απο το κεντρο το πολυ να πιασεις 4-5 τοσο πιανω κ γω που μενω επισης σε χωριο που εχει ακομα χαλκινο δικτυο...υπομονη μεχρι να μας φερουνε οπτικες ινες μαλλον το 2020 χαχαχα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

welcome to the machine, αμα φιλαρακι εισαι μακρια απο το κεντρο το πολυ να πιασεις 4-5 τοσο πιανω κ γω που μενω επισης σε χωριο που εχει ακομα χαλκινο δικτυο...υπομονη μεχρι να μας φερουνε οπτικες ινες μαλλον το 2200 χαχαχα....

 

φιξντ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.δεν βλεπουμε attenuation

2.δοκιμαζεις μονο το ρουτερ χωρις να ναι τιποτο αλλο συνδεδεμενο(συναγερμο,τηλ.φαξ)και χωρις φιλτρο.δοκιμαζεις με αλλο καλωδιο τηλ.του ρουτερ

βλεπεις ποσο αλλαξε η ταχυτητα.μετα δοκιμαζεις μονο με το σπλιτερ.μετα πας σε αλλη μπριζα(την κεντρικη)και ξαναδοκιμαζεις.θα μου πεις ποια ειναι η κεντρικη αν εχεισ 2-3 δοκιμασε τες.αν εχεις 5-6 λυνεις τις μπριζες και βλεπεις αν εχει 4 καλωδια ή μονο 2.

3.δοκιμαζεις με αλλο μοντεμ καποιου φιλου

4.αν δεν αλλαξει τιποτα ζητας βλαβη.αν δεν γινει τιποτα ,απλα ζητας μειωση στον λογαριασμο ή αλλαζει εταιρεια που να χει τετοια μειωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς φιλε μάλλον εκει εισαι...

 

επαρχία πιάνεις καλες ταχύτητες αλλα ΜΟΝΟ οταν εισαι κοντα στο κέντρο... (π.χ. εγω καποια στιγμή πριν πολλά εμενα 300 μέτρα απο το κέντρο του ΟΤΕ και χτυπουσα 21-22 μονιμως).

 

Για μένα καλύτερα βαλε χαμηλότερη ταχύτητα να μη πληρώνεις και αεριτζιδικα...

ο οτε μου ειπε οτι μου σηκονει μονο 24αρι

 

1.δεν βλεπουμε attenuation

2.δοκιμαζεις μονο το ρουτερ χωρις να ναι τιποτο αλλο συνδεδεμενο(συναγερμο,τηλ.φαξ)και χωρις φιλτρο.δοκιμαζεις με αλλο καλωδιο τηλ.του ρουτερ

βλεπεις ποσο αλλαξε η ταχυτητα.μετα δοκιμαζεις μονο με το σπλιτερ.μετα πας σε αλλη μπριζα(την κεντρικη)και ξαναδοκιμαζεις.θα μου πεις ποια ειναι η κεντρικη αν εχεισ 2-3 δοκιμασε τες.αν εχεις 5-6 λυνεις τις μπριζες και βλεπεις αν εχει 4 καλωδια ή μονο 2.

3.δοκιμαζεις με αλλο μοντεμ καποιου φιλου

4.αν δεν αλλαξει τιποτα ζητας βλαβη.αν δεν γινει τιποτα ,απλα ζητας μειωση στον λογαριασμο ή αλλαζει εταιρεια που να χει τετοια μειωση.

οταν λες μειωση λογαριασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης να προσθέσω σε αυτα που ειπε ο φιλος:

 

αν οι καλωδιώσεις του σπιτιού σου ειναι παλιές παρε απευθείας γραμμή απο το κουτι του οτε για το ρουτερ και βάλε απευθείας φιλτρο στις υπόλοιπες...

 

Ο οτε ειναι κλασική σταθερη αγαπημένη απατη...

 

Μείωση λογαριασμού δικαιούσαι όταν ο πάροχος δε μπορεί να σου προσφέρει υπηρεσίες αναλογες αυτού που πληρώνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οτε ειναι κλασική σταθερη αγαπημένη απατη...

 

Μείωση λογαριασμού δικαιούσαι όταν ο πάροχος δε μπορεί να σου προσφέρει υπηρεσίες αναλογες αυτού που πληρώνεις..

δηλαδή πάντα; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rfc καποια νεα ρουτερ του οτε δεν γραφουν attenuation.Και γιατι κοβω το αριστερο δαχτυλο:P οτι ο οτε το εχει κοψει επιτηδες σε custom firmware για να μην βλεπει ο πελατης ποσο κοντα ειναι ο αλλος και το δωσει βλαβη.ειναι τρελλο ναμην υπαρχει attenuation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rfc καποια νεα ρουτερ του οτε δεν γραφουν attenuation.Και γιατι κοβω το αριστερο δαχτυλο :P οτι ο οτε το εχει κοψει επιτηδες σε custom firmware για να μην βλεπει ο πελατης ποσο κοντα ειναι ο αλλος και το δωσει βλαβη.ειναι τρελλο ναμην υπαρχει attenuation.

εγω attenuation. δεν βλεπω πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

welcome to the machine, αμα φιλαρακι εισαι μακρια απο το κεντρο το πολυ να πιασεις 4-5 τοσο πιανω κ γω που μενω επισης σε χωριο που εχει ακομα χαλκινο δικτυο...υπομονη μεχρι να μας φερουνε οπτικες ινες μαλλον το 2020 χαχαχα....

παντού χάλκινο δίκτυο υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω attenuation. δεν βλεπω πουθενα

αν εχεις κανα αλλο ρουτερ δοκιμασε με αλλο η παρε τον οτε να σου πει το attenuation

 

παντού χάλκινο δίκτυο υπάρχει

οπτικες ειναι μεχρι το Kv εννοει για vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...