Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

^^

filippossks

 

Ναι, από προχθες εχει ανακοινωθεί ότι η τιμη θα πεσει - αρχικα στα 375€(495$) ευρω και μετα εγινε διορθωση για 475€.

 

17. Juli 2014, 00:22 Uhr.

Wenn die Preise fallen, dann wird immer über einen Nachfolger spekuliert: Normalerweise kostet die Pocket Cinema 939 Euro – jetzt soll die kleine Filmkamera für 375 Euro  [Achtung Update] über den Ladentisch wandern.

 

Update 17.07.2015 8:53 Uhr

Preis nach oben korrigiert

Gerade haben wir über das Forum erfahren, dass der von Blackmagic bisher angebotene Preis wohl offensichtlich falsch umgerechnet (oder ohne Mehrwertsteuer) war. Wir haben uns schon gewundert wie aus 495 US-Dollar 375 Euro werden. In jedem Fall ist auf der Blackmagic-Webseite nun der Preis aktualisiert - auf 475 Euro.

 

http://www.videoaktiv.de/2014071612346/News/Camcorder/Blackmagic-Pocket-Cinema-Camera-Preis-mehr-als-halbiert.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεετσι!!!

 

Παρηγγειλα 2 κομματια και μολις με πηραν να μου πουν πως ειναι λαθος του συστηματος τους και πως ειναι κ εκτος αποθεματος!!!

 

Κλασσικα εικονογραφημενα που λενε!!!

Και σε εμενα ετσι εγινε με την διαφορα οτι η επικοινωνια εγινε μεσω μαιλ και πηραν αυτη την απαντηση

 

Πρώτον να σας παραθέσω τον νόμο

 

 Παρήγγειλα ένα προϊόν από ηλεκτρονικό κατάστημα για το οποίο υπήρχε η ένδειξη της διαθεσιμότητας κατά την ημέρα της παραγγελίας. Ωστόσο η επιχείρηση με ενημέρωσε ότι τελικά το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο και ότι η παραγγελία μου δεν μπορεί να εκτελεστεί. Είναι νόμιμο;

                Η συμπεριφορά αυτή είναι παράνομη. Αποτελεί μορφή παραπλάνησης, καθώς προκαλεί ψευδή εντύπωση στον καταναλωτή ως προς τα διατιθέμενα προϊόντα και υπηρεσίες. Η εταιρεία έχει την ευθύνη για την έγκαιρη ενημέρωση των δεδομένων στην ιστοσελίδα της. Εφαρμοστέες είναι οι διατάξεις των άρθρων 9γ & 9δ του Ν. 2251/1994. Έχετε το δικαίωμα να υπαναχωρήσετε και να ζητήσετε επιστροφή των χρημάτων που ενδεχομένως έχετε καταβάλει. Παράλληλα, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία για την παραπλάνηση στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.  

 

 

Περιμένω να είστε συνεπής και να μου επιβεβαιωσετε οτι θα ολοκληρωθει η παραγγελια για να βαλω τα λεφτα στο λογαριασμο αλλιως να με ενημερωσετε για την οριστικη ακυρώση ώστε να επικοινωνησω με την προστασια του καταναλωτη

 

Αν οντως ήταν λαθος συστηματος η τιμη θα είχε αλλαξει ηδη. αλλα την εχουν αφησει για τα clicks . εχω ετοιμασια την καταγγελια οταν μου απαντησουν και αν να την στειλω αμεσως

 

Συγνωμη για το off-topic αλλα καποια στιγμη πρεπει να σταματησει να γινεται αυτο με τους απατεωνες. Ετοιμαζω και μια για το Plaisio για μη διαθεσιμοτητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραια και τι σόι καμερα ειναι αυτη; Με την πρωτη ματια δεν βλεπω τιποτα που να την χαρακτηριζει ως "προσφορα".... :unsure:

 

Δεν ξερω αν χρειαζεσαι καποιον οφθαλμιατρο, να το κοιταξεις  :P , γιατι εγω με την πρωτη ματια που της εριξα 10 sec στο google, (δεν την ηξερα καθολου εννοω πριν ποσταρει ο φιλος) συνεβη κατι, το οποιο με καρφωσε στην καρεκλα επι μια ωρα περιπου να βλεπω 20λεπτα video reviews κλπ.

 

Χαζεψτε με την ευκαιρια ελευθερα ένα αριστούργημα "λιγο" ακριβοτερο http://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicproductioncamera4k

ριξε εδώ την πρωτη σου ματια giorginho, ένα από τα πολλα http://www.youtube.com/watch?v=CUWSgmQ4M04

και ένα Review για μια δευτερη

http://www.eoshd.com/content/11347/blackmagic-pocket-cinema-camera-review-final-part

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αγορα καινουργιου απο ελλαδα αξιζει; (Μην αναφέρετε το encore plz) :)<br>
http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/141526-archos-platinum-79-white


Archos Platinum 79 White
129.00 €

Επεξ/σία από matrixxx
προιον + τιμη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ ξαναλεω, αν καποιος εχει να παραθεσει καποιο ισχυρο επιχειρημα το οποιο καθιστα την καμερουλα προσφορα στη συγκεκριμενη τιμη ας το κανει.

Το μονο πραγματικα εντυπωσιακο ειναι το τεραστιο dynamic range της. Τωρα προσπαθωντας να το παιξει "κινηματογραφικη" διακρινω τρομερα υποτονισμενα χρωματα, το δε over-exposure correction σε παρα πολλες περιπτωσεις δειχνει εντελως αφυσικο ενω απο αυτα που ειδα μαλλον δεν εχεις επιλογη να αποφυγεις το motion blur του "σινεμα" (συν τα δεκαδες πταισματα που αναφερει ο reviewer απο την ευχρηστια των μενου μεχρι φυσικα την υπερβολικα μικρη αυτονομια). Τελος μην ξεχασουμε οτι ο αγοραστης θα χρειαστει μαλλλον και καμια καινουργια ολοκληρη σειρα φακων αν θελει να κανει δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαβαστε το #1 μιας και εχω βαλει εδώ και λιγες μερες εκει αυτό που εχουμε πει 20-30 φορες μεσα στο τοπικ, και αν θελετε ξανακανετε τα 2 ποστς που εφυγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν στελνει το κατάστημα στην Ελλαδα το προιον που αναφερθηκε, ετσι ο ιδιος ο ποστερ, panagob, ζητησε με pm να φυγουν τα σχετικα ποστς "για να μην μπερδευεται τζαμπα ο κοσμος" όπως εγραψε συγκεκριμενα στο pm.

 

Τα ευσημα μου στον φιλο, δεν μου εχει ξανατυχει να δω από αυτό το ποστο τετοια υπευθυνοτητα και ενδιαφερον, χωρις να μειωνει αυτό που λεω κανεναν συμφορουμιτη φυσικα και καμια συμπεριφορα των υπολοιπων που ισως να είναι εξισου αξια.

 

Μου εκανε τετοια εντυπωση που θα ηταν παραλειψη μου να μην το επισημανω δημοσια με αυτό το ποστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27% "Lenovo ThinkPad T540p (i7-4700MQ/8GB/256GB SSD)" στην κατηγορία Laptops 1.250,00 € από 1.722,00 €

 

Φορητός με επεξεργαστή καινούργιας γενιάς, φοβερή ανάλυση και ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27% "Lenovo ThinkPad T540p (i7-4700MQ/8GB/256GB SSD)" στην κατηγορία Laptops 1.250,00 € από 1.722,00 €

 

Φορητός με επεξεργαστή καινούργιας γενιάς, φοβερή ανάλυση και ssd

:cry: :P

 

 

c773bf_fad5af1cfc3d58cbc84038acbc898ac8.

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάμερα αυτοκινήτου "Dashcam"

 

απο τα Lidl δεν ξερω αν ειναι προσφορα (55 ευρω) η μπαταρια ομως φαινεται μικρη 350mAh

 

Φυσικα δεν ειναι GoPro αλλα εχει και μια διαφορα +200 ευρω

 

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-B3E5596E-9AFAFE24/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=16250

 

Αν την εχει παρει καποιος ας μας πει εντυπωσεις

 

υ.γ. Matrixx Αν θεωρειται προσφορα για τις μπροστινες σελιδες πες μου να το βαλω ξεχωριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας αναφορικά με την παραγγελία σας.

Ζητούμε ειλικρινά συγνώμη, διότι δεν θα μπορέσουμε να παραδώσουμε την παραγγελία σας 
  χχχχχχχχχχ , καθώς μετά από επικοινωνία με τον προμηθευτή μας το προϊόν TAB F&U ΕΤΒ 7554  είναι προσωρινά εξαντλημένο. Από την πλευρά μας, σας διαβεβαιώνουμε ότι θα ακυρώσουμε την παραγγελία σας. Αντί αυτού σας προτείνουμε στο  παρακάτω link αντίστοιχα προϊόντα :

 

http://www.multirama.gr/cat/tablets/tablets/

 

Παρακαλούμε ενημερώστε μας εάν επιθυμείτε να καταχωρήσουμε νέα παραγγελία απαντώντας στο παρόν e-mail.
Μας συγχωρείτε για την όποια αναστάτωση σας προκαλέσαμε.

 

 

Με εκτίμηση,

Multirama Customer Service Department

www.multirama.gr
η εξέλιξη στην παραγγελία που είχα κάνει. Απλά ενημερώνω και για όσους άλλους πιθανώς το παράγγειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας που να παρήγγειλε το παραπάνω F&U tablet το τελευταίο μήνα, που μία είναι διαθέσιμο και μετά έχει τελειώσει, και τελικά να το παρέλαβε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...