Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γι αυτόν ημουν έτοιμος για παραγγελία, μετα άλλαξα γνώμη εξαιτίας των 5 χρονων εγγύησης του black και τώρα πάλι το ξανασκέφτομαι που το ανέφερες λολ, δε ξέρω τι να αποφασίσω, φοβάμαι μην κάνει και πολύ θόρυβο ο black...βασικά πιο πολύ την εγγύηση σκέφτομαι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>καλημέρα,</p>

<p> </p>

<p>στα crazy έβαλε αυτο <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.e-shop.gr/product?id=PER.303636'>http://www.e-shop.gr/product?id=PER.303636</a></p>

<p>wd 1 tb sata 3 black στα 74.50 ευρω</p>

<p>περιμένω εδω και κανα μηνα καμμια προσφορα για 1, 1.5, 2 tb hdd wd blue ή black, και δε βρίσκω κάτι, αξίζει σε αυτα τα χρήματα ?</p>

 

Με 2 ευρω διαφορα απο το skroutz πιστευεις πως πρεπει να μπει στις προσφορες?

Πες μου λιγο με ποια λογικη το ποσταρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ρωτάει ο άνθρωπος στο τοπικ που ρωτάμε.

 

Παιδιά βλέπω πολλά και αχρείαστα νεύρα τώρα τελευταία...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω οτι δεν είναι πρόσφορα, απλα ειναι σχετικα καλη τιμούλα  για μενα που ειμαι αθηνα και το vison studio θα έχει μεταφορικα η επόμενη τιμη ειναι στα 80, πιο πολύ ήθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα τωρα ή να παρω τον blue ή να περιμένω, πριν λίγο καιρο ειχε βγάλει το e-shop τον black 1,5 tb στα 75 αν θυμάμαι καλα αλλα δε νομίζω να ξαναβγει κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω οτι δεν είναι πρόσφορα, απλα ειναι σχετικα καλη τιμούλα  για μενα που ειμαι αθηνα

Το πιο σωστο στην περιπτωση αυτη θα ηταν ν'ανοιχτει ενα θεμα εδω http://www.insomnia.gr/forum/25-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82/ ωστε να σε βοηθησουν και να σου δωσουν συμβουλες με βαση αυτα που χρειαζεσαι κι εχεις αναγκη.

Υποψιν οτι δεν τα βαζω μαζι σου αλλα το εχουμε επισημανει αρκετες φορες οτι εδω βαζουμε ΜΟΝΟ κατι το οποιο δεν γνωριζουμε ή δεν ειμαστε σιγουροι αν ειναι προσφορα(αν πρεπει δηλαδη ν'ανοιχτει ξεχωριστο θεμα στον τομεα των προσφορων) και φυσικα αν αξιζει.

Βασικά ρωτάει ο άνθρωπος στο τοπικ που ρωτάμε.

 

Παιδιά βλέπω πολλά και αχρείαστα νεύρα τώρα τελευταία...

 

Ρωταμε αν κατι ειναι προσφορα και αν αξιζει(ωστε να μπει/ανοιχτει σαν θεμα στον τομεα των προσφορων) και ΟΧΙ για κατι το οποιο θελουμε ν'αγορασουμε(ο καθενας προσωπικα) και αν μας κανει. ;)

 

Δεν υπαρχουν καθολου νευρα.......ισως ο γραπτος λογος πολλες φορες ξεγελαει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω οτι δεν είναι πρόσφορα, απλα ειναι σχετικα καλη τιμούλα  για μενα που ειμαι αθηνα και το vison studio θα έχει μεταφορικα η επόμενη τιμη ειναι στα 80, πιο πολύ ήθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα τωρα ή να παρω τον blue ή να περιμένω, πριν λίγο καιρο ειχε βγάλει το e-shop τον black 1,5 tb στα 75 αν θυμάμαι καλα αλλα δε νομίζω να ξαναβγει κατι τετοιο..

 

Αν θελεις διαβασε το παρακατω review, το οποιο ουσιαστικα δειχνει πως ο blue ειναι οριακα ταχυτερος απο την τρεχουσα γενια των Black (οσο γρηγορος μπορει να ειναι ενας σκληρος δισκος φυσικα). H μονη διαφορα τους οσον αφορα εμενα ειναι στην εγγυηση, και για καποιους υπαρχει και η ενσταση για το θορυβο:

 

 

 

http://www.overclock.net/t/1297633/wd10ezex-review-wd-blue-1tb-single-platter-drive

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάει αν αξίζει η προσφορά ρε Herthan ή αν παίξει κάτι στο μέλλον.

Από μένα πας στον black για την εγγύηση.81 (ή 83, δεν θυμάμαι) ευρώ τον πήρα τον Ιούνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 ευρω διαφορα φυσικα και δεν αξιζει και δεν υπαρχει καμια προσφορα.

 

 

Προσφορα δεν υπαρχει σε αυτην την τιμη, ομως οποιος θελει να παρει τον black τωρα ειναι καλη τιμη. Ακομα και 2 ευρω διαφορα ή 5 με μεταφορικα για καποιους ειναι υπολογισιμα.

Ο Silenzio ειναι απολυτα σαφης στα λεγομενα του και εκφραζει τον προβληματισμο του που ειναι και σε μενα υπαρκτος. Γιαυτο ας πει ο καθενας την γνωμη του χωρις να φοβομαστε να παραξηγηθουμε μεταξυ μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη δεν εχετε καταλαβει για ποιο λογο το υπαρχει το συγκεκριμενο thread.

Δυστυχως δεν μπορω να πω κατι αλλο εκτος απο αυτα που εχω αναφερει πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λόγος είναι: κάποιος βρίσκει ένα προϊόν που τον ενδιαφέρει για αγορά και δεν ξέρει αν είναι σε καλή τιμή ( γιατί π.χ. έχει να ασχοληθεί καιρό με αυτό ) οπότε ρωτάει απλά εδώ. Αν είναι σίγουρος ότι είναι προσφορά δεν έχει κανέναν λόγο να το ποστάρει εδώ θα το έβαζε κατευθείαν στις προσφορές ) αν πάλι δεν είναι προσφορά του το λέμε και τελειώνει το παραμύθι αυτό κυρίως για να βοηθήσουμε κάποιον αρχάριο ( και να μην γεμίζει το θέμα τον προσφορών με εκπτώσεις 1-2% ).Πολύ παράγοντες διαφοροποιούν την προσφορά για τον καθένα πχ.ανάλογα με τις ανάγκες τους και ένα σωρό άλλα ακόμα και σε ποια περιοχή μένει μετράει ή αν έχει δίπλα του το  κάθε (eshop).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη δεν εχετε καταλαβει για ποιο λογο το υπαρχει το συγκεκριμενο thread.

Δυστυχως δεν μπορω να πω κατι αλλο εκτος απο αυτα που εχω αναφερει πιο πανω.

 

 

Βρηκα κατι που υποτιθεται ειναι προσφορα λεγεται το συγκεκριμενο thread.

O Silenzio εβαλε το ερωτημα του εκει που επρεπε να το βαλει ,δεν το εβαλε στις προσφορες οπου θα ειχες απολυτα δικιο να πεις οτι ειναι λαθος γιατι δεν ειναι πραγματικα προσφορα αλλα η καλυτερη τιμη με μικρη διαφορα στην Ελλαδα αυτην την στιγμη.

Σε αυτο το thread τα πραγματα ειναι ποιο ελαστικα και τσως ποιο χρησιμα για ατομα σαν και μενα γιατι αληθινες προσφορες ειναι πολυ λιγες και για πολυ περιορισμενο χρονικο διαστημα. Και εγω ηθελα να παρω τον Seagate ST2000DM001 Barracuda 2TB στα 43.23 ευρω αλλα δεν ειχα την τυχη λογω της ωρας της προσφορας. Ετσι οι περισσοτεροι δεν θα εχουν αναλογα την τυχη να κανουν αγορες μισοτιμης αλλα μην τους αποκλεισουμε και την ευκαιρια να κανουν αγορα στην καλυτερη δυνατη τιμη. Κατποια υποτιθεμενη προσφορα που μπορει να φανταζει γελοια στα δικα σου ματια ( και με το δικιο σου ) μπορει να γλυτωσει αρκετα ευρω απο παραπολλα ατομα και οχι πολλα ευρω απο πολυ λιγα ατομα που ειναι συνηθως οι πραγματικες προσφορες. Αυτο πρεπει να λαμβανεται σοβαρα υποψη γιατι αφορα και περισσοτερα ατομα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω μια ουδετερη τοποθετηση με την ελπιδα να σταματησει εδω η κουβεντα αυτη που παρακολουθω και 'τραβαει' το θεμα (το οποιο προσωπικα υπερ-αγαπω :)) χωρις λογο, ναι-μεν συμφωνω με το σχολιο να λεει ο καθενας την γνωμη του χωρις να δεχεται 'επιθεσεις', ομως οταν και ο ιδιος δηλωνει "ξερω οτι δεν ειναι προσφορα" τοτε συμφωνω με τον Herthan οτι δεν επρεπε να το ποσταρει (ουτε) εδω.

 

Το νοημα λοιπον του κειμενου του "νομοθετη" δεν ειναι "δεν ξερω αν ειναι ή οχι προσφορα", αλλα "πιστευω οτι ειναι προσφορα, βοηθηστε με να βρουμε αν ειναι καλη ή οχι", κατα τη δικη μου ερμηνεια και επιθυμια :) (δηλαδη για τις περιπτωσεις που καποιος βρισκει μια τιμη που του φαινεται πραγματι -πολυ- καλη προσφορα, αλλα δεν μπορει να 'τεκμηριωσει' την ισχυ της μεσω συγκρισεων, ιστορικων τιμων κλπ οποτε την δημοσιευει εδω ζητωντας "βοηθεια" ;))

 

Και ειμαι απολυτα σιγουρος οτι το παρον θεμα δεν προσφερεται ως 'dump' θεμα για τις "μικρες προσφορες" (που δεν αξιζουν δικο τους θεμα), δεν νομιζω οτι τεθηκε ποτέ τετοιο ζητημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνομαι για φορτιστή και έτυχε και αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.560329&sid=1

 

Και καλά από 15=>8.Αξίζει ? (έχω βρεί Sony με 6 επαναφορτιζόμενες 4 ΑΑ/2 ΑΑΑ στα 23Ε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω μια ουδετερη τοποθετηση με την ελπιδα να σταματησει εδω η κουβεντα αυτη που παρακολουθω και 'τραβαει' το θεμα (το οποιο προσωπικα υπερ-αγαπω :)) χωρις λογο, ναι-μεν συμφωνω με το σχολιο να λεει ο καθενας την γνωμη του χωρις να δεχεται 'επιθεσεις', ομως οταν και ο ιδιος δηλωνει "ξερω οτι δεν ειναι προσφορα" τοτε συμφωνω με τον Herthan οτι δεν επρεπε να το ποσταρει (ουτε) εδω.

 

Το νοημα λοιπον του κειμενου του "νομοθετη" δεν ειναι "δεν ξερω αν ειναι ή οχι προσφορα", αλλα "πιστευω οτι ειναι προσφορα, βοηθηστε με να βρουμε αν ειναι καλη ή οχι", κατα τη δικη μου ερμηνεια και επιθυμια :) (δηλαδη για τις περιπτωσεις που καποιος βρισκει μια τιμη που του φαινεται πραγματι -πολυ- καλη προσφορα, αλλα δεν μπορει να 'τεκμηριωσει' την ισχυ της μεσω συγκρισεων, ιστορικων τιμων κλπ οποτε την δημοσιευει εδω ζητωντας "βοηθεια" ;))

 

Και ειμαι απολυτα σιγουρος οτι το παρον θεμα δεν προσφερεται ως 'dump' θεμα για τις "μικρες προσφορες" (που δεν αξιζουν δικο τους θεμα), δεν νομιζω οτι τεθηκε ποτέ τετοιο ζητημα.

Συμφωνω απολυτως οτι το νοημα ειναι:καποιος βρισκει μια τιμη που του φαινεται πραγματι -πολυ- καλη προσφορα, αλλα δεν μπορει να 'τεκμηριωσει' την ισχυ της μεσω συγκρισεων, ιστορικων τιμων κλπ οποτε την δημοσιευει εδω ζητωντας "βοηθεια"

 

Οσο αναφορα το πρωτο σκελος βαζω σε quote πιο κατω αυτο που ειπε ο silenzio για το οποιο εχω απαντησει στο post 1145 και λογικα σ'αυτο αναφερεσαι gio.

το ξέρω οτι δεν είναι πρόσφορα, απλα ειναι σχετικα καλη τιμούλα  για μενα που ειμαι αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...