Προς το περιεχόμενο

Οθόνη για Compaq Presario 1515EA;


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω φάει τον κόσμο. Η οθόνη ενός laptop μίας φίλης (ένα Compaq Presario 1515EA) έχει καεί. Θέλω να αγοράσω μία τέτοια οθόνη (15 inch XGA TFT Display) και δεν την βρίσκω πουθενά (την έχω βρεί μόνο σε Αμερικάνικα καταστήματα που για να την στείλουν εδώ καλύτερα να αγοράσει καινούργιο Laptop) :)

 

Μήπως μπορεί να την βρεί κάποιος απο εσάς? Μία βοήθεια θέλω.. :(

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι έβγαλες την παλιά οθόνη και αναζήτησες μια νεα με βάση το part number που είχε η παλιά; Αναζητώντας απλά οθόνη Compaq presario 1515EA 15" δεν θα σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα,

 

έχω φάει τον κόσμο. Η οθόνη ενός laptop μίας φίλης (ένα Compaq Presario 1515EA) έχει καεί. Θέλω να αγοράσω μία τέτοια οθόνη (15 inch XGA TFT Display) και δεν την βρίσκω πουθενά (την έχω βρεί μόνο σε Αμερικάνικα καταστήματα που για να την στείλουν εδώ καλύτερα να αγοράσει καινούργιο Laptop) :)

 

Μήπως μπορεί να την βρεί κάποιος απο εσάς? Μία βοήθεια θέλω.. :(

 

Σας ευχαριστώ!

Link.png Site: http://www.ebay.co.uk/itm/LG-PHILIPS-LP150X08-15-GENUINE-LCD-LAPTOP-SCREEN-/400454972359?pt=UK_Computing_Laptop_Screens_LCD_Panels&hash=item5d3cf9f3c7">LG PHILIPS LP150X08

Link.png Site: http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Philips-15-LCD-Screen-LP150X08-A3-TAKEN-FROM-SAMSUNG-V25-LAPTOP-/251252954457?pt=UK_Computing_Laptop_Screens_LCD_Panels&hash=item3a7fd7d559">LG Philips 15"

Link.png Site: http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Philips-LP150X08-for-HP-Compaq-nx5000-nc6320-15-0-LCD-Screen-353385-001-/400454399931?pt=UK_Computing_Laptop_Screens_LCD_Panels&hash=item5d3cf137bb">LG Philips

 

δέν έψαξες καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι έβγαλες την παλιά οθόνη και αναζήτησες μια νεα με βάση το part number που είχε η παλιά; Αναζητώντας απλά οθόνη Compaq presario 1515EA 15" δεν θα σε βοηθήσει.

 

Όχι... δεν την έχω βγάλει ακόμη. Είπα πως αν δεν την βρώ δεν υπάρχει λόγος να την βγάλω.. (αλλά μάλλον το σκέφτηκα λάθος) :(

 

 

Το ebay ήταν η πρώτη μου επιλογή! Μα καλά? Πώς την βρήκες? Είμαστε σίγουροι πως θα παίξουν αυτές οι οθόνες στο συγκεκριμένο laptop ή απλά έβαλες να αναζητήσεις "15 XGA TFT Screen" ?

 

Eυχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ebay ήταν η πρώτη μου επιλογή! Μα καλά? Πώς την βρήκες? Είμαστε σίγουροι πως θα παίξουν αυτές οι οθόνες στο συγκεκριμένο laptop ή απλά έβαλες να αναζητήσεις "15 XGA TFT Screen" ?

 

Eυχαριστώ πάντως!

δέν θέλει "κόπο".. θέλει τρόπο χαχαχαχα :-D

βάση Purt number LP150X08 έτσι το βρήκα.

ναι είναι ίδιες,όλες 30 Pic connector είναι

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επιμένω... Δεν ξέρω πως βρήκε ο φίλος παραπάνω τις οθόνες αλλά μόνο αν τη βγάλεις θα είσαι σίγουρος για αυτό που πρέπει να παραγγείλεις. Επίσης κατά την αγορά πρόσεξε που βρίσκεται η σύνδεση για την καλωδιοταινία!! Την έχω πάθει, ταίριαζε το part number αλλά δεν πρόσεξα το revision και η θέση που κουμπώνει η καλωδιοταινία ήταν στην άλλη πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή οι βίδες του Laptop είναι Torx (αστεράκι) περιμένω έναν φίλο να μου φέρει τα αντίστοιχα κατσαβίδια για να το ανοίξω. Μόλις το ανοίξω θα σας πώ! :)

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, άνοιξα το laptop και η οθόνη είναι η :

 

LG Phillips LP150X05 (A2) (C1)

 

Eπίσης υπάρχει και ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο (έχουν λίωσει το F7,F8 και F9). Το πληκτρολόγιο είναι το :

 

HMB841-Y34 (Rev:401A)

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου έβγαλε άλλο κωδικό,τέλος πάντων!

η οθόνες κάνουν όλες που αναφέρθηκαν από πάνω.

για μένα για να μην "μπλέξεις" βάλε μια αγγέλια ζήτησης εδω στο φόρουμ,με τα πράγματα που ψάχνεις.κάτι θα βρείς!

ΑΝ δεν βρείς αγόρασε απο ebay τότε.

 

**υπόψην το πληκτρολόγιο που έχει μπορεί να κάνει και απο άλλο "χρονολογιακά" ίδιο hp η combaq μοντέλο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω πάντα από ΑΥΤΟΝ οθόνες μιας και είναι πόλυ γρήγορος στην αποστολή και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Είναι λίγο πιο ακριβός αλλά αξίζει.

 

Για το πληκτρολόγιο δε βρίσκω κάτι.. Ελληνικό είναι; Μήπως έχει και κάποιο άλλο κωδικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω πάντα από ΑΥΤΟΝ οθόνες μιας και είναι πόλυ γρήγορος στην αποστολή και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Είναι λίγο πιο ακριβός αλλά αξίζει.

 

Για το πληκτρολόγιο δε βρίσκω κάτι.. Ελληνικό είναι; Μήπως έχει και κάποιο άλλο κωδικό;

 

Το πληκτρολόγιο είναι Αγγλικό. :) Ο κωδικός του είναι αυτός που παραθέτω. 65 περίπου λίρες όμως είναι πολλές ρε γαμώτο... Καλύτερα να πάω σε used... Έτσι κι αλλιώς παλιό laptopάκι είναι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...