Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση Epson Expression Premium XP-800 Inkjet


Gannicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και μου κανει πολλα νερα ο εκτυπωτης μου και εχει μεγαλο μπερδεμα το σκανερ μου (δεν περνανε ντραιβερς) και τα εχω πολλα χρονια

Ηρθε ο καιρος να παρω νεο εκτυπωτη και σκανερ....

 

Εχω μπανισει λοιπον αυτον

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Epson-Expression-Premium-XP-800-Inkjet-Multifanction-C11CC45303.htm

 

Και θελω την γνωμη σας

 

Επεισης θελω να μαθω το κοστος των μελανιων ανα χρωμα αν υπαρχει διαφορα στις τιμες

και αν υπαρχουν μαγαζια που τα γεμιζουν για πιο φθηνοτερα !!!!!

 

Οι εκτυπωσεις μου αφορουν κυριως φακελους και ελαχιστα παρουσιασεις και πελατολογια

 

Τα σκαναρισματα μου θα αφορουν κυριως περιοδικα που εχω και τα οποια θελω να μετατρεψω σε αρχεια pdf για το ipad μου

 

 

 

Θελω τις αποψεις σας !!!!

Επεξ/σία από Gannicus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από κανα μήνα που έψαχνα για πολυμηχάνημα και από την πλευρά της Epson θα έπεραν το μοντέλο 850, μιας και για το 800 δεν είδα και αρκετά καλά reviews. Φυσικά από amazon. Δεν βρήκα άκρη για μελάνια δεύτερου παραγωγού και σε συνδιασμό με μειωμένη τιμή της amazo κατέληξα στης Brother το MFC-J825DW.

Αυτά που ήθελα ήταν:

1) να εκτυπώνει σε cd/dvd

2) fax

3) dual sided printing

4) dual sided scanning (αυτό το μόνο κακό που δεν ικανοποιήθηκε από της Brother)

5) μελανάκια συμβατά (σε καλή τιμή και μεγάλη ποικιλία στην περίπτωση της Brother και από ebay και από amazon)

 

Αρνητικά ήταν ότι δεν παίρνει πολλά φύλλα όπως ο εκτυπωτής laser OKI B4350 που ήδη έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον XP-600 που παίρνει τα ίδια μελάνια με τον 800.

Έχω ρωτήσει για επαναγεμιζόμενα μελανοδοχεία και ciss σε διάφορα ελληνικά eshop και

μου είπαν πως θα έχουν τέλη μαϊου

Συμβατά υπάρχουν σε amazon και ebay αλλά όχι σε πολύ καλές τιμές.

Ίσως είναι λίγο καινούργια η σειρά μελανοδοχείων ακόμα και ας ελπίσουμε να βρεθεί μια λύση.

Τα επαναγεμιζόμενα είναι η καλύτερη λύση μιας και τα συμβατά ξεκινάνε από 15-18 λίρες η 5άδα.

Το μόνο που με χάλασε (αρνητικό για μένα) είναι η ρευστότητα του μελανιού, τυπώνει σε στυλ σφραγίδα,

πιτσιλιες γύρω από τα γράμματα, φαίνεται με μεγεθυντικό φακό :P

Εμφανής διαφορά με το μάτι από μια σύγκριση με έναν HP officejet που είχα.

 

Οι φωτογραφίες καταπληκτικές! Σε συνδυασμό με φωτ χαρτί work. Ζωντανά χρώματα άριστη ποιότητα.

 

Γνώμη μου: αν σε ενδιαφέρει μόνο το κόστος μελανοδοχείων βρες 10-15 εκτυπωτές που θα σ αρεσουν και ψάξε για τον καθένα κόστος και διαθεσιμότητα συμβατών κτλ σε amazon και ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία άλλη πρόταση για πολυμηχανημα με ίδιες, η έστω, παρόμοιες λειτουργίες ?

Δεν με πολυ ενδιαφέρουν οι φωτογραφικές εκτυπώσεις τόσο, όσο η ταχυτητα στις εκτυπωσεις σε μια καλη ποιοτητα και το σκάνερ

Επεξ/σία από Gannicus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...