Προς το περιεχόμενο

Router κυρίως για ασύρματο stream


Dark-o-phobia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλώ σας βρήκα,

λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα, ψάχνω να βρω ένα καινούριο router.

Παλιά χρησιμοποιούσα ένα siemens cl-10 και έκανε την δουλειά του μια χαρά, αλλά κάηκε και κατέφυγα σε αυτό που μου έδωσε η wind και ενώ και αυτό έκανε αξιοπρεπέστατα την δουλειά που θέλω, κάποια στιγμή άρχισε να κολλάει το wi-fi και αναγκαζόμουν να του κάνω reboot τουλάχιστον 2 φορές την μέρα.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι με ένα -παμπάλαιο (2005)- bautec του ΟΤΕ αλλά έχω θέματα με το ασύρματο οπότε λέω να το αλλάξω.

 

Να σημειώσω ότι με το siemens κλείδωνα στα 8-9 mbps, με το wind στα 11 mbps και με το bautec στα 8 mbps. 

 

Τώρα για να μπω στα της χρήσης, η κύρια λειτουργία του είναι το ασύρματο, συνδέεται μέσα στο σπίτι με με 2 pc και 2-3 κινητά κτλ. αλλά το βασικότερο είναι η σύνδεσή με το PS3 που παίζει ως media center (είναι σπασμένο και τρέχω το showtime) και κάνω stream κυρίως σε 720p mkv.

 

Το μηχάνημα βρίσκεται σε ένα δωμάτιο και κατά την σύνδεση του με τα υπόλοιπα μηχανήματα παρεμβάλλεται μόνο ένας τοίχος. Τα υπόλοιπα μηχανήματα είναι σε ακτίνα 10 μέτρων περίπου.

 

Το ποσό που έχω σκοπό να διαθέσω είναι μέχρι 60-70 ευρώ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολίκα όποιον αφιερώσει χρόνο να με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα πας στο netgear dgn2200 εκτος αν θες με λιγα λεφτα παραπανω να πας ειτε vigor 2710ne η ακομε με λιγα πιο πολλα στο 2710n.

μετα υπαρχει και της d link ενα καλο πανω κατω στα λεφτα του netgear.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 100ari wifi gigabyte δεν υπαρχει σαν εκφραση.

το wifi του ειναι 300mbps

το ethernet του που μαλλον θες να πεις οτι δεν ειναι gigabit Και οχι gigabyte ναιδεν ειναι gigabit.ειναι 100αρι στο 2710.αλλα εσενα σε νοιαζει το wifi Που ειναι 300αρι κανονικα.

Το vigor δεν εχει ομως 100αρι wifi gigabyte αρα σε full 720p ισως οριακα βγαινει. Για παραπανω με τιποτα (αν δεν κανω λαθος)

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη αγορα.ριξτου και κανα firmware αν υπαρχει με το που παρεις.πιο παλια το πλαισιο το εδινε με lifetime warranty.δεν ξερω τι ισχυει πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...