Προς το περιεχόμενο

Cube U30GT2 RK3188 Quad Core Tablet 10.1''32GB - Εντυπώσεις


captnemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παράγγειλα για φίλο από http://www.cube-tablet.com προ παραγγελία στις 2 Μαρτίου,κόστος με θήκη και μεταφορικά 281$.

Έφυγε από εκεί με singpost στις 4 Απριλίου και στις 11 Απριλίου ήρθε με ΕΛΤΑ στο σπίτι.

Το δέμα ήρθε σε άψογη κατάσταση,σφραγισμένο και πολύ καλά προστατευμένο,σαν gift mpplayer 25$.

Έχει screen protector από την μάνα του,μέχρι να το καταλάβουμε πάθαμε εγκεφαλικό γιατί είδαμε ψιλογρατζουνιές κατά την χρήση! Στιβαρή κατασκευή,καλή ποιότητα πλαστικών,οθόνη πολύ καλή,άμεση απόκριση,ζωντανά χρώματα.

Στο benchmark μας έβγαλε 16380.Βίντεο full HD κανένα πρόβλημα-κόλλημα.Wifi σφαίρα χωρίς πρόβλημα με δυνατό σήμα.Play store μπαίνει και κατεβάζεις άνετα.

Φωτογραφική μηχανή τραβάει σε πολύ καλό επίπεδο.Usb δεν συνδέσαμε γιατί δεν έχουμε ακόμα καλώδιο otg.Στο internet πάει σφαίρα με τον dolphin browser που βάλαμε.

Η θήκη του όμορφη σε εμφάνιση αλλά η συγκεκριμένη είναι στραβοραμένη και δεν τερματίζει καλά το tablet,με αποτέλεσμα να καλύπτει λίγο τις πλαϊνές υποδοχές και την μπροστινή κάμερα.

Αρνητικό μέχρι στιγμής τίποτα(εκτός θήκης),αν είχα χρήματα θα το έπαιρνα και εγώ!

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να δούμε αν είναι root;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθονη είναι Gorilla Glass ?  Πως είναι απο θεμα ποιοτητας  ?

 

 

η ποιοτητα της μπροστινής καμερας ?

Gorilla Glass,πολλά ζητάς!!IPS Retina λέει η εταιρεία.Για εμένα και το φίλο μου είναι πολύ καλή.

Κάμερες μπρος-πίσω,φωτό που τραβήξαμε πολύ καλές για τα δεδομένα της συσκευής και τα δικά μας μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενα μεγαλο γεια στην κοινοτητα μιας και ειμαι εντελως καινουριος χρηστης και ειναι η πρωτη μου επικοινωνια.

Θελω να ενημερωσω λοιπον για τις εντυπωσεις μου για το συγκεκριμενο tablet .

Το εχω στην κατοχη μου εδω και μερικες ημερες .Το αγορασα απο το spemall.com.

H διαδικασια αγορας ηταν ευκολη ομως υπηρξε τρομερη καθυστερηση  στην αποστολη ,περιπου 1 μηνα απο την ημερομηνια αγορας.

Η ταμπλετα ηρθε οχι σε ιδιαιτερα  καλη συσκευασια προστασιας και μαλλον ημουν τυχερος και δεν επαθε τιποτα. Ειναι η πρωτη μου ταμπλετα και γενικα η εντυπωσεις μου ειναι μετριες .

Σχετικα καλη ποιοτητα κατασκευης ,Καλη οθονη  αλλα οχι ομως τοσο γρηγορη οσο θα περιμενε κανεις απο τα χαρακτηριστικα της.Ειμαι απογοητευμενος απο το wifi  που ειναι τραγικο και η συνδεση ειναι αποδεκτη μονο σε πολυ κοντινη αποσταση απο το router 3-4 μετρα,  αν απομακρυνθεις πιο πολυ η πας σε αλλο δωματιο η συνδεση χανεται ευκολα η ειναι πολυ αδυναμη .

Η χρηση της ταμπλετας ειναι για διαβασμα βιβλιων ,περιοδικων και ιντερνετ .

Η εφαρμογη  e-reader που εχει μεσα ειναι στα κινεζικα και ειναι δυσχρηστη η  αχρηστη.

Κατεβασα το kindle  και το acrobat reader για διαβασμα αλλα στα pdf αρχεια που εχουν πολλες εικονες ειναι πολυ αργη η ταμπλετα.Επισης το θεμα της μπαταριας ειναι και αυτο μειονεκτημα διοτι με σερφαρισμα στο ιντερνετ και διαβασμα κραταει 3-4 ωρες το πολυ και για να φορτισει πληρως θελει 6 περιπου ωρες .

Γενικα δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενος απο την ταμπλετα που εχει θεωρητικα καλα χαρακτηριστικα.

Μπορει να ημουν Ατυχος στο θεμα του wifi και παρακαλω πολυ αν καποιος εχει καποια πληροφορια για επιλυση αυτου ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παρει το ταμπλετ με τον 3188?

Οσο και αν ειναι βαρια η ρετινα δεν νομιζω οτι μπορει να ειναι αργο ενα ταμπλετ με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη.

Αυτο με το wifi ειναι ψιλοαναμενομενο θεμα με ολα τα ταμπλετ με μεταλικη πλατη ,ειτε θα εχεις μεταλικη πλατη και σταθερη κατασκευη ειτε πλαστικη πλατη με εξαιρετικο σημα αλλα θα εχεις τριξιματα.

Δοκιμασε να αλλαξεις την θεση του μοντεμ ,μικρες αλλαγες μπορει να σου δωσουν πολυ καλυτερο σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο και αν ειναι βαρια η ρετινα δεν νομιζω οτι μπορει να ειναι αργο ενα ταμπλετ με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη.

 

Προφανώς δεν έχεις υπόψιν σου τί πάει να πει κινέζικο bloatware :). Κυριολεκτικά μπορεί να σου π*δήξει μια συσκευή.

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θελει σιγουρα μια ρομ και θα στρωσει.. Εμενα με τον rk3066 με στοκ ρομ σερνοταν σχετικα και στο αντουτου δεν εβγαζε πανω απο 9500 ποντους μολς περασα μια καθαρη και ομορφη ρομ συνεχως βγαζει πανω απο 10800 εως και 11600 και η λειτουργια του εγινε φοβερα ομαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θελει σιγουρα μια ρομ και θα στρωσει.. Εμενα με τον rk3066 με στοκ ρομ σερνοταν σχετικα και στο αντουτου δεν εβγαζε πανω απο 9500 ποντους μολς περασα μια καθαρη και ομορφη ρομ συνεχως βγαζει πανω απο 10800 εως και 11600 και η λειτουργια του εγινε φοβερα ομαλη.

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα επειδη ειμαι εντελως καινουριος και ασχετος με το android δεν  ξερω καν τι σημαινει η εννοια rom.

Επισης εννοεις οτι θα στρωσει η λειτουργια του wifi που ειναι τοσο αδυναμη .Ειναι προβλημα software να υποθεσω και οχι hardware προβλημα της ταμπλετας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε φίλε μας δουλεύεις ?

είσαι άσχετος και πήρες το καλύτερο κινέζικο ταμπλετ

με το τελευταίο chip 3188 που μόλις κυκλοφόρησε

και έχει και κάνα μήνα αναμονή ?

και δεν ξέρεις τη είναι η rom ?

άσε μας στον πόνο μας ρε φίλε

 

edit

έχεις πάρει Link.png Site: http://www.spemall.com/Cube-U30GT2-RK3188-Quad-Core-1-8Ghz-10-1inch-FHD-IPS-Retina-Screen-Android-4-1-OS-Tablet-PC-2GB-RAM-Bluetooth-Dual-Camera_g.html">αυτο το ταμπλετ και σέρνετε ?

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε μας δουλεύεις ?

είσαι άσχετος και πήρες το καλύτερο κινέζικο ταμπλετ

με το τελευταίο chip 3188 που μόλις κυκλοφόρησε

και έχει και κάνα μήνα αναμονή ?

και δεν ξέρεις τη είναι η rom ?

άσε μας στον πόνο μας ρε φίλε

 

edit

έχεις πάρει Link.png Site: http://www.spemall.com/Cube-U30GT2-RK3188-Quad-Core-1-8Ghz-10-1inch-FHD-IPS-Retina-Screen-Android-4-1-OS-Tablet-PC-2GB-RAM-Bluetooth-Dual-Camera_g.html">αυτο το ταμπλετ και σέρνετε ?

 

ote name="1alexpap" post="52347326" timestamp="1368125889"]

ρε φίλε μας δουλεύεις ?

είσαι άσχετος και πήρες το καλύτερο κινέζικο ταμπλετ

με το τελευταίο chip 3188 που μόλις κυκλοφόρησε

και έχει και κάνα μήνα αναμονή ?

και δεν ξέρεις τη είναι η rom ?

άσε μας στον πόνο μας ρε φίλε

 

Φιλε δεν εχω σκοπο να δουλεψω κανενα οντως πηρα αυτο το ταμπλετ που διαβασα τα '' καλα χαρακτηριστικα '' του στα διαφορα forum.

Ομως δεν σημαινει οτι γνωριζω σε βαθος το android.Θα εκτιμουσα λοιπον μια βοηθεια στο upgrade η στο θεμα του κακου WiFi

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...