Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επαφές σε Android


beverlover
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από iniohos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω ένα θεματάκι με τις επαφές στο κινητό, μου τις εμφανίζει μισές ονομαστικά! (πχ. από Νίκος Νικολάου μου τη βγάζει Νίκος Νικ) ξεκίνησε από το προηγούμενο κινητό που είχα και πιο συγκεκριμένα στη jelly bean, αλλά μου το κάνει ακόμα και τώρα όπως είναι φυσικό λόγο του ότι  έχω τις επαφές στη sim οπότε μου τις εμφανίζει έτσι και στη καινούργια συσκευή που έχει ice cream.

Ένας φίλος μου είχε πει ότι μπορεί να είναι κάτι με συγχρονισμό αλλά άκρη δεν έχω βρει, τέλος να πω ότι τις είχα ξαναγράψει όλες μια μια 2 φορές και μου το είχε ξανακάνει..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Η καρτες sim κρατανε πεπερασμενο αριθμο χαρακτηρων.

1) περασε τις επαφες στο κινητο (αντιγραφη απο sim στην συσκευη).

2) συγχρονισε το κινητο με τον λογαριασμο σου στο goole.

3) διορθωσε τις επαφες απο τον υπλογιστη.

4) ξανασυγχρονισε το κινητο για σου ερθουν σωστα στο κινητο.

 

Αν καποιος ξερει καποιο πιο συντομο τροπο, περιμενε μπας και αποφυγεις ολη αυτη την φασαρια.

 

Την επομενη φορα που θα αλλαξεις κινητο (απο android σε android), απλα κλεισε την παλια συσκευη, βαλε στην καινουργια τον λογαριασμο σου και κανε συγχρονισμο. Ετσι θα αποφυγεις περιστατικα οπως τα παραπανω και θα ειναι ολες οι επαφες σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτες sim κρατανε πεπερασμενο αριθμο χαρακτηρων.

1) περασε τις επαφες στο κινητο (αντιγραφη απο sim στην συσκευη).

2) συγχρονισε το κινητο με τον λογαριασμο σου στο goole.

3) διορθωσε τις επαφες απο τον υπλογιστη.

4) ξανασυγχρονισε το κινητο για σου ερθουν σωστα στο κινητο.

 

Αν καποιος ξερει καποιο πιο συντομο τροπο, περιμενε μπας και αποφυγεις ολη αυτη την φασαρια.

 

Την επομενη φορα που θα αλλαξεις κινητο (απο android σε android), απλα κλεισε την παλια συσκευη, βαλε στην καινουργια τον λογαριασμο σου και κανε συγχρονισμο. Ετσι θα αποφυγεις περιστατικα οπως τα παραπανω και θα ειναι ολες οι επαφες σωστα.

 

 

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου, με κάλυψες πλήρως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο που ειπε ο ηνιοχος...

 

Ριχτες σε λογαριασμο γοογλε..και κανε login απο το πισι σου και επεξεργασου αυτες απο το πισι....φτιαχτες οπως γουσταρεις..και τραβας ενα συγχρονισμο και ολα κομπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο που ειπε ο ηνιοχος...

 

Ριχτες σε λογαριασμο γοογλε..και κανε login απο το πισι σου και επεξεργασου αυτες απο το πισι....φτιαχτες οπως γουσταρεις..και τραβας ενα συγχρονισμο και ολα κομπλε...

 

βασικα επειδη δεν ηξερα το πως, τις εστειλα με mail, τις επεξεργαστηκα και παραλληλα εφτιαχναν και στο κινητο οποτε κομπλε  B)

 

ευχαριστώ και πάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...