Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για paypal


lostresam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το "τράβηγμα" του 1,50 ευρώ , το payPal α επιβεβαιώσει τη σύνδεση της κάρτας με το λογαριασμό που άνοιξες.

Το payPal γράφει

 

After you click Continue, we’ll charge this card €1.50 EUR or equivalent to make sure it’s yours. We’ll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card.

 

Μετά τη "χρέωση" της κάρτας, με το 1,50€, το PayPal στέλνει, με μήνυμα, ένα τετραψήφιο αριθμό, τον οποίο θα γράψεις στο αντίστοιχο πεδίο του λογαριασμού σου στο PayPal, αφού ενεργοποιήσεις την επιλογή Confirm your Card.

 

 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τα 5,5 διαθέσιμα, έχω τώρα 4 ευρώ. -1,5 δηλαδή που προφανώς είναι του paypal.

Στις κινήσεις λογαριασμού δεν δείχει πουθενά που πήγε το 1,5 ευρώ. Ούτε τα πρώτα 2,5 που είχα από τα 8.

Το μόνο που βλέπω είναι η μεταφορά από τον έναν λογαριασμό (χωρίς χρεωστική) στον άλλον (με χρεωστική).

 

Δεν έπρεπε αμέσως να έβλεπα το 1,5 ευρώ στο winbanking?

Δεν τραβάει απευθείας το 1,5 ευρώ απ την κάρτα;

 

Please check the summary of financial activity provided by your card issuer again in a day or two - sometimes there's a slight delay

 

Αυτό σημαίνει πως έχω περιθόριο 1 ή 2 μέρες να κάνω confirm ή τόσο περίπου θέλει για να χρεωθεί η κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το λογαριασμό σου στο paypal και δες τις χρεώσεις-πιστώσεις έχουν γίνει και μην ξεχάσεις να δώσεις τον τετραψήφιο για να σου επιστραφεί το 1,50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το λογαριασμό σου στο paypal και δες τις χρεώσεις-πιστώσεις έχουν γίνει και μην ξεχάσεις να δώσεις τον τετραψήφιο για να σου επιστραφεί το 1,50 ευρώ.

Δεν έχω τον τετραψήφιο, στο ιστορικό κινήσεων λογαριασμών του winbanking δεν πρέπει να τον βρώ;

Δεν υπάρχει κάτι να λέει χρέωση 1,5 ευρώ.

Μόνο μεταφορά χρημάτων που έκανα 8 ευρώ αρχικά από τον έναν (χωρις καρτα) στον άλλον (με καρτα)

 

Monthly financial summary

0 beginning, 0 ending

 

Πόση ώρα θέλει να μου πάρει το 1,5 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τον τετραψήφιο, στο ιστορικό κινήσεων λογαριασμών του winbanking δεν πρέπει να τον βρώ;

Δεν υπάρχει κάτι να λέει χρέωση 1,5 ευρώ.

Μόνο μεταφορά χρημάτων που έκανα 8 ευρώ αρχικά από τον έναν (χωρις καρτα) στον άλλον (με καρτα)

 

Monthly financial summary

0 beginning, 0 ending

 

Πόση ώρα θέλει να μου πάρει το 1,5 ευρώ;

 

Αργεί να φανεί, περιμενε 3-4 εργασιμες ημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο κωδικός, μειώθηκε το λογιστικό υπόλοιπο και έκανα confirm.

Τώρα σε πόσες μέρες θα επιστραφούν τα λεφτά;

Επίσης, την πρώτη φορά που έβαλα την κάρτα και είχε στείλει τον κωδικό, νόμιζα πως στελνόταν απευθείας

και έτσι νομίζοντας πως δεν στάλθηκε πάτησα send again, και ξαναχρέωσε 1,5.

έλεγε πως μετά την επιβεβαίωση θα επιστραφούν όλα τα "1,5".

Από 8 λογιστικό, έμεινα με 5 (-3) που μάλλον είναι του paypal αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχω διαθέσιμο

3,5. Δηλαδή έχουν δεσμευτεί άλλα 1,5.

Στο history φαίνονται τα 2 "1,5" που τραβήχτηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις λάθος κινήσεις που έκανες τις λες για πρώτη φορά ενώ έπρεπε να τις είχες πει από την αρχή.

 

Αν και δεν έκανες ολοκληρωμένη διαδικασία και την ξεκίνησες πάλι, ρώταγες εδώ γιατί σε χρέωσε πάλι και τι έγιναν τα χρήματά σου.

 

Εν πάση περιπτώσει, στο post #16 έχω γράψει ότι σε 24 ώρες από την αναγραφή του κωδικού απελευθερώνει τα χρήματα (στο λογαριασμό φαίνεται σαν να τα επιστρέφει).

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα μπορέσεις να δεις την πραγματική κατάσταση στο λογαριασμό σου στην τράπεζα, εάν δεν έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία και άλη φορά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έβγαλα την κάρτα πήγα να την περάσω και δεν την πήρε.

Πήγα μια βόλτα σε ATM μήπως ήθελε ενεργοποίηση και τα σχετικά, (στην τράπεζα μου είχαν πει

πως ήταν άμεσα διαθέσιμη). Πήγα να κάνω μια ανάληψη να βεβαιωθώ.

Πάτησα ανάληψη, δεν έγινε ανάληψη λογω χαμηλού υπολοίπου (8 ευρω) και μετά πήγα σπιτι να

την ξαναπεράσω στο paypal. Εφόσον έβλεπε το υπόλοιπο (στο ατμ) άρα δούλευε μια χαρά η κάρτα.

Την ξαναπεράω τη 2η φορά και την πήρε.

Μπαίνω στο winbanking βλέπω λογιστικό 8, διαθέσιμο 5,5. Δηλαδή (-2,5 αντί για -1,5)

Καμία αναφορά σε κινήσεις.

Τότε ξαναπάτησα send code again (έλεγε πως θα ξαναχρεώσει 1,5 και θα επιστραφούν όλα τα "1,5" μετά την επιβεβαίωση)

τότε βλέπω λογιστικό 8, διαθέσιμο 4.

Σήμερα μπήκα winbanking και είδα 2 χρεώσεις από paypal 1,5 ευρώ η καθεμια.

Έβαλα τον έναν 4ψηφιο, δεν τον πήρε. Έβαλα τον άλλον τον πήρε και μου λέει status verified.

Στο My recent activity βλέπω 2 χρεώσεις των 1,5 όπως και στο winbanking.

Τώρα στο winbaking βλέπω λογιστικό 5 (8-3 δηλαδή που περιμένω να πάρω) και διαθέσιμο 3,5.

Δηλαδή 5-3,5 λείπει 1,5 ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα μπορέσεις να δεις την πραγματική κατάσταση στο λογαριασμό σου στην τράπεζα, εάν δεν έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία και άλλη φορά ...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα περιμένω να πάρω τα 3 ευρώ πίσω και για ότι λείπει θα πάω στην τράπεζα.

Στο μεταξύ μου είχαν πει πως θα χρεωθώ και 5 ευρώ για την ενεργοποίηση του winbanking και δεν

έχω χρεωθεί τίποτα... :unsure: :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα περιμένω να πάρω τα 3 ευρώ πίσω και για ότι λείπει θα πάω στην τράπεζα.

Στο μεταξύ μου είχαν πει πως θα χρεωθώ και 5 ευρώ για την ενεργοποίηση του winbanking και δεν

έχω χρεωθεί τίποτα... :unsure: :huh:

 

Τα 3 ευρω μην τα περιμένεις πισω, θα μείνουν στο παυπαλ για επόμενες αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...