Προς το περιεχόμενο

Helix


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διάλογοι δεν μου αρέσουν καθόλου, μου ακούγονται λες και τους έγραψε 15χρονο και ίσως να έχω καλομάθει αλλά οι χαρακτήρες μου φαίνονται ρηχοί. Μπορεί όμως να φταίνε και οι ηθοποιοί.

Κατά τα άλλα η μουσικούλα που έχουν βάλει μου αρέσει γιατί κάνει πολύ έντονη αντίθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλυτερη αποτι φοβομουν

 

Ουτε οι διαολογοι με ενοχλουν ουτε η ηθοποια.

Αδιαφορα και τα 2 εως διεκπαιρεωτικα αλλα οχι τραγικα. Εχουμε δει σε πιο respected σειρες χειροτερα (πχ στις περισσοτερες σειρες του CW)

Επισης εχει μια χαρα σκηνικα και φωτογραφια ενω το σεναριο δεν ειναι τελικα 100% ripoff απο το The Thing και δειχνει να εχει φαση

Ενταξει, τα εφε σε σειρα SyFy δεν ειναι το φορτε, αλλα δεν ενοχλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τρελενομαι για SciFi γενικα δεν μπορω να ειμαι και πολυ αντικειμενικος ,ταλλα πιστευω οτι βλεπεται ευχαριστα.

Η μουσικη μου θυμιζει λιγο Fallout3 σε συνδιασμο με το σκηνικο , οι ηθοποιοι παλευοντε,το σεναριο ειναι λιγο απ'ολα με ελαχιστη εως καμια προτυπια , cgi κλπ ειναι μετρια και γενικα μια αξιολογη προσπαθεια απο το SyFy, σε οποιον αρεσει το ειδος δεν θα εχει παραπονο.

 

 

 

Βεβαια αυτο που μου την δινει απιστευτα ειναι το γεγονος οτι ο σουπερ γαμαω επιστημονας επικεφαλης του cdc και η ομαδα του με τα 100 masters και 30 phd δεν εχουν υποπτευθει η τουλαχιστον αναφερει το οτι γινοντουσαν πειραματα με σκοπο το "weaponization" του ιου και καθονται και ψωφανε σαν τα κοτοπουλα ενω ηταν προφανες οτι κατι περιεργο συμβαινει ...

Ποτε επιτελους θα βρουνε εναν τροπο να τα κανουνε λιγο ποιο ρεαλιστικα και αληθοφανη(ποιο πιστευτα τελοσπαντων) αυτα τα σεναρια ...

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βεβαια αυτο που μου την δινει απιστευτα ειναι το γεγονος οτι ο σουπερ γαμαω επιστημονας επικεφαλης του cdc και η ομαδα του με τα 100 masters και 30 phd δεν εχουν υποπτευθει η τουλαχιστον αναφερει το οτι γινοντουσαν πειραματα με σκοπο το "weaponization" του ιου και καθονται και ψωφανε σαν τα κοτοπουλα ενω ηταν προφανες οτι κατι περιεργο συμβαινει ...

Ποτε επιτελους θα βρουνε εναν τροπο να τα κανουνε λιγο ποιο ρεαλιστικα και αληθοφανη(ποιο πιστευτα τελοσπαντων) αυτα τα σεναρια ...

 

 

Που λες

Για να λέγεσαι επιστήμονας [σε άλλες χωρες] ειναι να ψάχνεις στοιχεία, να κανεις υποθέσεις (speculation vs hypothesis), να βρίσκεις στοιχεία και να προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα απο πολλές οπτικές γωνίες.

 

Υγ: οπτικές γωνίες > 2

 

Λέω εγω τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που κολησες σ'αυτο , καταλαβαινω τι ενοεις και δεν αναιρει αυτο που λεω, δεν το εχει αναφερει κανεις , γιατι απλα δεν βολευει το σεναριο ενω στην πραγματικοτητα θα ηταν φανταζομαι η πρωτη εκδοχη που θα προσπαθουσαν να  αποκλησουν ,εκει ειναι το θεμα.

 

Εκτος αν πιστευεις οτι η πρωτη λογικη υποθεση με βαση τις συνθηκες εκει μεσα ειναι οτι ξαφνικα εμφανιστηκε ενας ιος απ'το πουθενα με αυτες τις ιδιοτητες ... γενικα αυτο που μου την σπαει ειναι οτι δεν προσπαθουν καν πλεον να φτιαξουν κατι εστω και λιγο πρωτοτυπο, καταληγοντας σε σεναρια γεματα τρυπες και ανακυκλωμενες "ιδεες" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω οτι δεν ειναι σωστό αλλα οπότε βλέπω την καστανή μου σκάει στο μυαλό αυτό

 

 

Επίσης

 

Την κάναν ταράτσα τα ποντίκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που λες

Για να λέγεσαι επιστήμονας [σε άλλες χωρες] ειναι να ψάχνεις στοιχεία, να κανεις υποθέσεις (speculation vs hypothesis), να βρίσκεις στοιχεία και να προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα απο πολλές οπτικές γωνίες.

 

Υγ: οπτικές γωνίες > 2

 

Λέω εγω τώρα.

 

 

 

 

Οταν ειδα την "εκπληξη" στο προσωπο της ξανθιας χοντρουλας θυμηθηκα αυτο ποστ "οοοοο ηταν σχεδιασμενο για στρατιωτικη χρηση" , αχαχαχαχαχαχα , επιτελους παντως το ξεστωμισε καποιος (οκ πεθανε βεβαια).

Συνολικα παντως αρχιζω και ξενερονω , η μια γκομενα και καλα ειχε ξαναπαει μικρη εκει και δεν το θυμοταν , για αυτο και το ενδιαφερον του αρχιμαστορα , η αλλη εχει καρκινο , ο τυπος προσπαθει να σωσει τον αδερφο του και κανεις δεν ασχολειται με τον λογο που βρισκονται εκει.

Να προσθεσω το υπερ-ακυρο που κανει μπαμ μιας και ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ , ανατηναξαν την δορυφορικη και κοπηκανε και οι εσωτερικες επικοινωνιες!?! στην υπερσυγχρονη , πανακριβη state of the art βαση ?Αχαχαχαχ , το ελληνικο δημοσιο πηρε την εργολαβια ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν σχεδιασμένο να κανει κατι αλλα δεν έκανε αυτό.

Σε απλά ελληνικα

Τους πηρε (εκλεψε) τα λεφτα για να κανει κατι άλλο.

You know who and you know what.

 

Αυτό που με παραξένευε ήταν η ιστορία της μελαχρινης με το τζαπανι αλλα μάλλον θα καταλήξει σε generic love story number 4885939099393

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίο και το 7ο επεισόδιο!Πραγματικά από τις πολύ καλές σειρές με πολλά μυστήρια να τρέχουν ταυτόχρονα, πολλούς ενδιαφέροντες χαρακτήρες που δεν μπορείς να τους χωρίσεις σε καλούς και κακούς και απρόβλεπτη εντελώς εξέλιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...