Προς το περιεχόμενο

Facebook: Ρυθμίσεις Ιδιωτικότητας, απορίες, μπλοκάρισμα χρηστών κλπ


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν κανω αποκρυψη μιας δημοσιευσης μου μετα απο καιρο πως μπορω να την δω;

 

Αρχείο δραστηριοτήτων --> Δημοσιεύσεις που έχετε κρύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα. να ρωτησω κατι; αν βαλω καποιον στη λιστα περιορισμενοι και μετα τον βγαλω απο εκει θα του εμφανιστει η δραστηριοτητα μου για εκεινη τη χρονικη περιοδο μετα; οτι εκανα δηλαδη απο την στιγμη που τον ειχα περιορισμενο μεχρι να τον βγαλω απο εκει

το χω και εγω απορια αυτο. Πιστευω θα εμφανιστουν  λογικα  ολα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τις κοινοποιήσεις που "κλεβουν" απο το προφίλ μου η σε ομαδα που εχω,πως μπορώ να το σταματήσω,οπως και να "κλέβουν" τις εικόνες μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δημοσιεύεις μονο σε φιλους. Ή αν ειναι φιλοι, δημοσιευε σε συγκεκριμενο κοινο που θα τους αποκλείει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ζητας δεν γινεται.Μονο αν ρυθμισεις τις κοινοποιησεις να τις βλεπεις μονο εσυ μπορεις να το γλιτωσεις αυτο

Με ενδιαφέρει το πως το κάνω...

Εχω μια ομαδα και θα ήθελα να μην μπορούν να κοινοποιούν περιεχόμενο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε κι ο Elmago1925, αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Δεν μπορείς ν' αφαιρέσεις τη δυνατότητα της κοινοποίησης. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιορίσεις τη δυνατότητα, κι αυτό μονάχα αλλάζοντας το απόρρητο της ομάδας σου. Είναι προφανές πως, σε μια δημόσια ομάδα, το περιεχόμενο είναι ορατό στον καθένα με ό,τι συνεπάγεται αυτό - εκτός του να σχολιάζει κανείς, εφόσον δεν έχει γίνει μέλος. Απ' την άλλη, αν η ομάδα είναι κλειστή, τότε το περιεχόμενο είναι ορατό μονάχα στα μέλη της, άρα και να γίνουν κοινοποιήσεις, θα είναι ορατές μόνο σε όσους ανήκουν στην ομάδα. Για όσους δεν έχουν γίνει μέλη, απλά δεν θα είναι ορατή η δημοσίευση ή θα λέει πως το συνημμένο δεν είναι διαθέσιμο γι' αυτούς. Αν υπάρχει θέληση για περισσότερη αυστηρότητα επ' αυτού, μπορεί κανείς ν' αλλάξει σε μυστική, ώστε τα μέλη να είναι συγκεκριμένα ξέρω 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπε κι ο Elmago1925, αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Δεν μπορείς ν' αφαιρέσεις τη δυνατότητα της κοινοποίησης. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιορίσεις τη δυνατότητα, κι αυτό μονάχα αλλάζοντας το απόρρητο της ομάδας σου. Είναι προφανές πως, σε μια δημόσια ομάδα, το περιεχόμενο είναι ορατό στον καθένα με ό,τι συνεπάγεται αυτό - εκτός του να σχολιάζει κανείς, εφόσον δεν έχει γίνει μέλος. Απ' την άλλη, αν η ομάδα είναι κλειστή, τότε το περιεχόμενο είναι ορατό μονάχα στα μέλη της, άρα και να γίνουν κοινοποιήσεις, θα είναι ορατές μόνο σε όσους ανήκουν στην ομάδα. Για όσους δεν έχουν γίνει μέλη, απλά δεν θα είναι ορατή η δημοσίευση ή θα λέει πως το συνημμένο δεν είναι διαθέσιμο γι' αυτούς. Αν υπάρχει θέληση για περισσότερη αυστηρότητα επ' αυτού, μπορεί κανείς ν' αλλάξει σε μυστική, ώστε τα μέλη να είναι συγκεκριμένα ξέρω 'γω.

Οκ σε Ευχαριστω !! Στον τοίχο μου,πως θα το κάνω ;πολλες φορές ,ενώ βλέπω μια εικόνα,δεν μπορώ να την κοινοποιήσω η να την αποθηκεύσω,αυτό πως γίνεται; Επεξ/σία από foivous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σε Ευχαριστω !! Στον τοίχο μου,πως θα το κάνω ;πολλες φορές ,ενώ βλέπω μια εικόνα,δεν μπορώ να την κοινοποιήσω η να την αποθηκεύσω,αυτό πως γίνεται;

 

Παρόμοια η σκέψη κι εδώ, δεν αλλάζει κάτι. Όταν κοινοποιείς κάτι και θέτεις τη ρύθμιση του ποιος μπορεί να το δει ως δημόσια, τότε ο καθένας έχει κάποιες διαθέσιμες επιλογές στα χέρια του - μεταξύ αυτών είναι κι η κοινοποίηση του xyz που έβαλες. Αν θέσεις τη ρύθμιση του ποιος μπορεί να το δει ως φίλοι, τότε μονάχα οι φίλοι σου έχουν το δικαίωμα να δουν τη δημοσίευση, να κάνουν like, να σχολιάσουν, να κοινοποιήσουν ξέρω 'γω - μόνο που σ' αυτή τη περίπτωση, αν γίνει κοινοποίηση από κάποιον φίλο σου, τότε η δημοσίευση που θα είναι πλέον και στον τοίχο του, θα είναι ορατή απ' τους κοινούς σας φίλους (ισχύει μόνο πχ για κάποια φωτογραφία που θα ανεβάσεις, όχι αν ας πούμε βάλεις κάποιο τραγούδι απ' το youtube ή κοινοποιήσεις κάποιον άλλο σύνδεσμο, γιατί τότε το xyz θα 'ναι ορατό απ' όλους τους φίλους του).

 

Γενικά, δεν μπορείς ν' αποφύγεις το να μη μπορεί να κοινοποιηθεί καθόλου κάτι που θα βάλεις στον τοίχο σου. Θα πρέπει να είναι ορατό μονάχα σε σένα για να το καταφέρεις αυτό.

 

Όσο για το τελευταίο σκέλος, δεν θυμάμαι να έχω βρει μπροστά μου κάτι που να μη μπορούσα να κοινοποιήσω. Για την αποθήκευση που λες, είχες ανοίξει τη φωτογραφία; Γιατί αν δεις μια τυχαία φωτογραφία στην αρχική σου, χωρίς να πατήσεις πάνω της για ν' ανοίξει σε πλήρες μέγεθος, τότε, ναι, δεν μπορείς να την αποθηκεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος γιαυτο που έγραψα,μου εχει τύχει,να μην μπορώ να αποθηκευσω,ενώ βλέπω την φωτογραφία,πατώντας την,δεν μπορώ να την αποθηκευσωειναι "παγωμένη" δεν βγαίνει το παράθυρο αποθήκευσης,το έκανα με iPad και με android συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Άλλαξε η κατάσταση σχέσεις σε παντρεμένοι άλλαξε και την κατάσταση του άλλου ατόμου σε δημόσια αυτό   θα πάει σαν ειδοποίηση και στους φίλους του άλλου ατόμου; Και κάτι άλλο ακόμα αυτό το κοινοποίησα στις ενημέρωσης μου πώς μπορώ να το κοινοποιήσω και στο προφίλ του άντρα μου;

 

 

 

 

 

 

 

 ενημέρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...