Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ποντικιού για Gaming


DimAslan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Παίδες μου πρότεινε ένας φίλος για ποντίκι το Mionix Naos. 

 

 Παίζω Starcraft 2 κάθε μέρα και νομίζω ότι το MS Sidewinder μου μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα με την καμπούρα που έχει πίσω.

 

 Έψαχνα για deathadder αλλά μου είπαν για το Naos ως καλύτερη και βέβαια φθηνότερη λύση.

 

 Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει ελλαδάρα, ούτε στο Σκρουτζ.

 

 Κανένα καλό online κατάστημα αλλά κοντά να μη μας πιάσουν τα οπίσθια;

 

 Πριν αρχίσουν οι προτάσεις για άλλα gaming mice, να πω ότι είδα στο Πλαίσιο το Vicious (Turbo-X) και το σχήμα του που είναι εντελώς flat (palmgrip) μου έκατσε τέλεια στο χέρι.

 

 Οπότε, πάμε : όχι ασύρματο, τουλάχιστον 3200 dpi γιατί τα ζητάει το Starcraft, και καλή απόκριση.

 

 Τιμή γύρω στα 50 το πολύ μαζί με μεταφορές και είδος palmgrip. Νομίζω το Naos είναι καλό, οπότε βασικά μένουμε στην πρόταση μαγαζιού.

 

 Δεχόμεθα και μεταχειρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Naos απο amazon.uk το πηρα.. Το καλυτερο σχημα που εχω πιασει μακραν απλα να ξερεις οτι ειναι καπως δυσκολο να το "σηκωσεις" οποτε δεν ειναι για low-sens gaming. Αν σου εκατσε καλα το σχημα του turbo x ισως να δωσεις λιγο παραπανω για το deathadder που εχει ιδιο σχημα, νομιζω καλυτερο sensor, ολα τα features που θελεις και το βρισκεις και Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμερικής?

60€ από το αγγλικό και σε μια βδομάδα θα είναι εδώ

Το 5000 μάλλον εννοείς φίλε μου το οποίο έχει 65 λιρες. Το 8200 βγαίνει στις 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χρειάζεται είναι η αλήθεια. Πάνω από 2000 κάτω από 2600, κάπου εκεί το βλέπω.

 

Το μεσημέρι για κανένα δύωρο είχα ενός ξάδελφου το Razer Mamba και ομολογώ ότι δυσκολεύτηκα γιατί δεν το είχα συνηθίσει. Αλλά πιστεύω με λίγη παραμετροποίηση θα είναι οκ.

 

 Λέω να πετάξω ένα δεκάρικο στο Vicious του Πλαισίου και να δω πως θα μου κάτσει και μετά προχωράω σε σοβαρή αγορά.

 

 Επίσης ένας φίλος μου είπε ότι θα βρω (για στενή επαφή και αγγίγματα) στο Πλαίσιο SteelSeries και Κοτσόβολο της Roccat. 

 

 Λέω να τους τιμήσω με μια επίσκεψη. Χωρίς feel δεν παίρνουμε, γουρούνι στο σακί... Υπάρχει κάποιο μοντέλο που να ακολουθεί το φυσικό ελαφρό tilt του καρπού; Αν θυμάστε κάποια natural που είχαν βγει από MS ή Logitech. Οι τένοντές μου είναι σχεδόν παιγμένοι στη δεξιά μεριά αλλά έχω βαλθεί να ανέβω Gold league στο Starcraft και δε με αφήνει η γλύκα...

 

 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...