Προς το περιεχόμενο

Custom Rom Samsung Galaxy S3[GT-I9300](Προτάσεις)


SMoNe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας πρόσφατα αγόρασα από ιντερνετικό κατάστημα την εν λόγω συσκευή, η πωλήτρια μου είπε πως ήταν από (T Mobile) και πως θα έβλεπα μόνο κάτι λογότυπα της T Mobile αλλά τα υπόλοιπα θα είναι κανονικά, τελικά δεν βρήκα πουθενά λογότυπο από T Mobile μόνο κάτι προεγκατεστημένες γερμανικές εφαρμογές αλλά η συσκευή λειτουργούσε κανονικά με Ελληνική SIM. Κατόπιν επικοινωνίας με κάποιον χρήστη από το insomnia έμαθα πως η έκδοση που διαθέτω είναι η international αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό καθώς δεν ήταν καθόλου κατατοπιστικός και μου φάνηκε πως το είπε στην τύχη. Πρώτη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής, πως μπορώ να ξέρω ποια έκδοση διαθέτω για να κατεβάσω και το κατάλληλο Rom, μπορώ να το δω από κάπου; Δεύτερη ερώτηση μπορεί να μου προτείνει κάποιος ένα Custom Rom για να περάσω στην συσκευή (δεν το έχω ρουτάρει ακόμα γιατί δεν θέλω να το ρισκάρω και να μου brickαρει μετά, θέλω να είμαι 100% σίγουρος για την επιτυχία); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Το θέμα μεταφέρεται εδώ από την ενότητα Kινητή και Σταθερή Τηλεφωνία. Παρακαλώ να ελέγχετε προσεκτικά τις περιγραφές των ενοτήτων στον κεντρικό κατάλογο του forum ώστε να επιλέγετε αυτήν που είναι καταλληλότερη για να φιλοξενήσει το θέμα σας.

 

Ευχαριστώ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...