Προς το περιεχόμενο

iMac 27' Ram Upgrade


Alexis91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Πριν από ένα χρόνο περίπου αγόρασα ένα iMac 27' και τώρα θα ήθελα να αναβαθμίσω τις μνήμες RAM στο μάξιμουμ του. Απλά επειδή δεν γνωρίζω από Hardware θα ήθελα κάποιος γνώστης να δώσει τα φώτα του, για το ποιες κάρτες  RAM να αγοράσω και από πού. Κοίταξα στο πλαίσιο αλλά δεν μπόρεσα να διακρίνω ποιές είναι οι κατάλληλες  (compatible) για το iMac. Επίσης, δεν ξέρω στα πόσα GB γίνεται μάξιμουμ η RAM, στα 16 ή στα 32...

 

Το μοντέλο είναι το iMac 27" 3.1 ghz i5 4Gb Ram.

 

Ευχαριστώ πολύ,

εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να προτιμήσεις τις μνήμες τις Crucial, είναι εξαιρετικές.

 

Αρχικά λοιπόν πήγαινε στη σελίδα της και κατέβασε τον scanner που θα προσδιορίσει με ακρίβεια τον τύπο μνήμης που φοράει το μηχάνημα σου αλλά και μέχρι πόση RAM μπορείς να εγκαταστήσεις. (όσο περισσότερη, τόσο το καλύτερο).

 

Εφ' όσον κρίνεις συμφέρουσα την προσφορά της μπορείς να παραγγείλεις on-line τα modules που θα παραλάβεις εντός δύο ημερών με courier στο σπίτι σου.. Σημαντικό, σαν ενδοκοινοτική συναλλαγή, δεν περνάει τελωνείο. 

 

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ πριν κανένα μήνα αγορασα μνήμη για τον iMac μου από http://www.mrmemory.co.uk/

Μπες και εκεί διάλεξε ποιον iMac έχεις και δες τιμές! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...