Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σε lenovo g550


costas90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

έχω το lenovo g550 και έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα:

 

όταν πατάω το κουμπί για να ανοίξει, ανάβουν τα λαμπάκια, ακούω το ανεμιστηράκι για λίγο, ενώ η οθόνη δεν ανάβει καθόλου. Το ανεμιστηράκι σταματάει μετά από λιγο και μόνο τα λαμπάκια μένουν ανοιχτά μέχρι να κλείσω το λαπτοπ απο το κουμπί. 

 

Το μόνο που δοκίμασα να κάνω είναι να αλλαξω τις ραμ αλλά δεν δούλεψε. 

 

Έχει κανεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το στείλω για σερβις;(δεν είναι μέσα στην εγγύηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέδεσα εξωτερική οθόνη και δεν εγινε τίποτα. Το δοκίμασα με μπαταρία, χωρίς και με τροφοδοτικό, και με τροφοδοτικό χωρίς μπαταρία και δεν δούλεψε πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα μου το laptop σου θελει servis για ψάξιμο μπορουμε να γράψουμε πολλά ποστ τυπου "δες και αυτό" "μπορεί αυτο" αλλά είμαι πεπεισμένος ότι μονο μετά απο servis θα ξαναδουλεψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέδεσα εξωτερική οθόνη και δεν εγινε τίποτα. Το δοκίμασα με μπαταρία, χωρίς και με τροφοδοτικό, και με τροφοδοτικό χωρίς μπαταρία και δεν δούλεψε πάλι.

εννοείς εικόνα δεν δείχνει;;

αν δεν ΕΧΕΙ εικόνα σε εξωτερική οθόνη είναι κάρτα γραφικών(έχει πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν δείχνει εικόνα αλλά αν ήταν η κάρτα γραφικών δεν θα άκουγα τον ήχο από τα windows και το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή;

Νομίζω έχει δίκιο ο moviemakergr και μάλλον πρέπει να το στείλω για σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν δείχνει εικόνα αλλά αν ήταν η κάρτα γραφικών δεν θα άκουγα τον ήχο από τα windows και το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή;

μάλλον πρέπει να το στείλω για σέρβις.

και σου ξανά λεω,ΑΝ δεν έχει εικόνα απο την έξοδο vga του λάπτοπ είναι κάρτα γηραφικών, λειτουργούν όλα κανονικά αλλά δεν έχεις εικόνα στην οθόνη.. σου είναι μαύρη.

πηγαίνε το στο service και κάτσε και σε μιά καρέκλα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σου ξανά λεω,ΑΝ δεν έχει εικόνα απο την έξοδο vga του λάπτοπ είναι κάρτα γηραφικών, λειτουργούν όλα κανονικά αλλά δεν έχεις εικόνα στην οθόνη.. σου είναι μαύρη.

πηγαίνε το στο service και κάτσε και σε μιά καρέκλα ^_^

χαχα θα είναι αρκετά ακριβή επισκευή ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα θα είναι αρκετά ακριβή επισκευή ε...πληρώνεις "νταβαντζιλίκη"

πιστεύω καμμιά 300αριά. κάπου εκεί!

καλύτερα να την αγοράσεις εσύ

και να την πάς σε κάποιο συνοικιακό μαγαζί και να στην "περάσει" ο ηλεκτρονικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα,

έχω το lenovo g550 και έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα:

 

όταν πατάω το κουμπί για να ανοίξει, ανάβουν τα λαμπάκια, ακούω το ανεμιστηράκι για λίγο, ενώ η οθόνη δεν ανάβει καθόλου. Το ανεμιστηράκι σταματάει μετά από λιγο και μόνο τα λαμπάκια μένουν ανοιχτά μέχρι να κλείσω το λαπτοπ απο το κουμπί. 

 

Το μόνο που δοκίμασα να κάνω είναι να αλλαξω τις ραμ αλλά δεν δούλεψε. 

 

Έχει κανεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το στείλω για σερβις;(δεν είναι μέσα στην εγγύηση)

Παιδια και εγω το ιδιο προβλημα εχω...συνδεω τον υπολογιστη στον προτζεκτορα και δειχνει κανονικα αλλα στην οθονη τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...