Προς το περιεχόμενο

Ακουστικα ψειρες με noise cancelling


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε τα in ear ειναι που σου φευγουν οχι τα κανονικα. αυτο ειπα απο την αρχη

και τα κανονικα φευγουν ευκολα.οχι τοσο στο τρεξιμο αλλα σε βαρη οταν σφιγεσαι ζοριζεσαι αλλαζει το προσωπο με αποτελεσμα να ειναι ευκολο να φυγει.και το In ear για να μην πεσει πρεπει να ταπωσει καλα.συνηθως βοηθανε αυτα που κρατιουνται πισω απο το αυτι κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψήνομαι και γω να πάρω καλά ακουστικά in-ear και η αναζήτηση με οδήγησε σε αυτό το Thread. Budget γύρω στα 100Ε, όχι παραπάνω.

Λίγο που το έψαξα, λέω να καταλήξω στα shure 215 http://www.skroutz.gr/s/424485/Shure-SE215.html

 

Τα έχει κανείς; Τι άλλο εναλλακτικό μπορώ να βρω σε αυτά τα λεφτά;

 

Θέλω την καλύτερη δυνατή ποιότητα ήχου, καλό isolation και άνετη χρήση (να μην ενοχλούνε μετά από πολύ ώρα...) σε αυτήν την τιμή. Χρήση γενικά γραφείο, τρένο κτλ, για οτιδήποτε πιο active θα βάζω άλλα ακουστικά μάλλον.

 

Ως τώρα χρησιμοποιώ τα philips SHE9501 και είναι ο,τι καλύτερο από value for money. Γενικά στην κατηγορία μέχρι ~25Ε δεν έχω ακούσει κανένα καλύτερο. Απλά τώρα αρχίζει να χαλάει και το 3ο ζευγάρι, και αφού λέω να τα αλλάξω, είπα να το κάνω σωστά.

 

Επίσης κάτι για etymotic MC3 είδα, αλλά όλοι λένε να δώσεις ακόμα περισσότερα χρήματα...

Επεξ/σία από Errik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 10 μήνες μετά...

Τελικα δε πηρα ποτε ακουστικα :P εμεινα με κατι σονυ που ειχα τα οποια χαλασαν μολις σημερα μετα απο τρελλη χρηση.

 

Οι απαιτησεις λοιπον ειναι οι ιδιες! Θελω ψειρες με καλα μπασα, και υψηλη ενταση. Μπορω να δωσω 100-150ε αν ειναι να τ αξιζουν. Αυτα που ειχα ως τωρα, απλες ψειριτσες δε μου εβγαιναν στο γυμναστηριο.

Επισης πλεον εχω iphone οποτε αν εχουν και καλωδιο με mic ακομα καλυτερα.

 

Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα δε πηρα ποτε ακουστικα :P εμεινα με κατι σονυ που ειχα τα οποια χαλασαν μολις σημερα μετα απο τρελλη χρηση.

 

Οι απαιτησεις λοιπον ειναι οι ιδιες! Θελω ψειρες με καλα μπασα, και υψηλη ενταση. Μπορω να δωσω 100-150ε αν ειναι να τ αξιζουν. Αυτα που ειχα ως τωρα, απλες ψειριτσες δε μου εβγαιναν στο γυμναστηριο.

Επισης πλεον εχω iphone οποτε αν εχουν και καλωδιο με mic ακομα καλυτερα.

 

Θενκς!

Λοιπόοοοον

Έχουμε και λέμε..για γυμναστήριο πάρε κάποιο από αυτά τα μωρά: Link.png Site: Monster iSport Strive  Link.png Site: Monster iSport Intensity  Link.png Site: Monster iSport Immersion

Τα έχω κατατάξει ανάλογα με την ηχομόνωση που προσφέρουν. Εγώ προσωπικά έχω τα immersion εδώ και 2 χρόνια και είναι σκυλιά! ( waterproof όλα τους ) 

Επεξ/σία από karxantiras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή διαβάζω ότι θέλεις και χρήση στο μετρό και καθώς είχα το ίδιο θέμα η γνώμη είναι ότι: Για μετρό δεν κάνει κανένα απλό ακουστικό τύπου ψείρας γιατί πολύ απλά δεν μονώνει τον θόρυβο (ίσως αν πας σε κανένα πανάκριβο shure μόνο, και αν). Οπότε διαλέγεις: Ή θα ακούς λίγο μουσική με πολύ θόρυβο μετρό, ή θα ακούς σε πολύ υψηλή ένταση για να καλύψεις τον θόρυβο των συρμών και θα καταστρέψεις τα αυτιά σου.

 

Συνεπώς, πας σε λύση active cancelling, αλλά δε δουλεύουν όλες οι υλοποιήσεις noise cancelling το ίδιο (διαβάζεις reviews). Επίσης, σε μουσική (γυμναστήριο) αμφιβάλλω αν το active cancelling κάνει αποτελεσματικά τη δουλειά του.

Επεξ/σία από getty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν καποια ανθεκτικα δλδ ακουστικα που να αντεχουν στην χρηση,βροχη κτλπα γτ δεν τα προσεχω και πολυ και εχω καποιο θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Σάββατο αν έχεις χρόνο,μπορείς να κάνεις μια βόλτα εδώ.

Ίσως βρεις αυτό που ζητάς κι επιπλέον θα έχεις την ευκαιρία να το δοκιμάσεις επιτόπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...