Προς το περιεχόμενο

htc 8s πρωτη γνωριμια


noidea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιααα ζητω βοηθεια..πηρα το 8s και εχω χαθει..πρωτη επαφη με htc και wp..απλα χαθηκα..οποιος το εχει και μπορει να βοηθησει ας το κανει..εχω ενα σωρο αποριες οπως:

1.πως βαζεις ηχο μηνυματος καποιο τραγουδι;δε γινεται να υποθεσω;

2.ραδιοφωνο δεν εχει ε;γκινιααα

3.γινεται η οθονη να μη γυριζει;

4.το πληκτρολογιο εκτος απο qwerty γυρναει σε πληκτρολογιο τηλεφωνου με τ9 κ ετσι;

κ γενικα τετοιες αποριες πιστευω καταλαβατε...ευχαριστω θα με σωσετε γτ λογω δουλειας δεν εχω κ χρονο να το ψαξω μονη μου..

ααα κ μη ξεχασω κ κατι ακομα..εφαρμογες κ ετσι πως κατεβαζουμε ρε παιδες;μου λεει κατι για ημερομηνια γεννησεις στο microsoft λογαριασμο μου..ποιοσ ειναι αυτος;ασχετη ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γίνεται αλλά όχι έτσι όπως εχεις συνηθίσει, θα σου στείλω ένα link αργότερα αν κανείς υπομονή

2.Λογικα έχει δες στην εφαρμογή music+videos αν έχει εκεί θα ειναι

3.Νομίζω ότι δεν υπαρχει επιλογή να μη γυριζει

4.Ουτε αυτό νομίζω γίνεται εκτός αν υπαρχει κάποια ξεχωριστη εφαρμογη, δεν το έχω ψάξει καθολου

 

Εφαρμογές στην εφαρμογή marketplace εκτός αν λέγεται αλλιώς στο WP8. Έχω πιο παλιό μοντελο.

 

Ναι σου έχει ζητήσει στην αρχή να βάλεις ένα Microsoft λογαριασμό. Hotmail π.χ αν εχεις. Αν χρησιμοποιείς msn βάλε αυτο που εχεις εκεί, όλες οι επαφές θα συγχρονιζονται με αυτόν τον λογαριασμο αν σβήσεις κάτι απο το ένα σβήνεται και απο το άλλο αυτοματα

 

http://www.insomnia.gr/topic/464722-nokia-lumia-610-και-nokia-suite/?fromsearch=1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γίνεται αλλά όχι έτσι όπως εχεις συνηθίσει, θα σου στείλω ένα link αργότερα αν κανείς υπομονή

2.Λογικα έχει δες στην εφαρμογή music+videos αν έχει εκεί θα ειναι

3.Νομίζω ότι δεν υπαρχει επιλογή να μη γυριζει

4.Ουτε αυτό νομίζω γίνεται εκτός αν υπαρχει κάποια ξεχωριστη εφαρμογη, δεν το έχω ψάξει καθολου

 

Εφαρμογές στην εφαρμογή marketplace εκτός αν λέγεται αλλιώς στο WP8. Έχω πιο παλιό μοντελο.

 

Ναι σου έχει ζητήσει στην αρχή να βάλεις ένα Microsoft λογαριασμό. Hotmail π.χ αν εχεις. Αν χρησιμοποιείς msn βάλε αυτο που εχεις εκεί, όλες οι επαφές θα συγχρονιζονται με αυτόν τον λογαριασμο αν σβήσεις κάτι απο το ένα σβήνεται και απο το άλλο αυτοματα

 

http://www.insomnia.gr/topic/464722-nokia-lumia-610-και-nokia-suite/?fromsearch=1

ευχαριστω για την απαντηση..απο το λινκ πηρα πικρα για τον ηχο μηνυματος..χαχαχα δεν αλλαζει τελικα..κομματια να γινει θα το υποστω κ αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις δεν αλλαζει. Μπορεις να βαλεις ringtone διαφορετικο ειτε μεσω του zune ειτε μεσω app. αν ψαξεις τον ορο ringtone στο marketplace θα βρεις εφαρμογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και έχω και εγώ το ίδιο μοντέλο ίσως σε βοηθησω

1. Δεν γίνεται να κάνεις κάτι τέτοιο. μπορεις να επιλέξεις απο τους προυπαρχοντες ήχους που διαθέτει τ κινητό

 

2. Δυστηχως δεν έχει ραδιόφωνο μπορείς όμως να κατεβάσεις εφαρμογή η οποια όμως δουλευει μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ

 

3.δεν γινεται

4. Επίσης δεν γινεται

5. Λοιπόν όσον αφορά τις εφαρμογές για να μπορείς να κατεβάσεις απο το windows store θα πρέπει να δημιουργήσεις (εκτός αν έχεις ήδη ) έναν λογαριασμό hotmail. Μόλις ανοίξεις την εφαρμογή windows store και εφόσον είσαι συνδεδεμένη στο ίντερνετ θα σ ζητηθεί η δημιουργια λογαριασμού ή η σύνδεση σ σε αυτον π έχεις ήδη (αν έχεις) ...υστερα ακολουθείς τα βηματα π σ λέει και μόλις τελειώσεις θα μπορείς να βρισκεις ότι εφαρμογή θες απο κει

Sent from my Windows Phone 8S by HTC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και έχω και εγώ το ίδιο μοντέλο ίσως σε βοηθησω

1. Δεν γίνεται να κάνεις κάτι τέτοιο. μπορεις να επιλέξεις απο τους προυπαρχοντες ήχους που διαθέτει τ κινητό

 

2. Δυστηχως δεν έχει ραδιόφωνο μπορείς όμως να κατεβάσεις εφαρμογή η οποια όμως δουλευει μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ

 

3.δεν γινεται

4. Επίσης δεν γινεται

5. Λοιπόν όσον αφορά τις εφαρμογές για να μπορείς να κατεβάσεις απο το windows store θα πρέπει να δημιουργήσεις (εκτός αν έχεις ήδη ) έναν λογαριασμό hotmail. Μόλις ανοίξεις την εφαρμογή windows store και εφόσον είσαι συνδεδεμένη στο ίντερνετ θα σ ζητηθεί η δημιουργια λογαριασμού ή η σύνδεση σ σε αυτον π έχεις ήδη (αν έχεις) ...υστερα ακολουθείς τα βηματα π σ λέει και μόλις τελειώσεις θα μπορείς να βρισκεις ότι εφαρμογή θες απο κει

Sent from my Windows Phone 8S by HTC

Ευχαριστω πολυ...να πω την αληθεια εχω ψιλοαπογοητευτει με το κινητο..ουτε μια εφαρμογη σωστη για φεις μπουκ δεν εχει..ουτε ενα youtube της προκοπης..τιποτα..τελικα μαλλον επρεπε να μεινω στα android..δε ξερω βεβαια ισως με τον καιρο το συνηθησω αλλα προς το παρον με δυσκολευει πολυ το ολο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για facebook το people hub μαζι με το ενσωματωμενο chat του στα μηνυματα με εχει βολεψει αφανταστα τοσο που δεν μπαινω καν σε εφαρμογη του facebook. Για youtube δεν ξερω τι ακριβως παραπανω κανεις στο κινητο ωστε να χρειαζεσαι παραπανω πραγματα αλλα δοκιμασε το metrotube

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για facebook το people hub μαζι με το ενσωματωμενο chat του στα μηνυματα με εχει βολεψει αφανταστα τοσο που δεν μπαινω καν σε εφαρμογη του facebook. Για youtube δεν ξερω τι ακριβως παραπανω κανεις στο κινητο ωστε να χρειαζεσαι παραπανω πραγματα αλλα δοκιμασε το metrotube

μωρε θελω να ανεβαζω τραγουδια απο το youtube στο φεις..κ δε βρηκα τετοια εφαρμογη που να μπορω να το κανω..αυτο που λες για το φεις η εφαρμογη αυτη ειναι τι ακριβως;μονο για τσατ η κανονικα φεις οπως απο το pc ή σα την εγκατεστημενη που υπαρχει στ andoid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα απο την απλη εφαρμογη του youtube που στην ουσια σε πεταει στο mobile site του youtube υπαρχει κουμπι share που ανεβαζεις οπου θες...



το people hub ειναι απλα οι επαφες του κινητου σου που προσθετεις το λογαριασμο του facebook και βλεπεις ο,τι ποσταρεται και τις φωτογραφιες των φιλων σου που εχουν ανεβασει

 

chat στο facebook μπορεις να κανεις απο το μηνυματα κανονικα σα να εχεις sms χωρις να μπεις σε καμια εφαρμογη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Πηρα το htc 8s Και δεν μπορει να μπει στο store εχω  λογαριασμο hotmail...τον βαζω αλλα τιποτε καιο δεν εχει λεει σημα κ βλακειες ενω ειμαι στο σπιτι full σημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιααα ζητω βοηθεια..πηρα το 8s και εχω χαθει..πρωτη επαφη με htc και wp..απλα χαθηκα..οποιος το εχει και μπορει να βοηθησει ας το κανει..εχω ενα σωρο αποριες οπως:

1.πως βαζεις ηχο μηνυματος καποιο τραγουδι;δε γινεται να υποθεσω;

2.ραδιοφωνο δεν εχει ε;γκινιααα

3.γινεται η οθονη να μη γυριζει;

4.το πληκτρολογιο εκτος απο qwerty γυρναει σε πληκτρολογιο τηλεφωνου με τ9 κ ετσι;

κ γενικα τετοιες αποριες πιστευω καταλαβατε...ευχαριστω θα με σωσετε γτ λογω δουλειας δεν εχω κ χρονο να το ψαξω μονη μου..

ααα κ μη ξεχασω κ κατι ακομα..εφαρμογες κ ετσι πως κατεβαζουμε ρε παιδες;μου λεει κατι για ημερομηνια γεννησεις στο microsoft λογαριασμο μου..ποιοσ ειναι αυτος;ασχετη ετσι;

Για να βάλεις ήχο κλήσης: Συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή, ανοίγεις την sd αν έχεις, αλλιώς το φάκελο του κινητού. Έχει ένα φάκελο ringtones, περνάς εκεί το κομμάτι. Μετά απ τις ρυθμίσεις, πηγαίνεις στα ringtones και το έχει εκεί.

Αν δε τ κανει, τότε κατέβασε το zune, άνοιξε το κομμάτι και άλλαξε τις ρυθμίσεις του κάνοντάς το ringtone. Μετά κάνε το ίδιο με παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ραδιοφωνο στο music &videos app

 

ψαξε στις ρυθμισεις για να μη γυριζει η οθονη λογικα η εκδοση σου το υποστηριζει

 

όχι δε νομιζω ότι γυρναει σε τετοιο πληκτρολογιο για την ωρα εκτός και αν γινεται στα wp8 και δεν το ξερω

 

κατεβαζεις από την εφαρμογη του store κοιτα τις εφαρμογες συο και θα τη βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...