Προς το περιεχόμενο

[tablet] ALCATEL One Touch T10 7'' @mediamarkt 79€


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ALCATEL-One-Touch-T10,99452,397553,509257.html?catalogId=14051&et_lid=60&gclid=CMCYu77o5LQCFXDLtAod91oAPA&et_cid=25

 

79 ευρω πλεον!

 

Για επωνυμο tablet με 1GB ram ειναι πολυ καλη περιπτωση.

(εχει 4Gb storage αλλα αυτο δεν ειναι τοσο προβλημα μιας και μπορει να προστεθει καρτουλα)

 

Ισχυει η προσφορα του νεου ηλεκτρονικου καταστηματος για δωρεαν μεταφορικα.

Το συγκεκριμενο στο σκρουτζ ξεκινα απο 110 ++

http://www.skroutz.g...L One Touch T10

Επεξ/σία από matrixxx
Για μια ωρα ισχυσε αυτη, τα δωρεαν για ολα, ηταν μεχρι 24-4-2013 ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην δισταζετε να ανοιγετε νεο θεμα για νεα τιμη/προσφορα, ειδικα οταν το παλιο θεμα πριν μηνες δεν ειχε ουτε μια (!) απαντηση. Δεν εχει νοημα να αλλαζουμε τιμη στον τιτλο σε παλια θεματα, δεν θα επιδοθουμε σε κυνηγι παλιων θεματων. Ακομα και αν εχει γινει κουβεντα σε παλια θεματα, αυτα ειναι εκει με μια αναζητηση οποιος δεν γνωριζει για το προιον να βρισκει ιστορικο και πληροφοριες.

 

(ευχομαι αυτο να εχει απαντησεις, δεν μου γεμιζει το ματι η "alcatel", εδω ειμαστε να ακουσουμε αποψεις απο ταμπλετακιδες.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω ότι αξίζει. Μικρή ανάλυση, λίγος επεξεργαστής. Προτείνεται μόνο για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως λατρης του value for money, εχω παρει 3 κινεζικα και στο 3ο μου κατσε η στραβη (το pipo με την προσφορα της μισης τιμης των 50 δολλαριων). Εγραψα το προβλημα στο θεμα του. Εκανα την βλακεια τοτε να μην παρω το μονοπηρυνο ainol ή καποιο αλλο επωνυμο με χειροτερα χαρακτηριστικα κ διαλεξα το καλυτερο σε αυτα τα λεφτα ως διπηρυνο κ τωρα το κοιταω... (κ η φιλη μου γκρινιαζει).

Ενταξει, θα ασχοληθω (νεα rom κ μετα διαδικασια εγγυησης Κινας...), αλλα μετανοιωσα γιατι ο μπελας δεν αποζημιωνεται.

Δεν ειναι παντα τα τεχνικα χαρακτηριστικα που μετρανε.

 

Τα alcatel τα ειχα δουλεψει για χρονια στα τηλεφωνικα κεντρα κ ηταν "σκυλια" ανημερα.

Το μισο να εχουν τα tablet της σε ποιοτητα, θα ειμαι ευχαριστημενος!

 

Τουλαχιστον για τιμες Ελλαδας (δεν προλαβαινω να κοιταξω ανταγωνισμο αλλων tablet απο amazon), αξιζει η εκτιμηση αγορας, ιδιαιτερα τωρα που εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Σημ @ moderator: Λογω περιορισμενου χρονου δεν ανοιξα θεμα κ το 'παιξα "πονηρος", ευχαριστω για την διορθωτικη κινηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά επεξεργαστή έχει στο 1GHz και 1GB Ram που πολύ δύσκολα συναντάς σε tablet αυτής της κατηγορίας τιμής.

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ανώτερη από αντίστοιχες κινεζιές.

 

Για απλή χρήση για μουσική, ταινίες και σερφάρισμα πιστεύω ότι απoτελεί εξαιρετικό VFM...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρότεινα στον αδερφό μου, ο οποίος ήθελε κατι στα 80-90 ευρώ για βασική χρήση από Ελλάδα ή Αμαζον.

στην πραγματικότητα ήθελε κάτι σε mp4 player και ebook reader. Δεν είχε ξαναασχοληθεί με τάμπλετ και αντροιντ γενικότερα και δηλώνει πολύ ευχαριστημένος.

 

Λίγο που το είδα φαίνεται αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Το σερβις του σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα για να μου δώσουν ένα σύνδεσμο για το update που θέλει ( θεωρητικά έχει πρόβλημα το Skype χωρίς αυτό), ήταν αρκετά εξυπηρετικοί.

 

2 χρόνια εγγύηση , καλή ανταπόκριση αντιπροσωπίας

Καλή τιμή για 1gb ram, google play κτλ

από Ελλάδα για όποιον είτε δεν χρησιμοποιεί το ιντερνετ για αγορές, δεν εμπιστεύεται αγορές από Ασία κτλ

Να προσθέσω ότι ενώ στο σπίτι του το λάπτοπ πιάνει που και που σήμα στο σαλόνι , το ταμπλετάκι πιάνει κανονικά (παλιό λάπτοπ βάβαια)

η ανάλυση είναι χαμηλή όπως φαίνεται και στα χαρακτηριστικά , οι γωνίες θέασης είναι αρκετά μικρές.

 

Πιθανόν για όποιον έχει χρησιμοποιήσει iphone ή κάποιο δυνατό android να του φαίνεται κάπως, αλλά για την τιμή του και μια πρώτη επαφή με android πιστεύω ότι είναι εξαιρετική περίπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...