Προς το περιεχόμενο

Χάλασε εξωτερικός σκληρός δίσκος Seagate


kougio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας έχω έναν seagate εξωτερικό δίσκο 1TB ο οποίος ενώ φόρτωνα αρχεία έβγαλε error και έκλεισε ο σκληρός .... μετά αφού τον ξανασύνδεσα δεν ανηγε καθόλου και έκανε έναν ήχο περίπου δέκα beep. Πήρα στο servise του public και με είπαν να τον πάω από εκεί και μάλλον να μου τον αλάξούν . Υπάρχει κανένας τρόπος να σώσω τα αρχεία μου ?? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με η ανάκτηση δεδομένων απτους σκληρούς είναι μεγάλο πρόβλημα και συνήθως κοστίζει αρκετά, να αλλάξεις μηχανικό μέρος του σκληρού κλπ κλπ. Καλή τύχη σου εύχομαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το προτείνω σαν λύση απλα μου γεννήθηκε η απορία, αν έχει χαλάσει το τσιπάκι του USB (όπως στον δικό μου εξωτερικό τον οποίο έκανα πλέον εσωτερικό), δεν θα πρέπει απο το κατάστημα/service να του βρουν μια λύση να αντιγράψει τα δεδομένα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας .... Τελικα το πηγα στο public και με είπαν πως δεν φτιάχνεται και μ τον αντικατάστισαν

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τα δεδομενα που εχασες. Οι εξωτερικοι ειναι για μπακαπ συνηθως αλλα αμα παθουν το παραμικρο χανεις τα ντατα σου. Ελπιζω να μην ειχες τιποτα σημαντικα xxx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τα δεδομενα που εχασες. Οι εξωτερικοι ειναι για μπακαπ συνηθως αλλα αμα παθουν το παραμικρο χανεις τα ντατα σου. Ελπιζω να μην ειχες τιποτα σημαντικα xxx.

 χαχα, μεγάλη απώλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...