Προς το περιεχόμενο

motherboard speaker δεν κανει μπιμπ κατα την εκκινηση


alximistis_82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, παιδια! Σημερα εγκατεστησα την μητρικη της υπογραφης μου, Ενω ολα λειτουργουν κανονικα κ φυσιολογικα, το μονο περιεργο ειναι οτι κατα την εκκινηση του υπολογιστη το ηχειακι που ειναι εγκατεστημενο στην μητρικη δεν κανει μπιμπ! Το εχω συνδεσει κανονικα οπως γραφουν οι οδηγιες, αλλα δεν φαινεται να λειτουργει. Θελει καποια ρυθμιση μεσα απο την bios? δεν θα επρεπε να κανει μπιμπ κατα την εκκινηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να το εχεις βαλει αναποδα.

απο την αλλη ομως ανοιγει ο μηχανημα κανονικα?

αν ναι βαλε αναποδα το ηχειακι γιατι μαλλον για αυτον δεν το ακους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα κ απο τις 2 πλευρες!!! το σκεφτηκα αυτο που λες! αλλα τιποτα! εψαξα κ στην bios μπας και δω τιποτα καμια ρυθμιση αλλα τιποτα. Ειναι η bios απο αυτες τις EUFI AMI.



Ναι κανονικοτατα ανοιγει! ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το motherboard speaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικές έχουν ενσωματωμένα ηχειάκι,μερικές δεν έχουν(δική μου gigabyte δεν έχει αλλά τοποθέτησα)!

καλό είναι πάντως να υπάρχει να ακούμε μπιπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 προηγουμενες msi που ειχα ειχαν ενσωματωμένο ηχειο. Αυτη τωρα ουτε ενσωματωμενο φαινεται να εχει ουτε αυτο του κουτιου να χρησιμοποιει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το δοκίμασες κάπου αλλού το ηχειάκι να δείς αν λειτουργεί;;

είναι λίγο δύσκολο καινούρια μητρική να μην "παίζει" το ηχειάκι.

κάτι κάνεις λάθος.

Νομίζω δεν έχει ρύθμισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 προηγουμενες msi που ειχα ειχαν ενσωματωμένο ηχειο. Αυτη τωρα ουτε ενσωματωμενο φαινεται να εχει ουτε αυτο του κουτιου να χρησιμοποιει.....

Οι περισσότερες μητρικές δεν έχουν ηχειάκι αλλά το ηχειάκι πάει σετ με το κουτί και είναι έτσι:

 

http://www.ebay.com/itm/2-pieces-of-Computer-MotherBoard-Speaker-buzzer-Free-shipping-to-world-/251257078094?pt=US_Computer_Case_Accessories_Tool_Kits&hash=item3a8016c14e

 

Tώρα αν το κουτί σου είχε ενσωματωμένο, είσαι σίγουρος ότι στο σύνδεσες στη σωστή θέση και όχι πχ σε έξοδο ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο θέμα έχω και εγώ με την MSI Z77A-G45. To speakακι που ειχα στο παλιο PC δε δουλευει με τιποτα,δοκιμασα και αλλο απο φιλο και παλι τα ιδια. Απλα το ξεχασα και δεν ξανα ασχοληθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλε μια φωτό τα ηχειάκια και ανεβασέ τα να τα δώ

τα καλώδια εκεί τα τοποθετείς;;

 

fp_headers.jpg

 

Ακριβως! :-)  τα speakerακια ειναι ακριβως οπως αυτα που εχει στην φωτο ο συμφορουμιτης achilles_g_ που σχολιασε πιο πανω http://www.ebay.com/itm/2-pieces-of-Computer-MotherBoard-Speaker-buzzer-Free-shipping-to-world-/251257078094?pt=US_Computer_Case_Accessories_Tool_Kits&hash=item3a8016c14e

2 τετοια του δοκιμασα και απο τις 2 πλευρες ωστε να ειμαι σιγουρος για την πολικοτητα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...