Προς το περιεχόμενο

eBay--Τί είναι το item ends στο messages


pgmank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τον τομέα messages στο βρετανικό eBay (ebay.co.uk).

 

Παρείγγειλα ένα προϊόν πριν τρείς μέρες, το πλήρωσα, μου έστειλε θετικό "feedback" ο πωλητής, και την επόμενη εργάσιμη ημέρα μου ήρθε ένα (μάλλον αυτοματοποιημένο) μήνυμα από τον πωλητή, στο τομέα messages, που λέει ότι έστειλε το προϊόν και διάφορες ακόμη πληροφορίες για την πολιτική του καταστήματός του στο eBay. Στο τίτλο του μηνύματος αναφέρεται κάτι για "item ends in 6th of May". Το προϊόν το έχω αγοράσει από "Buy it now", δεν είναι από δημοπρασία για να έχει λήξη, αν πρόκειται για κάτι τέτοιο.

 

Επίσης το "item ends in", υπάρχει και στις καρτέλες στον τομέα των "messages" και από κάτω πάλι γράφει "6th of May".

 

Τι σημαίνει αυτό ?

 

Επίσης το "feedback" το στέλνω αμέσως μόλις παραλάβω το προϊόν ή από πριν ?

 

Από ό,τι καταλάβατε, είμαι αρχάριος στο eBay :-D !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "item ends in" σημαίνει ποτε ληγει η αγγελία του πωλητη. δηλαδη μεχρι ποτε θα πουλαει το συγκεκριμένο αντικείμενο, εφοσων δεν εξαντληθει το αποθεμα του νωριτερα.

μετα την ημερομηνια αυτη αν θελει και εχει αποθεμα ακομα την ανανεωνει ή βαζει νεα.

 

feedback στελνεις αφου παραλαβεις και δεις οτι ειναι οκ, και λειτουργει κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...