Προς το περιεχόμενο

watercooling parts


gamer hd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το χτησιμο του υπολογιστη μου φτανει στο τελος θα ηθελα μια ακομα συμβουλη . Θα ηθελα να μου προτεινεται τι ψυγεια και τι μπλοκς να βαλω στο συστημα μου . Επισης το reservoir αμα το βαλω καθετα και χρησιμοποιησω την ταινια διπλης οψεως θα ειμαι ενταξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις όλα τα ψυγεία να είναι εντός κουτιού είτε ανέχεσαι να βγεί και κάποιο εκτός;

Επίσης δε θα βάλεις κανένα ψυγείο στα 5.25 υποθέτω. Έχει όλες τις θύρες γεμάτες με δίσκους κλπ.

 

Δες δύο ιδέες απο εδώ

 

http://www.overclock.net/t/1249762/cooler-master-haf-912-and-water-cooling/0_20

 

Προσπέρνα το ek rad stand είναι τραγικό απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε gamer αγορι μου. Γιατι τρωγεσαι χωρίς λόγο.... Που στο καλό θα την χώσεις την υδροψυξη σε αυτό το κουτι? Ειδικά έτσι όπως το έχεις φορτωμένο? 

 

Αντι να δώσεις καμια 400αρα σε νερο δεν δίνεις καλύτερα ένα 150αρι να παρεις κανενα σοβαρό κουτάκι......?

 

Και μετά αναρωτιέσαι γτ σε λένε όλοι τρολ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυγεια θα βαλω πανω και στο πλαινο , μπορω με μοντα να βαλω ενα μικρο μπροστα με μια πατεντα καθως εχω βγαλει το πανω μερος για τους σκληρους. Επισης θα βαλω και εγω ενα Koolance Radiator Mounting Bracket 

στο πισω μερος για να βαλω ενα ψυγειο εκτος

 

edit : εμενα με φοβηζει το reservoir να μην ειναι βιδωμενο καπου αλλα μονο με κολλα .. Εχω ενα καθετο pci  slot  πισω αριστερα μπορω να το βαλω καπως εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράβα 2 βίδες στο pci bracket και στήριξέ το εκεί.\

 

 

Αντί να βάλεις το ψυγείο με αυτό το άθλιο  mounting kit μπορείς απλά να το βάλεις πάνω απο το case σε push & pull. Με 30άρες αποστάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυγεια θα βαλω πανω και στο πλαινο , μπορω με μοντα να βαλω ενα μικρο μπροστα με μια πατεντα καθως εχω βγαλει το πανω μερος για τους σκληρους. Επισης θα βαλω και εγω ενα Koolance Radiator Mounting Bracket 

στο πισω μερος για να βαλω ενα ψυγειο εκτος

 

edit : εμενα με φοβηζει το reservoir να μην ειναι βιδωμενο καπου αλλα μονο με κολλα .. Εχω ενα καθετο pci  slot  πισω αριστερα μπορω να το βαλω καπως εκει?

 

Δεν μας δειχνεις και μια photo του κουτιου να σε βοηθησουμε περισσοτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και η φωτό είναι πολύ μικρή. Θεωρώ οτι μπορείς να πας ως εξής...

 

1 μονό 120 μπροστά

1 μονό 120 πίσω πάνω

1 τριπλό 120 πάνω εξωτερικά με push pull

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω και ενα δυπλο 120 μμ απο την μεσα μερια πανω και εξωτερικα του πανω μερους ενα τριπλο 120μμ τι λες?



με το reservoir τι θα κανω ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω νευρα και ειναι γ@μησε τα η μέρα ένα θα σου πω..

 

Όσο και να τρώγεσαι με τα ρούχα σου, υπολογιστές μια φορά δεν θα μάθεις ΠΟΤΕ!

 

Αντε πάρε καμια TITAN σε triple SLI και ασε τα νερα για κάποιον που το κατεχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διπλό πάνως πώς θα το χωρέσεις με ανεμιστήρες; Και επίσης ανεμιστήρας μέσα και άλλο ψυγείο με ανεμιστήρες ακριβώς απέξω δε προτείνεται. 

Θα σπρώχνεις ζεστό αέρα προς το έξω ψυγείο?

 

Ψύχω εύκολα με ένα καλό τριπλό και ένα μονό ποιο γρήγορο σύστημα απο το δικό σου. Δεν είναι ανάγκη διπλό και τριπλό. Άσε που τα μονά μπορείς και σε άλλο κουτί να τα χώσεις μαζί με το 3πλό. Ενώ τριπλό και διπλό δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διπλό πάνως πώς θα το χωρέσεις με ανεμιστήρες; Και επίσης ανεμιστήρας μέσα και άλλο ψυγείο με ανεμιστήρες ακριβώς απέξω δε προτείνεται. 

Θα σπρώχνεις ζεστό αέρα προς το έξω ψυγείο?

 

Ψύχω εύκολα με ένα καλό τριπλό και ένα μονό ποιο γρήγορο σύστημα απο το δικό σου. Δεν είναι ανάγκη διπλό και τριπλό. Άσε που τα μονά μπορείς και σε άλλο κουτί να τα χώσεις μαζί με το 3πλό. Ενώ τριπλό και διπλό δύσκολα.

 

SwAToNeR για το καλό της δικής σου ψυχικής υγείας θα σου πρότεινα να μην του δινεις και πολύ σημασία και να μην πολυ ασχοληθεις με το θεμα.

 

Ειναι 13 χρονων παιδακι που απλα τρώει τα χρήματα του μπαμπα και ψαχνει τρόπους να του φαέι ακομη περισσοτερα!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...