Προς το περιεχόμενο

Acer 5842g - προβλημα.


paulchro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το συγκεκριμενο λαπτοπ, εχει παρουσιασει προβλημα στην τροφοδοσια του, δηλαδη ειτε με το φορτιστη και την μπαταρια πανω ειτε μονο με το φορτιστη δεν δουλευει και εννοειται δεν φορτιζει η μπαταρια. Οσο ειχε λιγο μπαταρια δουλευε κανονικα. Το εχω παει σε 2 service και τιποτα και εδωσα και 50 ευρω. Εχει κανεις καποια ιδεα η που να το παω; Κριμα ειναι να πεταω λευτα στον καθε ασχετο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

5742g*

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέταξες 50 ευρώ "ερήμην"

με 87 ευρώ κομπλέ καινούρια ΑΝ είναι θέμα μητρικής το πρόβλημαLink.png Site: http://www.ebay.co.uk/itm/ACER-ASPIRE-LAPTOP-MOTHERBOARD-MB-R4L02-001-NEW-5742-5742G-LA6631P-/130798196287?pt=Motherboards&hash=item1e742e163f">ACER ASPIRE

η τεχνικοί που το κοίταξαν τι σου είπαν;;τι βλάβη έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφερω το θεμα, εχω παρει αλλο laptop αλλα δεν με χαλαγε να φτιαξω και αυτο. Λοιπον το πηγα σε 2 μαγαζια και κανενα δεν καταφερε να το φτιαξει.Το ενα μαλιστα ειναι κ "μεγαλη" εταιρια υποτιθετε.

Το θεμα ειναι 99.9% της μητρικης. Ο κωδικος της ειναι la-5893p.

 

edit: το μονο που κανει ειναι οταν βαζω τον φορτιστη αναβοσβηνει 3-4 φορες το Power και μετα τιποτα.

Επεξ/σία από paulchro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον να εχει βραχυκυκλωμα το motherboard,συνηθως αυτη τη συμπεριφορα εχουν τα βραχυκυκλωματα και ισως αν μετρησει καποιος την ταση εσωτερικα στο motherboard να μετραει 9-10v ενω το τροφοδοτικο να δινει κανονικα 19v(αν ειναι αυτη η ταση του)

Αποψη μου,μην μπλεξεις αλλο με  διαγνωσεις,παρα σε αλλαγη motherboard(αν διαπιστωθει απο καποιον οτι φταιει πραγματικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον να εχει βραχυκυκλωμα το motherboard,συνηθως αυτη τη συμπεριφορα εχουν τα βραχυκυκλωματα και ισως αν μετρησει καποιος την ταση εσωτερικα στο motherboard να μετραει 9-10v ενω το τροφοδοτικο να δινει κανονικα 19v(αν ειναι αυτη η ταση του)

Αποψη μου,μην μπλεξεις αλλο με  διαγνωσεις,παρα σε αλλαγη motherboard(αν διαπιστωθει απο καποιον οτι φταιει πραγματικα)

 

Μωρε εγω να την αλλαξω, μπορω να το κανω κ μονος μου. Το θεμα ειναι οτι τις βρισκω ακριβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...