Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά από άλλον σε λογαριασμό μου στη Paypal


chad21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

 

Θέλω να μου στείλει κάποιος κάποια χρήματα μέσω Paypal(βασικά όχι σε μένα αλλά σε κάποιον γνωστό μου). Τι πρέπει να κάνω, να του δώσω τον λογαριασμό μου paypal; Και μετά αν μεταφερθούν τα χρήματα να τα στείλω στην τράπεζά μου; Πώς γίνεται αυτό, πρέπει να συνεννοηθώ με την τράπεζα; Συνεργάζονται όλες;

 

Ο γνωστός μου έχει έναν λογαριασμό paypal αλλά δεν το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να είναι ανενεργός; Η να γίνει κάποια μεγάλη χρέωση όταν γίνει η μεταφορά;

 

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει λεπτομερειακά (Λολα να ένα μήλο) θα το εκτιμούσα, διότι και εγώ και ο γνωστός μου δεν γνωρίζουμε από paypal...

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως τα περιγράφεις δεν το βλέπω να ειναι εφικτο, δωσ' του ενα IBAN να σου βάλει να χρήματα στον λογαριασμό σου με την μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε μου δεν γίνεται, δεν ξέρω γιατί. Θέλει να τα στείλει μόνο μέσω paypal. Υπάρχει όριο στις τραπεζικές του μεταφορές, κάτι τέτοιο είπε. Αν ρωτήσω την τράπεζά μου, δεν θα μου πουνε πώς να συνδέσω το paypal με την τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να συνδέσεις το παυπαλ σου με τραπεζικό λογαριασμό για να εισπράξεις τα χρήματα, και στον δικό σου, δίνεις το εμαιλ με το οποίο κάνεις lοgin στο παυπαλ και σου μεταφέρει τα χρήματα.

 

Αν πρόκειται πάντως για μεγάλο ποσόν ελέγχεσαι και απο το παυπαλ (δεν ξέρω πιο είναι το όριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα ρωτήσω την τράπεζα πώς να συνδεθεί ο λογαριασμός με την paypal. Αν και ο γνωστός μου πήγε στην πειραιώς και ρώτησε και του είπε ένας εκεί "ούτε ξέρω πώς γίνεται αυτό"! Άκου απάντηση ρε!! χαχαχα, τέσπα ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα ρωτήσω την τράπεζα πώς να συνδεθεί ο λογαριασμός με την paypal. Αν και ο γνωστός μου πήγε στην πειραιώς και ρώτησε και του είπε ένας εκεί "ούτε ξέρω πώς γίνεται αυτό"! Άκου απάντηση ρε!! χαχαχα, τέσπα ευχαριστώ!!

 

Η τράπεζα δεν γνωρίζει τίποτα για παυπαλ κλπ, θα σε κοιτάνε σαν ufo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα ρωτήσω την τράπεζα πώς να συνδεθεί ο λογαριασμός με την paypal. Αν και ο γνωστός μου πήγε στην πειραιώς και ρώτησε και του είπε ένας εκεί "ούτε ξέρω πώς γίνεται αυτό"! Άκου απάντηση ρε!! χαχαχα, τέσπα ευχαριστώ!!

 

Ε καλα του είπε, γιατί να ξέρει η τράπεζα?

Άρχισε κάνοντας login στο paypal, αμα δεν ξερεις καν αν ειναι ενεργος ο λογαριασμος τι το ψάχνεις?

Εκεί θα προσθέσεις τον λογαριασμό τράπεζας, θα ακολουθήσεις τις οδηγίες για να τον επιβεβαιώσεις, και θα δεις στο help τις διαδικασίες και τις χρεώσεις.

 

PS: το paypal θα κάνει μεταφορά σε λογαριασμό τρίτου, δε θα τραβήξει η τράπεζα τα λεφτά, δε θα γίνει καμία "σύνδεση" από την τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, δηλαδή θα κάνω log in και θα προσπαθήσω να προσθέσω τον λογαριασμό της τράπεζας. Οκ ελπίζω να το βρω.. :P



Βρήκα νομίζω άκρη ευχαριστώ! Ο άλλος είναι Κύπριος και γι αυτό έχουν όριο στις συναλλαγές τους, μέχρι 200 € περίπου τους το έχουν κάνει... Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δίνεις μόνο το e-mail και σου στέλνουν χρήματα. 

Τον λογαριασμό τραπέζης τον δηλώνεις στο PAYPAL  σε μορφή IBAN

Όταν πάρεις τα χρήματα τα κατεβάζεις ( Withdraw ) στον τραπεζικό σου λογαριασμό . 

Θα πρέπει να εμπιστεύεσαι αυτόν που στα έστειλε , γιατί μπορεί στο μέλλον να κάνει αμφισβήτηση της συναλλαγής και να  έχεις προβλήματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...