Προς το περιεχόμενο

προβλημα στο boot των windows


antbyron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας insomniaks. Το λαπτοπιον ενός φίλου αντί για την επιφάνεια εργασίας βγάζει μαύρη οθόνη. Θα του κάνω φορμάτ. Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω κάτι αρχεία από μέσα και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κάποιο linux live cd. Ποιο όμως ώστε να είναι εύκολο στην χρήση;

 

Αν και με το φορμάτ σε win7 δεν σβήνονται τα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως, όταν τα windows bootάρουν κανονικά αλλά μπαίνουν σε μαύρη επιφάνεια εργασίας, ευθύνεται η πειρατεία. Πρέπει δηλαδή να ενεργοποιηθούν με το σχετικό κλειδί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως, όταν τα windows bootάρουν κανονικά αλλά μπαίνουν σε μαύρη επιφάνεια εργασίας, ευθύνεται η πειρατεία. Πρέπει δηλαδή να ενεργοποιηθούν με το σχετικό κλειδί...

ναι αλλά βγάζει και το ανάλογο μήνυμα. Στην περίπτωση του φίλου δεν βγάζει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο για το format τότε.

 

Σου προτείνω να δουλέψεις με ubuntu live cd μόνο και μόνο επειδή είναι η περισσότερο ευρέως διαδεδομένη διανομή, δεν νομίζω να είναι τυχαίο... λογικά θα είναι και η πιο εύχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...Το λαπτοπ ενός φίλου ...βγάζει μαύρη οθόνη. Θα του κάνω φορμάτ. Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω κάτι αρχεία από μέσα και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κάποιο linux live cd...

Mπορείς και να βγάλεις τον HDD και να πάρεις τα αρχεία μέσω ενός USB to SATA cable:

 http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=ide+usb&price_max=14.0&price_min=8.001 ή καλύτερα ενός External HDD USB Case: http://www.skroutz.gr/c/667/external-cases-usb.html

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...