Προς το περιεχόμενο

skype πρόβλημα με την συνχώνευση με το msn τη κάνω τώρα


gtr4460

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα  αναβαθμιση  msn.....με skype 6....αλλα  στο  σταδιο  που ζητουσε  αν  εχω  λογαριασμο  skype........ειπα  οχι, δεν  συνχωνευθικαν  οι  επαφες και  τωρα....βγαινω  απο  τον  ενα  λογαριασμο  και  μπαινω  στον  αλλο! οσες  φορες  και  αν  τον  ξαναεκανα  εγκαταστσση αδυνατον  να  συνχωνευθουν  για  να  τις  εχω  ολες  μαζι  τις  επαφες!! τι  κανω  τωρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από το skype εννοώ. 

 

Με μία γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα και αυτό.

 

http://community.skype.com/t5/Live-Messenger/Can-t-find-the-merge-function-with-Live-Messenger-after-logon-in/m-p/1369096/highlight/true#M3750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, τότε το μεταφράζω για να είναι διαθέσιμο και στα Ελληνικά.

 

 

1. Πάμε στην ιστοσελίδα του skype και βεβαιωνόμαστε πως δεν είμαστε συνδεδεμένοι από κάπου.

2. Πατάμε login με τον microsoft λογαριασμό μας, χρησιμοποιώντας το "yourliveaccount".

3. Έπειτα πάμε στη σελίδα του λογαριασμού (Account) και στη συνέχεια πατάμε στο Προφίλ (Profile) κάτω από τις λεπτομέρειες λογαριασμού (Account Details).

4. Στο προφίλ (Profile) θα δούμε πως ο λογαριασμός "live:yourliveaccount" είναι συνδεδεμένος με τον "yourliveaccount".

5. Πατάμε στην επιλογή αποσύνδεση "Unlink", θα μας πει πως ο λογαριασμός μας θα παύσει να είναι συνδεδεμένος και το "live:yourliveaccount" θα κλείσει. (πατάμε ok, εφόσον αυτός είναι ένας αυτοματοποιημένος λογαριασμός).

6. Αποσυνδεόμαστε (logout) από το Skype, και πάμε ξανά στη σελίδα σύνδεση (Sign In).

7. Ελέγχουμε να μην είμαστε από κάπου συνδεδεμένοι στον λογαριασμό μας. Αν χρειαστεί κλείνουμε και ανοίγουμε πάλι το πρόγραμμα πλοήγησης (browser).

8. Τώρα, χρησιμοποιούμε και πάλι την επιλογή εισόδου με λογαριασμό Microsoft (Microsoft

Account) και συνδεόμαστε με τον λογαριασμό μας "yourliveaccount".

9. Σε αυτό το βήμα θα πρέπει να μας ζητήσει να συγχωνεύσουμε τους λογαριασμούς μας, εφόσον ο "yourliveaccount" δεν είναι πλέον συνδεδεμένος.

10. Ακολουθούμε τις οδηγίες για να συγχωνεύσουμε τους λογαριασμούς μας .

11. Μόλις γίνει αυτό τότε μπαίνουμε στην εφαρμογή skype, με τον skype λογαριασμό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν δεν θέλω να έχω της επαφές skype και msn μαζι τη κάνω εκεί μπερδέφτηκα λίγο



τόρα τα έκανα χειρότερα αστο φιλαράκι δεν γίναιτε τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν δεν θέλω να έχω της επαφές skype και msn μαζι τη κάνω εκεί μπερδέφτηκα λίγο

 

τόρα τα έκανα χειρότερα αστο φιλαράκι δεν γίναιτε τίποτα

Αν δεν θέλεις να τις έχεις μαζί απλά δεν συνγχωνεύεις τους λογαριασμούς...και όπως είσαι μπαίνεις στο skype με το λογαριασμό που έμπενες στο msn

 

Κατέβασε τη τελευταία έκδοση του skype και στην αρχική σελίδα πριν συνδεθείς σε ρωτάει οπότε ξαναδοκιμάζεις να ενώσεις του λογαριασμούς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και αν δεν θέλω να έχω της επαφές skype και msn μαζι τη κάνω εκεί μπερδέφτηκα λίγο

 

 

Μα η αρχική σου ερώτηση ήταν πως θα τις συγχωνεύσεις. Τι ακριβώς θες να κάνεις; Να τις έχεις ξεχωριστά ή να τις συγχωνεύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι όταν μπαίνω με τον λογαριασμό του msn δεν μου βγαζει της επαφές αυτό είναι το κύριο πρόβλημμα όλα τα άλλα είναι δευτερέυοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Πάντως στο αρχικό σου ερώτημα 

 

αδυνατον  να  συνχωνευθουν  για  να  τις  εχω  ολες  μαζι  τις  επαφες

 

σου απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...