Προς το περιεχόμενο

πλεξικλας στο πλαινο μερος


smoke0man2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα μηπως ξερεττε τροπο καταστημα ι οτι αληο για να μ κοψει το πλαινο μερος και να μ βαλει πλεξι κλασ???ευψαριστω πολυ 

t kouti m 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.techspot.com/images/products/cases/org/799842610_1189742708_o.jpg&imgrefurl=http://www.techspot.com/products/cases/bitfenix-raider.81952/&h=405&w=300&sz=24&tbnid=y1dhIo3i9VfTwM:&tbnh=90&tbnw=67&zoom=1&usg=__D7zM54DP7fopq2rJT8X5QC4C3zs=&docid=dyBrMzK63MLzaM&hl=el&sa=X&ei=FwCJUaGBC4-p7Aa-6YBg&sqi=2&ved=0CEAQ9QEwAg&dur=64

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον διόρθωσε το μύνημα γιατί ΚΑΗΚΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ! :P

 

αμα δεν έχεις εμπειρία απο μόντες (κρίμα να χαλάσει το raider) δες εδώ http://www.slackerxl.com/ και επικοινώνισε για το τι θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω το μονο που θελω ειναι 

να κοψω το πλαινο  και να βαλω πλεξι κλασ 

απο εργαλεία τι έχεις?

απο χειρισμό εργαλείων κοπής πως τα πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω τπτ ... και καλα θα κανω να μην τ ακουμπησω εγω....οποτε  καλυτερα  να το παω καπου π να ξερου?

ναι,δες το site ποιό πάνω που σου έδωσα και στήλε μαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερεις πως να τ κανω μονος μ  ? με καποιο tutorial ι να  μου πεις εσυ?

αρχικά θες σωστά εργαλεία,άρχισε με αυτό.

 

δραπανοκατσάβιδο,dremmel με καλό διαμαντόδισκο και ίσως χρειαστείς σέγα.

αυτά είναι τα αρχικά(αν και θα χρειαστείς κι αλλα αργότερα)

 

οπότε αν δεν έχεις αυτά ή δεν τα έχει κάποιος γνωστός καταλαβαίνεις οτι θα σου κοστίσει 2 φορές το κουτί σου :P

γιαυτό σου λέω να το πας να στο φτιάξουν(γλυτώνεις και το ρίσκο του να τα κάνεις μαντάρα και να καταστρέψεις το κουτί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστεις καποια εργαλεια οπως επισης θα πρεπει να βαψεις και το side panel μετα το κοψιμο..<br><br>

Απο την στιγμη που λες οτι καλυτερα να μην το κανεις μονος σου παει να πει οτι θα ειναι και η πρωτη φορα που θα κανεις κατι αναλογο,οποτε θα σου προτεινα αφου αγορασεις τα εργαλεια (αν τελικα αποφασισεις να το κανεις εσυ) να δοκιμασεις να κοψεις καποιο αλλο κομματι αλουμινιο ή καποιο παλιο κουτι πριν προχωρησεις με το κουτακι σου!<br><br>

Παντως δεν νομιζω πως σε συμφερει να αγορασεις εργαλεια-χρωματα για ενα μονο παραθυρο,καλυτερα να στο κανει καποιος αλλος που το κατεχει κιολας..πχ ο Κοπριτης στο link που σου εδωσε παραπανω ο φιλος :-)<br><br>

 

Edit: σκουριασαμε :-P

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστεις καποια εργαλεια οπως επισης θα πρεπει να βαψεις και το side panel μετα το κοψιμο..

 

Απο την στιγμη που λες οτι καλυτερα να μην το κανεις μονος σου παει να πει οτι θα ειναι και η πρωτη φορα που θα κανεις κατι αναλογο,οποτε θα σου προτεινα αφου αγορασεις τα εργαλεια (αν τελικα αποφασισεις να το κανεις εσυ) να δοκιμασεις να κοψεις καποιο αλλο κομματι αλουμινιο ή καποιο παλιο κουτι πριν προχωρησεις με το κουτακι σου!

 

Παντως δεν νομιζω πως σε συμφερει να αγορασεις εργαλεια-χρωματα για ενα μονο παραθυρο,καλυτερα να στο κανει καποιος αλλος που το κατεχει κιολας..πχ ο Κοπριτης στο link που σου εδωσε παραπανω ο φιλος :-)

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

επίσης πέρα απο τόσα λεφτά που θα δώσει στα εργαλεία(που φαίνεται οτι δεν έχει)

ρισκάρει πάρα πολύ στο να αποτύχει η μόντα αφου είναι η πρώτη του φορά και δεν έχει κάποιες στοιχιώδης γνώσεις στο κόψιμο πλεξιγκλας και λαμαρίνες(και τα 2 έχουν ιδιαιτερώτητες στην κοπή τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο λεω και εγω,γιαυτο λεω να δοκιμασει πρωτα αλλου πριν κανει οτιδηποτε στο κουτι του..

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ότι σου λέει ο Βασίλης..δεν μπορούμε να ξέρουμε κάτι που αφορά άλλο άτομο,πάρε ένα τηλέφωνο εξήγησε του τι θες και αν η τιμή δεν σε ικανοποιεί το ψάχνεις παραπέρα.

 

Αν και όπως σου είπα το να αγοράσεις τόσα πράγματα για να κάνεις ένα μόνο παράθυρο δεν αξίζει :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...