Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein: The New Order


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Εναλλακτικής-υποθετικής ιστορίας" είναι..εντάξει.

Oπως και η ταινια "Οι Γερμανοι ξαναρχονται " :P

Για ταινια πιστευω παντως θα τα εσπαγε..

Επισης ο πρωταγωνιστης θα επρεπε να ειναι o Til Schweiger που εκανε τον Hugo Stiglitz στο Ιnglourious Basterds..Toυ μοιαζει νομιζω ..

 

inglourious-basterds-May13photo-04.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδα λίγο το παιχνίδι, μου φάνηκε αρκετά καλό θέλω να το συνεχίσω όσο πιο σύντομα μπορώ 


 

Από gameplay καλύτερο από Crysis 3 αλλά χειρότερο από Metro LL. 

σε αυτό θα συμφωνήσω


Καλα ναι δεν βλεπεται ..Εγω το βλεπω GOTY μεχρι στιγμης ...

μέχρι στιγμής παίζει και πολύ και να είναι, αλλά είναι αρκετά νωρίς ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AI των αντιπάλων παλεύετε; γιατί σε ένα δύο βιντεάκια που είδα η κίνηση και η συμπεριφορά τους ήταν για τα πανηγύρια.

Ενα σου λεω μονο,αν οι Ναζι ειχαν την ΑΙ αυτων του παιχνιδιου ο Β παγκοσμιος δε θα ειχε ξεκινησει καν :-D

Κακη ΑΙ σε γενικες γραμμες κατι που εμενα με ξενερωνει στα παιχνιδια αλλα ειναι τοσο εθιστικο το καταραμενο που απλα το προσπερνας οσο απιστευτο και αν σου ακουγεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι θα άρεσε σε κανέναν αν κάθε φαντάρος γινόταν νίντζα ή mini-boss. Εννοώ δεν θα ταίριαζε καν με την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

 

Δλδ στα old-school έχεις τον εχθρό και περιμένεις η συμπεριφορά του να είναι απλή: σε βλέπω, σου επιτίθομαι. Άντε το πολύ να προσπαθήσω να πάρω καμιά στοιχειώδη κάλυψη, γιατί είμαστε στο 2014.

 

Imho έτσι το βλέπω, έτσι το θέλω. Υπάρχουν σαφώς παιχνίδια που θέλεις το AI να κάνει τα τρελά του, πχ. Crysis, Thief κτλ. Εδώ όχι τόσο. Δεν είναι τυχαίο ότι τα FPS παλιά ονομάζοταν (σαν κατηγορία) "shoot'em up".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν απαγορεύεται να μοιραστούμε links από άρθρα μας. Αν απαγορεύεται παρακαλώ να διαγραφεί και με συγχωρείτε.

 

Όποιος ενδιαφέρεται για ένα PC Focused Review του παιχνιδιού ας ρίξει μια ματιά στο άρθρο μου.

http://alt-tab.gr/wolfenstein-the-new-order-review/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΙ = Artificial Intelligence, οι NAZI στην πραγματικότητα είχαν σκέτο Intelligence :P

Και που θες να ξερω τι σημαινει artificial ρε συ?Με τον Καρολο της Αγγλιας νομιζεις οτι μιλας? :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν απαγορεύεται να μοιραστούμε links από άρθρα μας. Αν απαγορεύεται παρακαλώ να διαγραφεί και με συγχωρείτε.

 

Όποιος ενδιαφέρεται για ένα PC Focused Review του παιχνιδιού ας ρίξει μια ματιά στο άρθρο μου.

 

http://alt-tab.gr/wolfenstein-the-new-order-review/

Πολυ καλο αθρο φιλε μου!!τα συγχαρητηρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι θα άρεσε σε κανέναν αν κάθε φαντάρος γινόταν νίντζα ή mini-boss. Εννοώ δεν θα ταίριαζε καν με την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

 

Δλδ στα old-school έχεις τον εχθρό και περιμένεις η συμπεριφορά του να είναι απλή: σε βλέπω, σου επιτίθομαι. Άντε το πολύ να προσπαθήσω να πάρω καμιά στοιχειώδη κάλυψη, γιατί είμαστε στο 2014.

 

Imho έτσι το βλέπω, έτσι το θέλω. Υπάρχουν σαφώς παιχνίδια που θέλεις το AI να κάνει τα τρελά του, πχ. Crysis, Thief κτλ. Εδώ όχι τόσο. Δεν είναι τυχαίο ότι τα FPS παλιά ονομάζοταν (σαν κατηγορία) "shoot'em up".

 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν πιστεύω πως πριν 75 χρόνια υπήρχαν οι ίδιες τακτικές που υπάρχουν σήμερα, και πως οι Γερμανοί δεν ήταν τρελά εκπαιδευμένοι, όπως είναι σήμερα διάφορες επίλεκτες ομάδες.

 

Δηλαδή και να είχε AI σαν του πρώτου F.E.A.R., δεν ξέρω αν θα ταίριαζε και πολύ, και αν θα ήταν ιδιαίτερα ρεαλιστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...