Προς το περιεχόμενο

Windows Blue: Δημόσια δοκιμαστική έκδοση τον Ιούνιο και πιθανή επιστροφή του πλήκτρου έναρξης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό ειναι πως θα πληρώνουμε απο εδω και μπρος τέτοιου είδους αναβαθμίσεις!Λιγα μεν αλλά θα τα σκαμε!

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Το είδες στο φλιτζάνι, ε;

Ξέρεις να λες και τον μαιντανό;

 

Αυτό που πάτε και βγάζετε από μόνοι σας συμπεράσματα, και τα πιστεύετε κιόλας λες και είναι το πιο σίγουρο πράγμα στον κόσμο, και θυμώνετε κιόλας, είναι εκπληκτικό. Εγώ προσωπικά γελάω πάρα πολύ.

 

"Λίγα μεν αλλά θα τα σκάμε."

Ναι, γιατί τα έχεις χρυσοπληρώσει τα windows τόσα χρόνια, ε;

 

Άσε μας ρε φίλε, παίξε εκεί με το ipad σου κι άσε μας να μιλήσουμε σοβαρά. Άιντε μπράβο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

Επίσης τα 8 για μένα δεν είναι και όσο σταθερά ήταν τα 7. Εχω φάει πιο πολλές μπλε οθόνες από ότι στα vista... 

Κατι κανεις πολυ λαθος ή εισαι με ελλατωματικο hardware. Απο εποχη Vista για την ακριβεια.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατι κανεις πολυ λαθος ή εισαι με ελλατωματικο hardware. Απο εποχη Vista για την ακριβεια.

τα λεφτά μου στο pebkac...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επίσης τα 8 για μένα δεν είναι και όσο σταθερά ήταν τα 7. Εχω φάει πιο πολλές μπλε οθόνες από ότι στα vista... 

Κατι κανεις πολυ λαθος ή εισαι με ελλατωματικο hardware. Απο εποχη Vista για την ακριβεια.
Και σε μενα το ιδιο γινοταν. Για να στρωσει χρειαστηκε νεους drivers απο το site για το raid και οχι το update των win8, update στο firmware του ssd και ξηλωμα του amd catalyst legacy drivers... Μετα απο πολυ ταλαιπωρία και ψαξιμο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και σε μενα το ιδιο γινοταν. Για να στρωσει χρειαστηκε νεους drivers απο το site για το raid και οχι το update των win8, update στο firmware του ssd και ξηλωμα του amd catalyst legacy drivers...

Δεν μου ακουγεται σαν προβλημα των Windows.

Μετα απο πολυ ταλαιπωρία και ψαξιμο...

Σαν τακτικη,παρολου που μπορει να ακουγεται κοινοτυπη, ενα απο τα πρωτα πραγματα που κανεις οταν αντιμετωπιζεις αντιστοιχα προβληματα, ειναι να εισαι up to date απο αποψη drivers για οποιοδηποτε 3rd party hardware ειναι απαραιτητο.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θελουμε

 

1, δυνατότητα επιλογής στο desktop να έχουμε κανονική έναρξη η έστω κάτι που όταν πατάς να μην πηγαίνει full screen

2, δυνατότητα απόκρυψης εντελώς του metro αν επιθιμουμε

3. φέρετε πίσω το καταραμένο aero δεν την αντέχω αυτή την ασχήμια win 98 μου θυμίζει ακόμη και τα xp είναι ποιο όμορφα με τα 3d κουμπάκια τους κλπ

 

 

Άρα θες windows7. Πίστεψέ με και το καλύτερο UI στον κόσμο να έφτιαχνε η MS στα 8, πάλι δεν θα σου άρεσε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι συνταγμα για τσαμπουκα ρε σεις.... φερτε και τα κουμπακια της εναρξης ....... και τα aero σας. Εγω θα σκασω μυτη με τη μπλε φατσουλα............. κοτουλες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν υπάρχει σωστό και λαθος , αν σε καποιον δεν αρέσουν τα 8 και οπως ειναι στημένα μένει στα 7 και οταν και αν τα 8 αποκτήσουν τα features που θέλει παει στα 8 και όμορφα, ειναι καθαρά τι βολεύει τον καθενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου φιλαρακο μου, βαλε τα 7 και σε παρακαλω μην αλλαξεις ποτε.

Δεν ειναι οτι βαριεσαι το στησιμο, ειναι οτι ξερεις πως μολις βγουν τα 8.1 θα ειναι αυτο που θες, και θα βαριεσαι να βγαλεις τα 7.

Οσο για το Αερο ειναι απαισιο.

Τα windows 8 εχουν τρομερο φουτουριστικο στυλ, και οχι ψευτο εφε και 3δ κουμπακια.

Απλα λυτα και πανεμορφα, χωρις να σε κουραζουν στο ματι.

Και.. ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΣΤΑΡΤ ΤΩΝ 7 ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ 1 ΤΕΤΑΡΤΟ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ? (+ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ APP ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ενω ΣΤΑ 8 ΜΕ 2 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ)

Damn, brain damaged people.

 

Εξακολουθεις να εισαι φανατισμενος και να μην ξερεις τι λες. Ο κοσμος κρινει βαση των δικων του αναγκων. Μπορει για εσενα να ηταν η στιγμη που περιμενες ολη την ζωη σου αλλα δεν ειναι ετσι για ολους μας.

Δεν θα σου επιστρεψω τον χαρακτηρισμο, εισαι θολωμενος και δεν ξερεις τι γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you'd like to know more, you can search online later FOR THIS ERROR: ..........

 

Ναι ε; και για να βρω τον κωδικό τύπου: 0χ0000000xx πρέπει να ψάχνω στα συμβάντα συστήματος εφόσον τα έχω ανοιχτά κιόλας.

 

 

Κατι κανεις πολυ λαθος ή εισαι με ελλατωματικο hardware. Απο εποχη Vista για την ακριβεια.

 

 

Μπορεί όντως να είμαι με ελλατωματικό hardware δεν αντιλλέγω (δεν έχω όρεξη να το ψάξω και μετά δε θα έχω και λεφτά να το φτιάξω), αλλά τα 7άρια δεν είχαν πρόβλημα... Όπως και να χει μου θύμισαν εποχές που είχα Vista και φόραγε το PC μου μία παλιά sound blaster η οποία δεν υποστηριζόταν επίσημα (η οποία στα 7 μπήκε με drivers από win XP χωρίς πρόβλημα!!!) αλλά μόνο όταν είχα πάνω στο μηχάνημα πάνω από 3 γίγα ραμ πέταγε μπλε οθόνες, αλλιώς δεν είχα πρόβλημα. xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παν μέτρον άριστον προφανώς το ξεχάσαμε παρότι το αναζητούμε αλλά ποτέ δεν είναι αργά και περιμένω περισσότερη φιλικότητα στο χρήστη, πάντως στο macos φορητό με το launchpad βλέπω τις εφαρμογές με κύλιση του ποντικιού δεξιά ή αριστερά όπως το iphone και είναι το καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μία παλιά sound blaster 

 

Και κάπου εδώ σταματήσαμε να διαβάζουμε το πολύ ενδιαφέρον πόστ σου περί σταθερότητας των windows και της συμβατότητας με το hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...