Προς το περιεχόμενο

Γιατί freemail.gr


fidolos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα έπεσα πάνω στο freemail.gr. Δεν θα κρίνω τις υπηρεσίες κλπ απλά μια απορία. Ποιος και γιατί μπορεί να κάνει email εκεί και όχι σε gmail, outlook, yahoo κλπ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος και γιατί μπορεί να κάνει email εκεί και όχι σε gmail, outlook, yahoo κλπ?

Ο οποιοσδήποτε.

Γιατί έτσι θέλει. Μπορεί να θέλει και κάποιο εντελώς πρόχειρο e-mail, ή για όποιοδήποτε άλλο λόγο.

Τόσο περίεργο σου φαίνεται; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οποιοσδήποτε.

Γιατί έτσι θέλει. Μπορεί να θέλει και κάποιο εντελώς πρόχειρο e-mail, ή για όποιοδήποτε άλλο λόγο.

Τόσο περίεργο σου φαίνεται; :huh:

 

Μήπως ο φίλος ρωτάει από τεχνικής άποψης; Δηλαδή μήπως υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα της συγκεκριμένης υπηρεσίας έναντι των πιο καθιερωμένων που ανέφερε ως παραδείγματα;

 

Προσωπικά, δε μπορώ να απαντήσω σε αυτό το υποθετικό ( ; ) ερώτημα, καθώς δεν είχα ποτέ λογαριασμό email εκεί... :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έπεσα πάνω στο freemail.gr. Δεν θα κρίνω τις υπηρεσίες κλπ απλά μια απορία. Ποιος και γιατί μπορεί να κάνει email εκεί και όχι σε gmail, outlook, yahoo κλπ?

 

Γιατι ΕΤΣΙ! :D

Τι απορια ειναι αυτη ρε φιλε?

Καποιος θελει αυτο καποιος θελει εκεινο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα παν οι παραπάνω. Εξάλλου το freemail είναι παλιότερο απ το gmail, οπότε κάποιοι δε μπήκαν καν σε τέτοιο δίλημμα τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεσατε να με φατε ρε παιδια. χαχαχα

 

Φυσικα και ο καθενας κανει οπου θελει email. Αυτο που θελω να πω ειναι το εξης: Αφου υπαρχουν και υπηρχαν ΔΩΡΕΑΝ με πολλες περισσοτερες υπηρεσιες και ευκολιες απο το freemail, ποιο το κινητρο καποιου να γραφτει σε αυτο? Δηλαδη αν μπορεις με τα ιδια λεφτα ή δωρεαν να παρεις μερσεντες, φερραρι, πορσε, γιατι καποιοςνα παρει ζασταβα.

 

 

Υ.Γ. Συγνωμη αν προσβαλα καποιον με το ερωτημα μου. Επισης δεν εχω κατι με το freemail.gr. Μπραβο σε οποιον το εφτιαξε. Εγω το ερωτημα το εθεσα με διαθεση κουβεντουλας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ε κάποιος (ποιος δεν ξέρω) το έφταιξε και το έχει σαν υπηρεσία. Δεν νομίζω να σου προσφέρει περισσότερα από το gmail σε καμία περίπτωση (οκ ολόκληρη google είναι από πίσω), απλά φαντάζομαι όπως φτιάχνανε το '97 irc servers ελληνικούς πχ, έτσι και το μαιλ. Λογικά αν θες κάτι "ελληνικό" (.gr) και ένα απλό μαιλ χωρίς να σου διαβάζουν τα εμαιλ τρίτοι (βλέπε google) κάνεις εκεί (όχι πωως είσαι σίγουρος και εκεί, κουβέντα να γίνεται)

Αν και απότι βλέπω το έχουν "παρατήσει" οι developers Από το 2009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεσατε να με φατε ρε παιδια. χαχαχα

 

Φυσικα και ο καθενας κανει οπου θελει email. Αυτο που θελω να πω ειναι το εξης: Αφου υπαρχουν και υπηρχαν ΔΩΡΕΑΝ με πολλες περισσοτερες υπηρεσιες και ευκολιες απο το freemail, ποιο το κινητρο καποιου να γραφτει σε αυτο? Δηλαδη αν μπορεις με τα ιδια λεφτα ή δωρεαν να παρεις μερσεντες, φερραρι, πορσε, γιατι καποιοςνα παρει ζασταβα.

 

 

Υ.Γ. Συγνωμη αν προσβαλα καποιον με το ερωτημα μου. Επισης δεν εχω κατι με το freemail.gr. Μπραβο σε οποιον το εφτιαξε. Εγω το ερωτημα το εθεσα με διαθεση κουβεντουλας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

 

Offtopic: Ρε παιδιά μπήκα από το ipad φιλου από την εφαρμογή και αφού συνδέθηκα με τον κωδικό μου, γιατί φάνηκε ο δικός του? τρέχει κάτι με τα logins? Επίσης από safari και ipad δεν μπορούσα να συνδεθώ με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εμένα μου βγάζει όλα τα εισερχόμενα που είναι στα ελληνικά ως αλαμπουρνέζικα και δεν μπορώ να το διαβάσω. Πως να το φτιάξω;

 

Edit:Το βρηκα, το βρηκα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει γούστα ειναι αυτα βασικά αν το χρησιμοποιούσα εγω θα ηταν για να στηρίξω καποια ελληνική προσπάθεια που κρύβεται απο πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Χρησιμοποιώ το freemail.gr από τότε που δημιουργήθηκε το 1997. Τότε ήταν πρωτοποριακό για τα Ελληνικά δεδομένα. Συνεχίζω να το χρησιμοποιώ κυρίως μέσω outlook, οπότε το απαρχαιωμένο περιβάλλον του δεν με ενοχλεί. Αυτό που δεν γνωρίζω και θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος που το συντηρεί ή το έχουν αφήσει στην τύχη του. Σου δίνει την αίσθηση ότι ο μόνος λόγος που λειτουργεί ακόμα είναι από καθαρή τύχη που δεν έχει πέσει ο server τους.

Η τελευταία ανακοίνωσή τους έχει δημοσιεθεί το 2006 και γενικά δεν έχει γίνει απολύτως καμμία αλλαγή εδώ και 10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...