Προς το περιεχόμενο

Το Netflix “σκοτώνει” την πειρατεία


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι smartTV έχουν εφαρμογή Netflix αλλά για να δείς στην τηλεόραση θέλεις υπηρεσία DNS redirect ή VPN(λόγω ip), δες το προηγούμενο μου μύνημα, γράφει αναλυτικά στο άρθρο που παραθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικά για την πειρατεία, θα ήθελα να πω ότι μόνο θετικά αποτελέσματα έχει για τις εταιρίες.

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ: http://www.forbes.com/sites/erikkain/2011/12/05/swiss-government-study-finds-internet-downloads-increase-sales/

 

Όταν οι Ελβετοί κλείνουν την πόρτα στα studio, όλη η υπόλοιπη Ευρώπη γλύφει εκεί που φτύνει (βλ. Αμερική). Δεν λέω ότι τα ξέρουν όλα, αλλά είναι η μόνη χώρα που ανέθεσε σε τρίτη ομάδα έρευνας το ζήτημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγω μια ερώτηση. Αν εγω δω μια ταινία στο σινεμα και θέλω να την ξαναδώ πρέπει να πληρώνω το ίδιο πόσο; Τι θέλω να πω. Αν μέσα στα λεφτα που έχω δώσει την πρώτη φορα έχει δικαιώματα θέασης όχι ιδιοκτησίας γιατι πρέπει να ξανά πληρώσω; Αν αποφασίσω την ίδια ταινία να την αγοράσω έχοντας δει όμως στο σινεμα την ίδια δεν πρέπει να την αγοράσω φτηνότερα; Και αν την δω μετα απο χρονια 2 φορα γιατι μα την νοικιάζω με το ίδιο αντίτιμο; Θέλω να πω οτι αν ειναι θέμα δικαιωμάτων ( που αυτο λένε οι εταιρείες) ποτε σταματάμε να πληρώνουμε τα δικαιώματα; Αφού την έχω πληρώσει για να την δω πόσες φορες; Εγω π.χ το fight club το έχω δει πάνω απο 4 φορές. Φυσικα το αγορασα μετα γιατι ειναι ταινιαρα, για μένα και την ήθελα στην συλλογή μου.

 

Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι όσο και να ζητάνε οι εταιρείες για δικαιώματα ειναι παρα πολλα και ειναι απληστες. Θα επρεπε να υπάρχει ένα όριο στα κέρδη απο δικαιώματα και μετα να ειναι πολυ Φτηνότερα. Δεν μπορει μια ταινία που υπάρχει απο το 40 ή και το 80 ακόμα να έχει τα ίδια λεφτα απλα επειδή ειναι επιτυχία.

Το ίδιο ισχύει και την μουσική.

Αυτα ελπίζω να βγάζουν νόημα τα γράφω και απο κινητό.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πειρατία ΔΕΝ τη σκοτώνει το Netflix.

 

Η πειρατία θα υπάρχει ΠΑΝΤΑ.

 

Η πειρατία περιορίζεται όταν περιορίζεται και η απληστία και όταν υπάρχουν λογικές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα το καπέλο που θα πληρώνει ο καταναλωτής για τις παρεχόμενες υπηρεσίες πχ του Netflix θα κάνει ασύμφορη τη χρήση του με αποτέλεσμα το downloading να παραμείνει ως έχει. Ο Έλληνας θα πληρώνει εξτρα για υποτιτλους, εξτρα για φόρο, εξτρα για τον μεσάζοντα  κλπ κλπ.

Έχεις δει τον τιμοκατάλογο του Netflix για την ελληνική αγορά ή γκρινιάζεις για να γκρινιάζεις χωρίς καμία βάση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν πιστεύω να έρθει ποτέ λόγο του καρτέλ των εταιριών εκτός και αν υπάρξει κάποιο είδος συνεργασίας με κάποιο από αυτά. 

Α και το δωρεάν που έχει το Hulu μια χαρά είναι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιξα με το Trial του για 2 βδομάδες και η γνώμη μου είναι ότι είναι για γέλια. Σειρές 1 season πίσω και όχι όλες, ταινείες 3 έγραψα (γνωστές 3ετίας) και δεν τις βρήκα. Ε συγνώμη κιόλας, γιατί μην σκάσω τα 8 δολάρια στο Usenet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιξα με το Trial του για 2 βδομάδες και η γνώμη μου είναι ότι είναι για γέλια. Σειρές 1 season πίσω και όχι όλες, ταινείες 3 έγραψα (γνωστές 3ετίας) και δεν τις βρήκα. Ε συγνώμη κιόλας, γιατί μην σκάσω τα 8 δολάρια στο Usenet?

Μήπως επειδή είναι τριαλ δεν τα είχε όλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το trial είναι σαν κανονικό membership και όντως όπως είπαν κι άλλοι προηγουμένως έχει πολλές ελλείψεις. Σχεδόν οι περισσότερες σειρές είναι μία χρονιά πίσω, άλλες διατίθενται μόνο μέσω DVD, (game of thrones πχ) και από ταινίες υπάρχουν πολλές ελλείψεις. Άλλες δεν υπάρχουν καν και άλλες μόνο μέσω DVD rental.
Αν υπήρχε περισσότερο φρέσκο περιεχόμενο τότε θα άξιζε, αλλά στην παρούσα κατάσταση δε με τραβάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει πολύ φθηνές χρεώσεις και συνδρομητικό πακέτο χωρίς χρεώσεις αξίζει τον κόπο και θα περίμενα ορισμένες δωρεάν υπηρεσίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι θέλουν μια καλή εμπειρία και θέλουν πρόσβαση. Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι τίμιοι.»

 

 

 

 

αυτο ελειπε αν το 80% κανει πειρατια στο κοσμο σιγα μην ειμασταν ολοι εγκληματιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το να κατεβάζει κάποιος μια σειρά, που το πιθανότερο είναι πως δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ στην Ελλάδα, δεν τον κάνει και μη-τίμιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...