Προς το περιεχόμενο

2048MB Gainward GeForce GTX 650 ti Boost


delpetro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα να μην μιλάμε για Overclock. Δεν μπορείς να προτίνεις κάτι με βάση το Overclock. Παρόλα αυτά νομίζω ότι είναι καλό Deal η 7850. Τα παιχνίδια εννοείς ότι μπορεί να τα πουλήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ωραια λεμε οτι το budjet μου παει στα 210 ευρο δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια δωρο την καλυτερη καρτα θελω εως 210 ευρο . ποια απο ολες αυτες που ειπατε να παρω? πειτε μου μια amd k μια nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην μιλάμε για Overclock. Δεν μπορείς να προτίνεις κάτι με βάση το Overclock. Παρόλα αυτά νομίζω ότι είναι καλό Deal η 7850. Τα παιχνίδια εννοείς ότι μπορεί να τα πουλήσει;

 

Γιατί να μη μιλάμε για oc αφού υπάρχει ως δυνατότητα? Άσχετα αν υπάρχει η πιθανότητα να μην ενδιαφέρει το παιδί και να μη το χρησιμοποιήσει είναι ένα ατού στις συγκεκριμένες κάρτες που ενδιαφέρει πολλούς.Όπως και το compute.Όλα παίζουν τον ρόλο τους και ένα τέτοιο προιόν το κοιτάς σφαιρικά ως πακέτο ειδικότερα όταν έχει ίδια περίπου τιμή με ένα ανταγωνιστικό.

 

Τα παιχνίδια είτε τα πουλήσει είτε όχι πάλι είναι κέρδος.3 ΑΑΑ παιχνίδια είναι.

 

7870 είναι η καλύτερη στο budget που θέτεις delpetro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Millennium
Αν μου πρότεινες εμένα κάρτα γραφικών με βάση το Overclock της, δεν θα το μέτραγα ως δυνατότητα, καθώς το OC στις κάρτες γραφικών πρώτον δεν είναι απλό, δεύτερον δεν ξέρεις πότε είσαι Stable, εκτός και αν σε παιχνίδια που δεν είσαι ρίχνεις ρολόγια και γενικά χαροπαλεύεις. Και στην προκειμένη περίπτωση ο φίλος δεν νομίζω να κάνει OC. 

 

@GP7

Μία χαρά είναι η 7870. Προχώρα σε αυτήν. Μπορείς να πάρεις κάποια με καλύτερο σύστημα ψύξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου πρότεινες εμένα κάρτα γραφικών με βάση το Overclock της, δεν θα το μέτραγα ως δυνατότητα, καθώς το OC στις κάρτες γραφικών πρώτον δεν είναι απλό, δεύτερον δεν ξέρεις πότε είσαι Stable, εκτός και αν σε παιχνίδια που δεν είσαι ρίχνεις ρολόγια και γενικά χαροπαλεύεις. Και στην προκειμένη περίπτωση ο φίλος δεν νομίζω να κάνει OC.  

 

Το ότι το καλό oc θέλει κάποιο ψάξιμο απο μεριάς χρήστη δεν αναιρεί το γεγονός οτί η συγκεκριμένη κάρτα υπερέχει σε αυτόν τον τομέα έναντι της nv.Ο φίλος μετά έδειξε να μην τον ενδιαφέρει το oc.

 

Έτσι και αλλιώς η καλύτερη κάρτα για gaming μέχρι τα 210 δεν είναι ούτε η 7850 2gb ούτε η 650boost αλλά η 7870 οπώτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 210 καλύτερη είναι η 7870. Αντίστοιχη n'vidia στα ίδια χρήματα δεν υπάρχει. Ίσως η 660, αλλά είναι στο 80% των περιπτώσεων κατώτερη. Κοίταξε το link στο post #19. Αυτή είναι η κάρτα που σου προτείνουμε να πάρεις. Από το infoworld κατά προτίμηση που έχει την καλύτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω ότι ψάχνεις μία απάντηση, θα σου πω ότι δεν υπάρχει η καλύτερη. Αν υπήρχε η καλύτερη, δεν θα πουλούσαν οι υπόλοιπες "χειρότερες".

Είναι τι θέλεις, πόσα δίνεις και πως θα την χρησιμοποιήσεις.

Αν σε ενδιαφέρουν τα PhysX, Cuda, πας σε nVidia.
Αν σε ενδιαφέρει λίγο χαμηλότερη τιμή χωρίς τα παραπάνω, κοιτώντας μόνο απόδοση (FPS) πας σε ATi.

Εγώ πρότεινα 7870 σε αυτά τα χρήματα.
Μάλιστα θα προτιμούσα την παρακάτω λόγω καλύτερου συστήματος ψύξης.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32696&cat=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν ανεβασω 250 ευρο το budjet μου ταβανι ουτε ευρο παραπανω ποια ειναι η καλυτερη λυση?χορης να αλαξω τροφοδοτικο γτ ουτε μηνα δεν το εχω που το αγορασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 250 θα ήταν αυτή: http://www.skroutz.gr/s/2820121/Sapphire-Radeon-HD7870-2GB-XT.html αλλά και με το τροφοδοτικό θα είσαι πιο οριακά, και ο επεξεργαστής σου θα δείξει τα χρονάκια του με πιθανό μπουκάλι.. Οπότε δεν πιστεύω πως αξίζει η "επένδυση" με το παρόν σύστημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα δειξει τα χρονακια του (ουτε εσυ ουτε εγω εχουμε μπουκαλι)  , θα δειξει οτι ειναι διπυρηνος  , αλλα αυτο ειναι γενικοτερο προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ, διπύρηνος μη-sandy/ivy τα δείχνει τα χρονάκια του πλεόν.. Και stock μάλιστα.. 

Εμείς μια χαρά είμαστε ρε :P

 Αλλά να πάει σε tahiti le και να κλοκάρει πάνω σε 450VS, μου φαίνεται κάπως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ισως ειναι αρκετα ακριβη καρτα και υπερβολικη για το συγκεκριμενο συστημα , αλλα το να πουμε  αν θα εχει μπουκαλι ή δε θα αντεξει το τροφοδοτικο ισως ειναι και μαντεψια, εγω ειλικρινα δε ξερω , αλλα ουτε και θα το δοκιμαζα για να ειμαι ειλικρινης 

 

 

θα επαιζα με 7850 εως απλη 7870 κι εκει παλι θα το σκεφτομουν για τη 2η 

 

(το οτι ειναι στοκ παντως δε λεει και πολλα γιατι οι συγκεκριμενοι εχουν αρκετα υψηλη συχνοτητα και με κανα turbo πανε αρκετα πιο ψηλα απο τους 4πυρηνους απο οσο θυμαμαι ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...