Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση p.c


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω το εξης συστημα : intel pentium 4       3.00ghz  

                                                          ram  2 gb

                                                       32bit   windows 7 proffessional

                                                    τροφοδοτικο  430 corsair

                                                       καρτα γραφικων hd 6450

                                                      σκληρο 160 gb

ενδιαφερομαι  για αναβαθμιση , τι μπορω να κρατησω απο αυτα ? τι προτεινεται ? θελω ενα αξιοπιστο συστημα για αρκετα χρονια .σχετικα με τα χρηματα λεω στα 300 μπορει και παραπανω αν παει σταδιακα ,το θελω οσο το δυνατον πιο δυνατο ! και για μελλοντικες αναβαθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα κρατήσεις απολύτως τίποτα για να χρησιμοποιήσεις στο νέο υπολογιστή. Θα το κρατήσεις όπως ειναι για 2ο κατεβαστήρι κλπ.

Πες μας τι είδους χρήση κάνεις να σου προτείνουμε μία σύνθεση. 300 ευρώ χωρίς οθόνη έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις οθονη  , θα την παρω μεταγενεστερα ! κι εγω ετσι το σκεφτηκα να τον κανω δευτερο για τα παιδια .θα προτεινες μεταχειρισμενα ? απλη χρηση internet movies gaming πολυ λιγο , απλα θα ηθελα κατι καλο ας βγει και πιο ακριβο ,θα τον συνθεσω σταδιακα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εφόσον δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις και θέλεις φτηνό σύστημα , δεν χρειάζεται να πάρεις μεταχειρισμένο hardware. Εχεις προτίμηση σε κάποιο κατάστημα ?  κατά την γνώμη μου εφόσον μιλάμε για υπολογιστή καλύτερα plaisio για να έχεις και την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση στο θέμα εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω κολλημα με τα καταστηματα αρκει να τα εχουν φθηνα ,το πλαισιοα δεν ειναι και τοσο φθηνο , ξεχασα να αναφερω εχω εναν εξωτερικο σκληρο 1 τβ με ρευμα  wd ,μπορω να τον χρησιμοποιησω? εχω ακουσει αοτι μπορτερικος σεει να γινει εσωτεικος!ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ποια ακριβώς μητρική (μοντέλο) και τροφοδοτικό (μοντέλο) έχεις???

 

2. Ποιο ακριβώς κουτί έχεις και πόσα χρόνια έχεις το σύστημα αυτό?

 

3. Σε ποια περιοχή είσαι? Για το κατάστημα ρωτάω.

 

Πλαίσιο δεν έχει ποικιλία και σε πολλά προϊόντα οι τιμές είναι επιεικώς της πλάκας.

 

Α και δεν είναι καθόλου σίγουρο, ότι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από θέμα εγγύησης, αν πάρεις από εκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asus pvd 2 mx se   το εχω αρκετα χρονια ,κουτι της πλακας no name ,θεσσαλονικη χαλκιδικη .μπορω να τα παραγγειλω και απο το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από http://www.visionstudio.gr στη Θεσσαλονίκη:

 

 

post-245726-0-11230100-1368130400_thumb.png

 

 

Γλιτώνεις το 50ρικο, αν χρησιμοποιήσεις τον εξωτερικό hdd που ήδη έχεις ως εσωτερικό.

 

Από αυτά που ήδη έχεις, δεν αξίζει να κρατήσεις κάτι, παρά μόνο τον hdd 160gb αν είναι sata (κι όχι ide) και την 6450 για καβάτζα.

 

Με αυτά που σου προτείνω, θα έχεις ένα αξιόπιστο σύστημα, με μεγάλη αντοχή στο χρόνο και πολλές προοπτικές μελλοντικής αναβάθμισης. Εννοείται, ότι ενσωματώνει sata 3, usb 3.0 κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ! παρακολοθουντας τις προηγουμενες προτασεις σου σε αλλα ποστ προτεινεις συνηθως    https://www.skroutz.gr/s/350978/Gigabyte-GA-970A-UD3.html

και     

τον AMD FX 8320 3,5 GHZ 8CORE AM3=125W BOX  αυτα ειναι ανωτερα απο αυτα που προτεινες σε εμενα ? δεν κανουν για την δικη μου περιπτωση ?



σε ενα αλλο ποστ ειδα οτι τον ιουνιο θα βγουν νεοι επεξεργαστες , χρειαζεται μηπως να περιμενουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερες τα παρακάτω:

 

 απλη χρηση internet movies gaming πολυ λιγο , απλα θα ηθελα κατι καλο ας βγει και πιο ακριβο ,θα τον συνθεσω σταδιακα !

 

Οπότε θα είσαι υπερ-καλυμμένος. Όμως, υπάρχει και ο ακόμα ανώτερος Α10-5800Κ:

 

https://www.skroutz.gr/s/2395276/AMD-A10-5800K-Box.html

 

Αν διατίθεσαι να δώσεις 25€ παραπάνω απ' τον Α8-5600Κ, μόνο σε καλό θα σου βγει. Η σειρά Α της amd αποτελεί μεγάλη καινοτομία, καθώς πρόκειται για APU's, δηλαδή cpu + gpu. Ο κορυφαίος Α10 της σειράς, ενσωματώνει την καλύτερη κάρτα γραφικών δηλ την 7660D. Με ram υψηλά χρονισμένες, όπως αυτές που σου πρότεινα, βελτιώνεται περισσότερο το gaming. ;)

 

Ο συνδυασμός 8320 + UD3 είναι για ανώτερου επιπέδου gaming, ΑΛΛΑ πρέπει οπωσδήποτε να συνδυάζεται και με ξεχωριστή κάρτα γραφικών, συνήθως από 200€ και άνω, διότι στο gaming η gpu έχει 99% τον πρώτο λόγο.

 

Οι APU της AMD είναι σκυλιά, αλλά είναι για all around χρήση, όπως αυτή δηλαδή που ανέφερες.

 

Σταθμίζεις τα ανωτέρω και αναλόγως πες μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό ακριβώς συνιστώ! Ο Α10 είναι ότι καλύτερο υπάρχει στη κατηγορία του και το έχει αποδείξει.

 

Έτσι κι αλλιώς και πάλι θα σου μείνουν και 26€ στη τσέπη απ' τη μη αγορά HDD. ;)

 

Προχώρα άφοβα κι ότι απορία έχεις, εδώ είμεθα!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλω να δωσεις τα λινκ ? δηλαδη την αρχικη μητρικη που μου ειπες και τον Α10 ? οι μνημες παραμενουν οι ιδιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...