Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με κωδικό πρόσβασης σε Windows WP


petrosz1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά!!

Έχω βάλει κωδικό στον υπολογιστή μου και πριν λίγες μέρες κάηκε η μητρική πήρα άλλο μηχάνημα και τώρα που έβαλα τον δίσκο σαν δεύτερο δεν βλέπω υπάρχει μου...

Θα μπορούσα να κάνω κάτι??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χίλια συγγνώμη!!

Το τ9 του κινητού μου την έκανε....

Εννοώ ότι έβαλα τον δίσκο σαν δεύτερο και δεν βλέπω τα αρχεία μου...

Τα Windows βλεπουν τον σκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows βλέπουν κανονικά τον σκληρό αλλά δεν βλέπω τα αρχεία μου...

Κάνω boot με τον δίσκο του άλλου υπολογιστή κανονικά και έχω αυτόν σαν δεύτερο, γιατί με αυτόν δεν ξεκινάει αφού δεν είναι από αυτό το μηχάνημα, λέω αν υπάρχει κάποιος τρόπος αλλιώς να κάνω επιδιόρθωση και να δοκιμάσω αν ανοίξει και να μπω κανονικά με τον κωδικό μου.απλά πρέπει να βρω τα Windows για να το κάνω αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ας το πάρουμε από την αρχή

Είχα έναν υπολογιστή στον οποίο είχα βάλει κωδικό στα Windows.

Αυτός ο υπολογιστής χάλασε τέλος πάντων τον άλλαξα.τώρα στο καινούριο μηχάνημα που έφτιαξα συνέδεσα τον παλιό μου δίσκο σαν δεύτερο για να πάρω τα αρχεία μου.

Επειδή όμως είχα κωδικό στο παλιό μηχάνημα τώρα δεν βλέπω τα αρχεία μου.

Αυτό!!!

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δόξα τον θεο

 

Ενας τρόπος ειναι ενα live cd με linux, μπουτάρεις απο αυτο τον υπολογιστή σου μεταφέρεις οτι αρχεια θελεις και εισαι οκ, αυτό κάνω εγω

 

Ο @Gi0 ισως να γνωριζει περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τα βλεπεις ή δε σε αφηνει να μπεις μεσα στους φακελλους σου? Κανονικα θα ταβλεπες. Με live cd τα βλεπεις?

Το οτι ειχες κωδικο στο παλιο μηχανημα δε σημαινει οτι δε μπορεις να τα δεις κιολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανονικα οντως θα επρεπε να τα βλεπεις.

Εαν ισχυει κατι τετοιο, πιθανοτατα εχεις να κανεις με τα δικαιωματα των φακελων/αρχειων του σκληρου.

Δοκιμασε να τα αλλαξεις, ακολουθωντας αυτες τις οδηγιες (μεση της σελιδας περιπου, To take ownership of a file or a folder). Αναφερεται σε XP, αλλα ειναι παρομοια η διαδικασια και στα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έχει να κάνει και με τα δικαιώματα για αυτό δεν τα βλέπω, δεν θυμάμαι τι είχα κάνει ακριβώς, σήμερα θα ανέβω Αθήνα που έχω και Windows και Linux και θα δοκιμάσω και με Linux αλλιώς θα κάνω επισκευή με Windows στον ίδιο δίσκο και ελπίζω να ξεκινήσει κανονικά και να μπω με τον κωδικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έχει να κάνει και με τα δικαιώματα για αυτό δεν τα βλέπω, δεν θυμάμαι τι είχα κάνει ακριβώς, σήμερα θα ανέβω Αθήνα που έχω και Windows και Linux και θα δοκιμάσω και με Linux αλλιώς θα κάνω επισκευή με Windows στον ίδιο δίσκο και ελπίζω να ξεκινήσει κανονικά και να μπω με τον κωδικό μου...

 

Θα γίνω γραφικός και θα ξαναρωτήσω: 

 

Δε τα βλεπεις ή δε σε αφηνει να μπεις μεσα στους φακελλους σου?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα το παλικαρι βλεπει τα αρχεια του απλα προφανως με τον κωδικο π ειχε ορισει στα παλια windows εκανε και τα αρχεια του απορρητα κ τωρα δεν μπορει να ανοιξει τους φακελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...